(צילום וידאו: באדיבות עיריית פתח תקוה)

למשך שבוע אחד הגשימה ליאן אושרי, ילדה בת 6, את חלומה הגדול: היא הפכה להיות ראשת העיר פתח תקוה. מי שהגיע במיוחד כדי לחנוך אותה לתפקיד היה לא אחר מאשר ראש העיר הנוכחי, איציק ברוורמן. ומה הדבר הראשון שהיא מתכוונת לעשות כשתכנס למשרה הרמה? "אחליף את כל החול בגני הילדים לדשא".

בגן החובה "שחרור" בפתח תקוה מגשימים חלומות לילדים. "מחלום למציאות" הוא פרויקט של הגננת דליה סניור, שביחד עם ההורים והילדים מגשימים בכל שבוע חלום לילד אחר. השבוע נבחרה ליאן אושרי בת ה-6 שחלומה היה להיות ראשת עיר: "היא שאבה את הרעיון מסדרת טלויזיה בשם 'יחידת החילוץ' שהיא מאוד אוהבת", אומרת אמה של ליאן, רחלי. "יש שם ראשת עיר אחת שכל הזמן עוזרת לתושבים ומסדרת בעיות אז היא החליטה שהיא רוצה להיות כמוה וכשהגיע תורה, היה לה ברור איזה חלום היא רוצה להגשים".

במסגרת תפקידה כראש עיר ליום אחד, ליאן עזרה להקים את שוק מחנה יהודה המקומי. זאת במסגרת פרויקט של  50 שנים לשחרור ירושלים. יצויין כי היא ניהלה את השוק בצורה טובה ביותר. הילדים בנו דוכני מזון, תבלינים ותכשיטים וסחרו בהם בדיוק כמו בשוק אמיתי, כשליאן מנצחת על המיצג.

"במסגרת הכהונה שלה כראש העיר ארגנו לליאן מפגש עם ראש העיר איציק ברוורמן והיא התרגשה בטירוף ולא האמינה", מספרת אמה. "היא ידעה שהוא יגיע אבל לא התכוננה לכל השואו שמסביב. כל ההורים עמדו מסביב עם דגלים ושלטים והכנו עוגה וברקע התנגן השיר של עוזי חיטמן 'אדוני ראש העיר'. איציק ברוורמן הרים אותה ודיבר איתה ואמר לה שהוא ראש העיר. היא דיברה איתו כמו דיפלומטית ואמרה שהיא רוצה שיחליפו את החולות בגנים לדשא. ברוורמן בירך אותה  ואמר לה שהעירייה החלה במלאכה". 

הוריה של ליאן, רחלי והראל תושבי שכונת כפר גנים ג', סיפרו איך הם הצליחו להביא את ראש העיר בכבודו ובעצמו לגן של ליאן כדי להגשים לה את החלום: "בעלי מתפלל בבית כנסת של עמוד האש ושם בבית כנסת הם גם מגשימים חלומות ויש להם כל מיני פרויקטים. גבאי בית הכנסת עופר בן חור עוזר לבתי ספר וילדים והוא ביקש מדפנה ברוורמן אם ראש העיר יוכל לבוא ביום שישי להגשים חלום לילדה. ברוורמן נענה בשמחה וככה ראש העיר הגיע לגן".

איך ליאן הגיבה כשהיא חזרה הביתה?

"היא כל כך התרגשה ואמרה 'אני לא מאמינה, ראש העיר הרים אותי'. היא גם הודתה לכולנו שהגשמנו לה את החלום ועכשיו היא יודעת בדיוק מה היא רוצה לעשות".

את גן הילדים העירוני מנהלת דליה סניור, עם נסיון של 30 שנה: "ראיתי פעם בטלויזיה את התוכנית של עוזי חיטמן 'חלום עליכם' ואמרתי לעצמי שאני חייבת לנסות לעשות את זה בגן. זה גם הופך את הלמידה לאחרת וגם מעשיר ומוסיף לחוויה של הילדים". 

דליה, שחגגה 60 השנה, מפקדת על 34 ילדים שלכל אחד מהם חלום אחר: "זה כל הזמן משתנה ומשתכלל. היה לי ילד שחלם להיות מאלף סוסי פוני אז הבאנו מישהי מחוות סוסים שהביאה סוס לגן וכל הילדים שיחקו איתו. היה לי ילד שחלם להיות וטרינר, אז לקחנו אותו ואת כולם לפינת החי בגן החי בפ"ת ועשו להם שם הפעלה עם ארוחת בוקר. הילדים הכירו את החיות. היתה לנו ילדה שחלמה להיות מאפרת, אז הביאו מאפרת לגן שלימדה אותה לאפר. הכל בשיתוף עם ההורים ועל פי הנהלים של הפיקוח ומשרד החינוך".

איך הגשמת החלומות עובדת?

"הילד מנהל את השבוע כאשר בכל שבוע יש פעילות שיא, כמו שליאן פגשה את ראש העיר. צריך להיות ערך חינוכי ביחד עם הגשמת החלום. כך למשל ביום שישי התחלנו את שבוע החינוך וגם יום המעשים הטובים חל החודש. נוסף על כך, זוהי שנת איחוד ירושלים אז החלטנו שנעשה כמו שוק קטן של מחנה יהודה וליאן תהיה ראשת העיר שתפקד עליו".

מה החלום הכי מרגש שהגשמת?

"אני זוכרת הגשמת חלום מאוד מיוחדת שבה היתה לי ילדה בגן שחלמה להיות דיילת אוויר. כל הגן נסענו לשדה דב ועלינו למטוס. ראינו מה זה תא טייס והילדה עברה עם העגלה והביאה חטיפים ושתיה לכולם כמו דיילת אמיתית".

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו