רחוב ארלוזרוב העמוס הוא אחד מהעורקים הראשיים של פתח תקוה שמשמש כנתיב תחבורה לבאים מכיוון ביה"ח בילינסון והקניון הגדול דרך השכונות רמת ורבר, כפר גנים א' עד מרכז העיר.

הרחוב העמוס גרם לשני תושבי השכונה, סשה שוורץ ויואב פרוקופייב, להקים את התנועה החברתית "האמת גסה". באמצעות התנועה הם דורשים מהעירייה שתתערב מיידית במתרחש במעבר החצייה שברחוב ארלוזרוב 8: "אנחנו משלמים ארנונה וזאת זכותנו להרגיש בטחון עבורנו ועבור הילדים שלנו. המעבר הזה הפך לקו אש וסכנה של ממש. חוסר סדר והאנרכיה ששולטים במקום יגרמו לאסון". את רוב העבודה שאמורה לעשות העירייה, אומר שוורץ, עשו כבר תושבי השכונה: "הזמנו איש מקצוע ממשרד התחבורה באופן פרטי כדי שיחזק את דעתנו שהמקום הזה בעייתי ביותר. הוא הכין דו"ח שמסביר למה המעבר מסוכן ומה צריך לעשות על מנת לתקן את המצ"ב. שלחנו את זה למשטרה ולעירייה אבל הם העבירו אותנו מאחד לשני ולא עשו עם זה כלום".

לדברי שוורץ, "על פי דו"ח המומחה, הליקויים העיקריים באזור הם מבחינת שילוט והצבת תמרורים והסדרי חניה ועצירה בסמוך למעבר החציה. המקרה האחרון, אומר שוורץ, הוא זה ששבר את גב הגמל ולכן החלו תושבי השכונה להפציץ את דפי העירייה ואת דף הפייסבוק של ראש העיר בהודעות זועמות: "לפני כשבועיים אישה בהריון נפגעה מרכב שלא עצר במקום והיא נלקחה ע"י אמבולנס בדחיפות לחדר המיון. מה מחכים, שמישהו פה ימות?".

מעיריית פתח תקוה נמסר בתגובה: "מעבר החציה ברחוב ארלוזורוב 8 נמצא בקטע דרך בסמוך לצומת ארלוזורוב/האורים ולכן הוצבו משני צדי הרחוב ומשני צדי מעבר החציה תמרורים המודיעים על קיומו של מעבר חציה המסומן במקום, ומורים על מתן זכות קדימה להולכי רגל. בנוסף, ב'וועדת תנועה מקומית' 1/16 אושר התקנת תמרור מהבהב המזהיר את הנהג על הימצאותם של הולכי רגל. מצ"ב החלטת וועדה. יצאה פקודת ביצוע למחלקת תנועה ותפעול וההחלטה תבוצע כחלק מתכנית עבודה. מעבר לכך, אין להוסיף תימרור נוסף".