אסף גולדשטיין (6), תלמיד כיתה א' מבית הספר "הדר המושבות" בעיר, זכה במקום הראשון באליפות ישראל בשחמט לילדים עד גיל שש, שהתקיימה במהלך חופשת חנוכה בהשתתפות למעלה מ-60 מתמודדים מרחבי הארץ.

מאז גיל ארבע משחק אסף במשחקי חשיבה, כגון: דמקה, טיסה 501 ומנקלה. אביו, מוריץ, שחקן שחמט חובב בעצמו, עודד אותו ללמוד את משחק המלכים, והתוצאות בהתאם. כשאסף היה בן 4.5 הוא למד את חוקי המשחק בחוג ייעודי במתנ"ס בן חור בעיר המשתייך למקפ"ת (מרכזים קהילתיים פתח־תקוה).

"לפני שהוא הצטרף לחוג, שיחקתי איתו משחק דמקה ונדהמתי מחדות המחשבה ורמת הכישרון שלו", מספר המדריך בחוג, אריאל הדרי. "בדרך כלל ילדים מתחילים לשחק שחמט רק בכתות א'-ב', אבל אסף הוא ילד בוגר לגילו ובעל חשיבה בלתי רגילה. כבר מגיל מאוד צעיר הוא מסוגל לשבת ולהתמיד במשחק. מה שנותר לי כמדריך זה לא להרוס את הכישרון ולתת לו כלים להתקדם".

אסף מתאמן לא רק בחוג אלא גם מול אביו. השניים משחקים יחד בערבים ובסופי שבוע, וכבר לפני שנה השתתף אסף בתחרויות וזכה במקום השלישי בארץ. באליפות האחרונה, השתתף אסף בחמישה סבבי משחק וניצח בכולם. הוא הוכתר לאלוף הארץ מטעם האיגוד הישראלי לשחמט, עמותה שחברים בה כל המועדונים בארץ.

בנוסף להיותו אלוף בשחמט, אסף הוא גם ספורטאי מצטיין. הוא משחק כדורגל, לומד בחוג ג'ודו, ואף משתתף בתחרויות ג'ודו ארציות. "החלום שלו הוא להתמקצע בכדורגל ולהיות כוכב גם בתחום הזה", אומרת אמו אירנה. "אנחנו נזרום עם האהבות שלו גם בספורט".

יו"ר מקפ"ת, הרב אליהו גינת, אומר כי "אסף מביא כבוד גדול לעיר. אני משוכנע שנשמע עליו רבות בעתיד. בניגוד לעבר בו הילדים היו מתעניינים בעיקר במשחקי כדור, הרי שלאור הקדמה רבים מהם מעדיפים כיום חוגים מאתגרים וטכנולוגיים, העשויים לסייע להם ביומיום ואף בעתיד. אנו משוכנעים שבעתיד הקרוב נשמע על אלופים נוספים שיזכו בפרסים ותחרויות".     

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו