תכירו את מטאטאת הרחובות הצעירה ביותר של פתח תקוה: לאיילת אבירי, ילדה מתוקה בת 3 משכונת אם המושבות בפתח תקוה, הפריע מאוד הלכלוך שמצטבר ברחוב הסמוך לגן הילדים שלה. אז היא החליטה לקחת מטאטא ויצאה יחד עם אבא שלה לנקות אותו בעצמה. את התוצאה, שלא היתה מביישת את עובדי אגף שפ"ע, ניתן לראות בתמונות שלפניכם.

הניקיון המשפחתי המשותף התבצע במהלך השבת שעברה ברחוב מבצע יפתח, שבקרבת גן הילדים. "איילת ואני החלטנו שנמאס מהבוץ המציק שיש בדרך לגן הילדים ונמאס אפילו יותר שהעירייה מתעלמת ולא מנקה", מספר אביה גל. "אז החלטנו לנצל את הבוקר של יום שבת כדי לטאטא כמה שיותר חול שהיה מסביב לגן שלה. אמנם לא סיימנו לטאטא הכל, כי התחיל לטפטף, אבל בהחלט השארנו נקי יותר".  

גל אבירי, עורך דין במקצועו, הסביר מה הניע את ביתו ואותו לצאת לטאטא בעצמם את הרחוב: "אני כבר הרבה זמן רואה שהמתחם שם יחסית מוזנח - בעיית ניקוז, פחים לא מרוקנים והרבה מאוד שלוליות. שאלתי את הבת שלי אם היא רוצה לנקות את המדרכה כדי שלא יהיה בוץ והיא אמרה שכן ושמחה להצטרף ולעזור".

אבירי מציין כי הוא ביקש לפני מספר שבועות מנהג רכב שטיפה עירוני שיטפל בחול, אך זה אמר לו שזאת לא העבודה שלו: "הבעייה נובעת בין השאר מכך שלפני כמה שנים בנו חומה כדי להגן מנחשים אבל לא עשו גימור כמו שצריך. אז לקחתי יוזמה ואת איילת איתי ובמקום ללכת לפארק החלטנו לעשות משהו שמועיל לסביבה. לקח לנו משהו כמו שעתיים ואנחנו מתכננים לחזור אחרי שהגשם ייפסק ולהמשיך לנקות".

אתה ואיילת אוהבים סדר וניקיון?

"הרבה פעמים אני הולך ברחוב ורואה שקיות ולכלוך זרוק, אז אני מרים ושם בפח. אנשים שעוברים אומרים כל הכבוד אבל ממשיכים לא לשמור על הסביבה שלהם".

איילת תרצה להמשיך לנקות איתך? 

"היא מאוד נהנתה והיתה גאה מאוד במה שעשינו. רצתה לספר על זה לחברים בגן. הגננת גם ראתה את הפוסט שהעליתי בנושא בפייסבוק והם העלו את זה לדיון בגן. אני שמח שהעלינו מודעות לעניין. זה מאוד חשוב".

מצאתם טעות בכתבה? כתבו לנו