בפעם האחרונה שהפועל פ"ת ניצחה במשחק ליגה הטמפרטורה חצתה את קו 30 המעלות וחולצותיהם של אוהדי הקבוצה נרטבו מזיעה, כשקבוצתם ניצחה ברמה"ש, אי שם בראשית חודש ספטמבר.

חודשיים וחצי חלפו, ששה משחקי ליגה התקיימו ואמש, שוב יצאו אוהדי הפועל שהגיעו למשחק בהרצליה בחולצות ספוגות ועם ניצחון. הפעם היה זה הגשם שלא פגם בשמחת הניצחון שהושג בהרצליה מול נועלת הטבלה. "יש הרבה עליות וירידות במשחק שלנו, אבל גם אם היכולת שלנו לא טובה לאורך דקות ארוכות, אני בהחלט מרוצה מגישתם של השחקנים", אמר דני גולן, שניצח במשחקו הראשון כמאמן, "היו לנו דקות טובות בפתיחה ולפרקים מסוימים במשחק ואנחנו צריכים לדעת לשמור על רמה גבוהה לאורך כל דקות המשחק. עד שנתייצב, חשובה הייתה לי הגישה, הרצון לנצח, ההיצמדות לדברים עליהם עבדנו, המשמעת הטקטית והאגרסיביות. שוב, זה קרה בינתיים רק לפרקים, אבל בדקות האלה הראינו שאנחנו מסוגלים".

שיחקתם מול הקבוצה הכי חלשה בליגה.

"אי אפשר להתעלם מהמיקום של הרצליה והוא כנראה לא משקר. אבל בלאומית כבר הוכח שכל קבוצה יכולה להפתיע. בשלב הזה, אני לא יכול להסתכל על היריבות שלנו, אלא רק על עצמנו ואיך אנחנו משפרים דברים".

אתמול הוא היה בלתי ניתן לעצירה. ברנקו מיכאלוביץ'. צילום: אורן אהרוני

בעצם, את כל סיפור המשחק הזה אפשר לתמצת בשם אחד, של שחקן אחד, שמספר את סיפורה של העונה כולה. אנחנו כמובן מתכוונים לחלוץ הסרבי ברנקו מיכאלוביץ'. 10 מחזורים עקרים משערים ויכולת עברו על מי שהיה השם הכי נוצץ שחתם בהפועל בקיץ, המושיע לו חיכו אוהדי הקבוצה חודשים ארוכים. אולם עד יום שני המשיח פשוט לא בא. אתמול הוא נתן כניסה ספקטקולרית עם שלושער מהדהד, שהפך אותו למלך השערים של כל הזרים ששיחקו בהפועל אי פעם, עם 16 כיבושים. הסרבי הותיר מאחור את כרמלו מישיש ובורימיר פרקוביץ' שחגגו 13 שערים בכחול. מיכאלוביץ' הוא גם השחקן הראשון בהפועל שיולד שתי שלישיות מאז עשה זאת מוטי קקון בשנות האלפיים (לפני שנתיים הבקיע מיכאלוביץ' שלושער לרשת הפועל ר"ג). "כל הסיפור של ברנקו זה ביטחון ושוב ביטחון", אמר אחד מחבריו של מיכאלוביץ' לקבוצה (על השחקנים נאסר להתראיין), "אם השלושער הזה יכניס אותו לעניינים, זה יהיה שווה יותר משלוש הנקודות שהבאנו מהרצליה".

אגב, כנראה שהפועל צריכה לערוך כמה שיותר משחקים באיצטדיון שפעם היה פאר הארכיטקטורה הספורטיבית. בזכות ה-1:3 מאמש, סוגרת הקבוצה 20 שנה בלי להפסיד בו.

גולן עדיין לא עבר בבקרה ובהפועל תולים בעובדה שהחוזה של המאמן אורן קריספין עדיין יושב על צווארם ועל הקווים עמד המאמן הכי מצליח בהפועל העונה – מאמן השוערים, רפי כהן, בעוד גולן משקיף מהיציע. המאמן דווקא מצא יתרונות במצב, אבל גם הוא יודע שהוא לא אידיאלי. "את כל ההכנה למשחק אני עשיתי", סיפר, "מהיציע אפשר לראות דברים בצורה רחבה יותר מאשר על הספסל, אבל ברור שזאת לא משאת נפשי ולא מצב אופטימלי. אני מקווה שיזדרזו להעביר אותי בבקרה ואוכל לרדת לקווים". בהפועל הבטיחו כי יעשו כל הנדרש בכדי שגולן יירד לקווים כבר במשחק הקרוב (שישי, 15:00) בבית מול הפועל עפולה המדורגת 11.

למרות דירוגה בתחתית, היא מחזיקה במאזן חוץ מרשים למדי של שני ניצחונות, שלוש תוצאות תיקו ואפס הפסדים. מול עפולה מחזיקה הפועל במאזן מוזר למדי – בחוץ היא ניצחה בכל שלושת המשחקים, אולם בבית עשתה זאת רק פעם אחת, לצד שני הפסדים ותוצאת תיקו. "בשיניים, בציפורניים, עם שריטות ונשיכות, אנחנו חייבים לנצח את המשחק הזה", אמר השחקן, "אנחנו בסה"כ שבע נקודות מהמקום השני, כפ"ס ואחי נצרת מתחילות לאבד נקודות, הכל עדיין פתוח והיכולת כרגע לא מעניינת אף אחד. ניצחון או שניים יביאו את השקט שאנחנו צריכים ואולי אז נתחיל לשחק כדורגל".

גולן: "אני מסביר לשחקנים שבליגה הזאת לא קיים המונח "פייבוריטית". צריך לבוא ברמת מוכנות מקסימלית לכל משחק ולהיות ערוכים לכל תרחיש. ראיתי את עפולה את מנצחת ביום שישי את הפועל ר"ג (0:1). הכל יקום וייפול על מילוי הוראות. ברגע שנעבוד קשה ונעשה את מה שאנחנו עובדים עליו, נוכל להביא לידי ביטוי את האיכויות שיש לנו".

בשישי יוכל סוף סוף לעמוד על הקווים? דני גולן. צילום: ראובן כהן:

מי שבספק למשחק הוא החלוץ גל צרויה, שנפצע אמש בפתיחת המשחק בהרצליה והצליח להשלים רק מחצית אחת. צרויה ספג מכה יבשה בשריר הארבע ראשי. "הוא עובר טיפולים ואני מקווה שיהיה כשיר", מקווה גולן.

אגב, צרויה שיחק על אף שבשבוע שעבר נטש את אחד מאימוני הקבוצה, אחרי שנצטווה להתאמן בצדי המגרש. "יש שתי דרכים לחנך שחקן – או לא להשתמש בו במשחק או לכמת את העבירה לכדי קנס כספי", הסביר המאמן, "הוא עמד בפני ועדת משמעת ובחרנו לקנוס אותו. הוא חזר להתאמן בצורה רצינית. גל חלוץ ראוי לתחושתי, הוא הפנים זאת מה עליו לעשות בכדי להמשיך ולשחק".

חלוץ קבוצת הנוער משה דבורה קיבל לבקשתו אישור להתאמן בהפועל בית שאן ממחוז צפון של ליגה א'. בכך דבורה מצטרף לחברו בן לוי שמושאל אף הוא לקבוצה הצפונית.