צילום: צורי חדד

ברחוב לוחמי הגטו בפתח תקוה נדרסה בשבוע שעבר חתולה. הפקח צורי חדד מעיריית פתח תקוה, שעובד במקום, הגיע ועצר במיוחד את התנועה על מנת להגן על החתולה מפני רכבים נוסעים כדי שלא תיפגע שוב.

מורן, עוברת אורח ותושבת השכונה מספרת על המקרה: "ראיתי פקח עומד באמצע הכביש ברחוב לוחמי הגטו. הבנתי שנדרסה חתולה והוא עמד איתה וחיכה באמצע הכביש שמישהו יגיע ויעזור לחתולה. הוא פשוט לא נתן שידרסו אותה".

צילום: צורי חדד

החתולה הפצועה בקושי היתה מסוגלת ללכת ומרוב פחד זחלה אל מתחת לאחת המכוניות ברחוב: "מזל שהחנות של 'בית הכלב' ממוקמת ממש קרוב ואחד העובדים בשם גל הגיע ועזר לנו ולפקח עם החתולה", אומרת מורן. "הוא ראה את המצב והביא כפפות וכלוב יחד עם אוכל ומים ולקח אותה לטיפול. כל הכבוד גם לגל וגם לפקח על מה שהוא עשה ועל היוזמה. לא כל אחד היה עושה את זה".

צורי חדד, כל הכבוד לך על היוזמה

"מתוקף תפקידי כמפקח באזור ראיתי חתולה נופלת מתחת לרכב בנסיעה לכביש. החתולה שכבה ופירקסה על הכביש. מיד הכוונתי את תנועת הרכבים כדי שלא תיפגע. במקביל ביקשתי מאחת הנשים שעמדו בסמוך לקרוא לוטרינר מחנות בעליי חיים באזור. תוך כדי החתולה קמה והחלה לדדות אל מתחת לרכב חונה. ניגשתי לסופר, הבאתי מים בכוס חד פעמית והנחתי בסמוך אליה. הווטרינר הגיע ופיתה אותה לכלוב באמצעות מזון. הקהל שעמד וראה את איך שעזרנו לחתולה מאוד התרגש".

צילום: צורי חדד

זאת פעם ראשונה שעזרת לבעל חיים בעת מצוקה?     

"בעבר כבר נקראתי לגן ילדים ללכוד אווז שנכנס אז נושא בעלי החיים לא זר לי".

למרבה הצער, נמסר מבית הכלב כי החתולה לא שרדה ונפטרה לאחר מספר שעות. "היא פרכסה בעקבות פגיעה נוירולוגית חמורה ונאלצו להרדים אותה כדי שלא תסבול יותר".