יותר ויותר משפחות באזור פתח תקווה מגיעות לאחרונה לאותה מסקנה – המקום הטוב ביותר להעביר בו את הקיץ הלוהט של 2019 הוא ספורטן פתח תקווה, מתחם הספורט והבילויים שכבר הפך לבית שני עבור ילדים ומבוגרים רבים באם המושבות. הרבה יותר מקאנטרי קלאב, הספורטן הפך זה מכבר ליעד המועדף להעביר עם המשפחה את שעות הפנאי של הקיץ, מבוקר עד ערב.

ספורטן פתח תקוה. צילום: חיים דדוש

ד"ר ליאת אדרי, אמא לשלושה ילדים ומנוייה בספורטן כבר 8 שנים, מסבירה זאת בצורה הטובה ביותר: "הספורטן הפך להיות הבית שלנו. הוא ממלא את כל הצרכים למשפחה. במקום שהילדים יישבו מול הטלוויזיה, אנחנו הולכים לספורטן. יש עבורם הרבה חוגים שמפעילים את הגוף וגם את המוח, ובזמן שהילדים נמצאים בחוגים אני עולה להתאמן בחדר כושר או בזומבה. ככה אני מרגישה שזמן האיכות שלהם איתי לא נפגע".

ליאת אדרי ומשפחתה מבלים בספורטן פתח תקוה

הילדים של ליאת מבלים בבריכת הספורטן

הילדה של ליאת במתחם הטרקטורונים בספורטן

עבור ליאת, אין כל צורך לקחת את הילדים למתנ"סים, לקניונים או למקומות אחרים – בספורטן יש הכל. "כשיש את הפעילויות של הקיץ והבריכה, אני לא צריכה לחפש את ההצגות בקניונים, כי אני יודעת שיש לי הכלבספורטן: הופעות לילדים, הצגות והרצאות", היא מספרת, "רציתי לעזוב את פתח תקוה והילדים אמרו 'אין מצב שאנחנו עוזבים את הספורטן'".

לפעמים, מעידים הורים רבים, לא ברור מי יותר נהנה בספורטן – ההורים או הילדים. "כל אירוע בספורטן מלווה באירוע גדול עם מסיבת בריכה והפתעות שהילדים כל כך מצפים להם", מספרת עדנה מחלב, אמא לשלושה.

גלעד וליטל, הורים לארבעה, מסכימים בהחלט עם הקביעה של ליאת. "אני קורא לספורטן הגן עדן שלי", מצהיר גלעד. "זה המקום שאני צובר בו כוחות. הספורטן פשוט הפך להיות המרכז של היום שלנו. אנחנו מגיעים לספורטן גם באמצע השבוע בשעות הערב, יושבים עם המשפחה על הדשא. בזמן הפנוי שלנו אנחנו מגיעים גם לבד לחדר הכושר ולבריכה. הספורטן בשבילי זו קהילה שמחברת את כולם. ליטל מגיעה לספורטן, לפחות פעמיים בשבוע, להתאמן לתחרות צליחת הכנרת כשבזמן האימון היא יכולה להשאיר את הילדים, בדומה לבית מלון, להשגחה במועדון "הספורטן קידס", מועדון הילדים של הספורטן, שמספק שירותי בייביסיטר ופעילויות ומשחקים לילדים.

גלעד וליטל מבלים עם הילדים בספורטן  פתח תקוה

נראה שבספורטן פתח תקוה ניתן למצוא את כל מה שבני המשפחה יכולים לבקש – ממתקני כושר ברמה הגבוהה ביותר ועד בריכות מפנקות ומגוון הפעלות ואטרקציות לילדים ולנוער. "זה לא סתם עוד בריכה, זה כמו מיני פארק מים", אומרת עדנה."אנחנו נהנים מהמתקנים החדשים ומכל החוויה – פשוט לבוא ולבלות שם יום של כיף. הילדים נהנים מחוגי ספורט ולא רק, אלא גם מחוגים חינוכיים כמו אנגלית. הגדולים שלי הולכים לחדר כושר, שזו גם חוויה בפני עצמה שדרכה הם חווים חינוך ספורטיבי לעתיד".

מעבר למופעים של כוכבי ילדים, חוגים וסדנאות לילדים ולנוער אפשר למצוא גם בילויים כיפיים, מעניינים ומעשירים למבוגרים. "אני כמעט ולא מפסידה פעילויות שקולעות לטעם שלי או של בעלי", אומרת ליאת. "יש כל כך הרבה מגוון שתמיד אני מוצאת את עצמי. אני באמת מרגישה שזה הבית השני שלי". גם גלעד וליטל מגלים שההיצע למבוגרים בספורטן לא נופל משפע המופעים שהקטנים מקבלים. "אנחנו משתדלים להגיע לכל ההופעות ואני גם מאוד שמח שיש בספורטן הרצאות כמו דפנה ליאל, ניר דבורי ודני רופ", אומר גלעד. "אני אוהב את הגיוון שהמקום מציע". אין ספק שגם בקיץ הזה, המשפחות שיבקרו בספורטן יקבלו היצע תרבותי מהשורה הראשונה שמביא את קיסריה ישר לפתח תקווה. הקיץ יופיעו בספורטן פ"ת איתי לוי, משה פרץ אמירם טובים ועוד אמנים מהשורה הראשונה.

מעבר למגוון הבלתי נגמר ובלתי נתפס שספורטן פתח תקווה מציע למשפחות בקיץ הזה – החל מכושר, סדנאות וחוגים שונים ועד מסיבות בריכה, מופעים של כוכבי הילדים הגדולים, הפעלות וקרקסים ועד בילויים איכותיים להורים – הגורם האנושי הוא זה שעושה את ההבדל. "המקום מנוהל כמעט כולו על ידי צוות נשי וזה בא לידי ביטוי בשטח: תשומת הלב, החיוך הרחב והרצון לעזור", מעיד גלעד. "המשרד תמיד עם אוזן קשבת, תמיד מסביר פנים", אומרת עדנה.

מנכ"ל רשת ספורטן, קובי מימון: הרשת מציעה ללקוחותיה, בייחוד למשפחות, את החוויה המושקעת בישראל תוך הקפדה יתרה על מתן שירות אישי ומענה מידי לכל לקוח. לאורך כל השנה ובפרט בקיץ אנו שואפים לגרום למשפחות לנוח ולהירגע מאורח החיים העמוס והתובעני ולאפשר להם לנפוש ולבלות עם המשפחות והחברים שלהם במדשאות, בבריכות השחייה ובמגוון הפעילויות והאירועים שהרשת מציעה. הקיץ בחרנו בסלוגן שמשקף את המציאות שחוות המשפחות בספורטן: "תנוחו – אם תוכלו".