אשכול התערוכות החדש שנפתח בסוף השבוע האחרון במוזיאון פתח תקוה לאמנות מתמקד הפעם ביצירה ישראלית עכשווית.

בתערוכה המרכזית "לשמור מרחק: על אינטימיות בציור עכשיו" מוצגים יצירותיהם של 17 ציירים וציירות מובילים מסגנונות שונים, אשר לכולם משותפת ההתייחסות למציאות הקרובה לחייהם. כל ציור מציורי התערוכה מגלם חוויה אינטימית, כמוסה, לעתים ספציפית מאוד, שיכולה להיות מועברת אך ורק על-ידי הציור, ואי אפשר להגותה במילים וכל אחד מהציורים מגלה סוד. 

ארם גרשוני, חסה. מתוך התערוכה המרכזית במוזיאון פתח תקוה לאמנות

.

לילית שמבון, האי האבוד. מתוך התערוכה המרכזית, מוזיאון פתח תקוה לאמנות

.

רונית גולדשמידט, גואש על נייר. מתוך התערוכה המרכזית, מוזיאון פתח תקוה לאמנות

התערוכה תלויית-מקום (site specific) של נעמי סלייני "שבעה ימים" המתייחסת למיקום הגלריה בה מוצגת התערוכה – גלריית האוסף של המוזיאון, הממוקמת מול חדר ההנצחה של בית יד לבנים בפתח תקוה. סלייני, אמנית העוסקת בעיצוב ושזירה של פרחים, יוצרת מיצב שנוגע בחוויה האינטימית והדואלית שמזמן המקצוע, כאורחת לרגע בחיי זרים, המבקשים לציין באמצעות הפרחים את שמחות החיים, כמו חתונות ולידות, ולצידם – גם שעות קשות, של מוות ושל שכול.

נעמי סלייני, שבעה ימים. צילום באדיבות מוזיאון פתח תקוה

בגלריית האוסף מוצגות עבודות נבחרות של אמנים מובילים מתוך אוסף המוזיאון, ביניהם לאה ניקל, אנטון בידרמן, סמי אובטבול, אבל פן ואחרים. 

לאה ניקל, קומפוזיציה, 1973. שמן על בד, אוסף מוזיאון פתח תקוה לאמנות

מוזיאון פתח תקוה לאמנות - ארלוזרוב 30, פתח תקוה. שעות פתיחה: ב', ד', ו', שבת - 10:00-14:00; ג', ה' - 16:00-20:00. מחיר כניסה: 20 שקלים.