לכבוד יום האישה הבינלאומי, שנחגג ב 8.3, הוחלט בפתח תקוה על קיום אירועים שונים לאורך חודש מרץ, במטרה לייצר מגוון אירועים שיתאימו לקהלים השונים בקרב אוכלוסיית הנשים ובכלל. האירועים הם בסימן "ההזדמנות לשוויון" בדגש על שוויון מגדרי והמשך הרחבת התשתית לשיח מאפשר ומכבד.

ראש העיר רמי גרינברג: "אנו חותרים לשוויון מגדרי בכל תחומי החיים ועל בסיס יומיומי. חודש האישה המעלה על נס את תרומתן של הנשים ועוצמתן, מקבל בפתח תקוה חידוד נוסף והוא השוויון המגדרי. אני מזמין את כולם לבוא ולהשתתף במגוון האירועים המתקיימים במהלך חודש מרץ".

רחל אלון, יועצת ראש העיר לשוויון מגדרי: "גם השנה החלטנו לקיים מספר אירועים מגוונים וייחודיים על פני חודש שלם ובכך לאפשר לכל אחת ואחת לחוות חוויה אליה היא מתחברת. האירועים הם חלק מסדרת אירועים בסימן "ההזדמנות לשוויון" במטרה להרחיב את השיח בנושא. השנה יחתום ראש העיר על חזון הרשות השווה חזון אשר מהווה תשתית חשובה ביותר ואני מברכת על כך".

גאיה קורן. צילום: רון קדמי

אז מה מחכה לכן? 

יום חמישי 7.3 בשעה 20.30 באודיטוריום ע"ש שושנה דמארי בתיכון ברנר, יציינו  את יום האישה הבינלאומי בהרצאה 'אני מלכה' של העיתונאית והסופרת גאיה קורן ולאחר מכן הופעה של ריקי בן ארי 'להעז לחלום'.

יום ראשון 24.3 בבית שיח נשים, הרצאה 'סטייל בכל גיל ומידה' -  ענת אברהם, סטייליסטית אישית ומעצבת תדמית. 

יום שני 25.3 בשעה 20.30 בבית שיח נשים, הרצאה 'כמו שאת גדולה מהחיים' – חגית מוזס, מטפלת רגשית ומנחת קבוצות. לסיום הופעה של להקת יקינטון.

יום רביעי 27.3 בשעה 20.30 בבית אברהם שפירא יתקיים מופע שירה של להקת 'אישה לאישה' – 'איך אפשר שלא להתאהב בך'.

יום חמישי 28.3 בשעה 20.00 באודיטוריום קריית המוזיאונים תתקיים תערוכת אומנות – דרך ציור והרצאה מפי ד"ר עינת גלזר - ההיגיון שברגש, הרצאה מלאת תבונה והומור לחיזוק האינטלגנציה הרגשית.

יום ראשון 31.3 בשעה 20.30 באודיטוריום קריית המוזיאונים ערב של התבוננות מגדרית דרך שפת ההומור עם הסטנדאפיסטית רחלה וייס והסטנדאפיסט בני ברוכים.

הכניסה ללא תשלום, ברישום מראש באמצעות אתר העירייה/פייסבוק עירוני. לפרטים: 03-9113947.