ב-1.8 תפתח התערוכה "בועת ציור" של הקריקטוריסטים ניר מולד ועמוס אלנבוגן (אוצרת: רעות פרסטר) בה מוצגים איורים הומוריסטיים, אשר חושפים וממחישים את מורכבות יחסינו עם אמנות וטכנולוגיה. הקריקטורות מצליחות להפתיע ב"טוויסט" ממזרי ומצחיק: פתיחת תערוכת ציורי מערות פרה-היסטורית, מה באמת קרה מאחורי הציורים הגדולים מתולדות האמנות או כיצד מתרחשת הצעת נישואים רומנטית בין רובוטים.

התערוכה משלבת הדפסים לצד ציורים על קירות הגלריה עצמה, כאשר אלה יחדיו מייצרים מבט רווי הומור – גם עצמי – הן על פעילותו של מוזיאון לאמנות, והן על השפעת הטכנולוגיה על האמנות בפרט ועל החיים כיום בכלל.

מתוך התערוכה "בועות ציור". איור: עמוס אלנבוגן

במסגרת התערוכה יתקיימו אירועים מיוחדים לילדים:

מחנה קומיקס לילדים בהדרכת ניר מולד - המשתתפים במחנה יעברו עשרה ימים איכותיים ומגבשים, במהלכם ילמדו על הומור, יצלמו סרטוני אנימציה בטכניקת סטופ-מושן, יצפו בסרטים נדירים ומצחיקים, יציירו קומיקס וקריקטורות וישתתפו בסדנאות היצירה המקצועיות של המוזיאון. מתאים לילדים העולים לכיתות ג'-ו'. (החל מ-11.8). 

סיור בתערוכה והופעה - ב-15.8, במיוחד לט"ו באב יתקיים אירוע מיוחד הכוללסיור בתערוכת הקריקטורה והופעה קורעת להורים וילדים עם ניר מולד ועמוס אלנבוגן בה ייחשפו סודות מקצועיים משולחן האיור של השניים: מה גורם לנו לצחוק? כיצד מצליחים יוצרים קומי להפוך את המציאות לקומית? איך דוחס קריקטוריסט סיפור שלם למשבצת אחת? ובכלל, היכן מוצאים קומיקאים את הרעיונות?

בועות ציור, מוזיאון פתח תקוה לאמנות, החל מה-1.8.19.