חוה אלברשטיין, אחת הזמרות הגדולות במוזיקה הישראלית לדורותיה, עלתה על הבמה של היכל התרבות בפתח תקוה וכבשה את לבבות הקהל. יחד עמה הופיע גם שלומי שבן, היוצר המוכשר שליווה אותה על הפסנתר והגשים חלום אישי. על האירוע ניצח בגאון מנכ"ל ההיכל, אריה ימיני, שהצליח להביא את אלברשטיין לאם המושבות קרוב לבית.

הדיאלוג בין חוה ושלומי התחיל לפני כשלוש שנים סביב הקלטת הדואט ושיר הנושא מאלבומו "תרגיל בהתעוררות". בעקבות הקשר שנוצר הם החלו מפגשים מוסיקלים ללא מטרה מוצהרת. לאורך תקופה, ללא מסגרת זמן ומחוייבות, הם יצאו למסע מוסיקלי משותף בעומק הרפרטואר של חוה כשהם צוללים לתוך השפע, דולים ממנו אוצרות, בודקים, מעבדים ובעיקר "מדברים מוסיקה".

חוה אלברשטיין ושלומי שבן

עם הזמן, נולד הרצון לחלוק את זה עם העולם שבחוץ ובהמשך התגבשה גם תכנית הופעה שאפשר לומר שהיא דואו בין קול (חוה) ופסנתר (שלומי) שנע על מנעד שבין רסיטל לבין מופע עם אופי תאטרלי/קברטי. רובו ככולו בנוי על קלאסיקות לצד חומרים פחות מוכרים מהרפרטואר של חוה ואפילו כאלה שתמיד חלמה לבצע ולא הקליטה ושירים שהקליטה ומעולם לא ביצעה על הבמה.

אל ההופעה המקסימה, שנערכה במוצאי שבת, הגיע גם ראש העירייה איציק ברוורמן ויו"ר היכל התרבות אבי בלושטיין. המנכ"ל אריה ימיני, שמביא אל ההיכל את טובי האמנים בארץ, כבר פועל למופע נוסף של אלברשטיין בעיר.

צילום: אבי בלושטיין