תלמידי תיכון עמל ב' בפתח תקוה משתתפים זו השנה השנייה בפרויקט "התנסות בתעשייה" שיזמו המנהל לתקשוב טכנולוגיה ומערכות מידע במשרד החינוך והתאחדות התעשיינים ומפעילה עמותת תעשיידע (תעשיה למען חינוך מתקדם).

בפרויקט זה, גויסו חברות ומפעלים ברחבי הארץ אשר אחת לשבוע ליוו והדריכו את הכיתה אליה שובצו, במסגרת בניית מודל למידה והתנסות בהתאם לתכנית הלימודים במגמה.

המכון להנדסה חקלאית בניהולו של ד"ר ויקטור אלחנתי נרתם השנה גם לפרויקט וצוות של שלושה מהנדסים (לביא רוזנפלד, בן שקד וגיא לידור) מנחים ומלווים באופן קבוע את תלמידי מגמת האלקטרוניקה במטרה להכשירם למקצועות בענפי המדע והטכנולוגיה ולשלבם במשק ובתעשייה הישראלית.

לאורך השנה, התלמידים הגיעו אל המכון להנדסה חקלאית, אשר פועל לקידום החקלאות בישראל, התעשייה הנלווית לה ובסיוע לחקלאים, ובחרו את פרויקטי הגמר בהתאם לנעשה במקום, הכל בתמיכת ובליווי המהנדסים וצוות הקורס.

התלמידים התלהבו מהקישור של הפרויקטים לעולם האמיתי כפי שהוצג להם ובשבוע שעבר הציגו התלמידים את פרויקטי הגמר ובהם: מעצב זווית מצלמה, הזזת פאנל סולארי, ספירת דגים, ניווט רובוט אוטונומי לחממה ושמירת נתוני זווית המצלמה.

"המפגשים מאוד תרמו להבנה שלי את התחום, הייתי סקרן לגבי האתגר בפרויקט החדש.  למדתי נושאים שלא נלמדו בתוכנית הלימודים בבית הספר", אמר עמרי קאפמן שהגיש עם יובל ניסן את פרויקט "מעצב זווית מצלמה".

מטעם משרד החינוך שלומי אחנין, מפמ"ר הנדסת אלקטרוניקה ומחשבים, מערכות  בקרה ואנרגיה , ליווה את בית הספר בפרויקט מראשיתו וסייע לכל העוסקים במלאכה.

אביבה מישאל, מנכ"לית עמותת תעשיידע מסרה כי "זכות גדולה נפלה בחלקנו להוביל את פרויקט הדגל של משרד החינוך והתאחדות התעשיינים ובו מטפחים ומכשירים מידי שנה אלפי תלמידות ותלמידים למקצועות נדרשים ומבוקשים במשק ובתעשייה הישראלית. אנו מודים לכל החברות, המפעלים והארגונים אשר נרתמים לפרויקט ושמחים על פעילותם והצלחתם של התלמידים בפתח תקווה ומאחלים להם המשך הצלחה בתעשייה הישראלית".