בחודש שעבר התקיימו אירועי שבוע החלל הישראלי במסגרתם כנס רמון לחינוך ולחלל ובו הוצגו בתערוכה מיוחדת עבודות של תלמידי חטיבת בן צבי בפרוייקטים של העשרת חקר החלל.

הכנס התקיים במרכז וואהל שבאוניברסיטת בר אילן. לצד העבודות המצטיינות שהכינו תלמידים לחקר החלל מכל רחבי הארץ והוצגו בתערוכה, נערכו במקום גם סדנאות והרצאות בתחום החלל.

תלמידי כיתה ז' בחטיבת הביניים בן צבי – מאיה דסיאטניק, און קול-צבר-כהן, אורן קליין וגבריאל רודניצקי, השתתפו השנה בקורס "השמיים הם לא הגבול" של עמותת תעשידע (תעשיה למען חינוך מתקדם), בהדרכת אורן לסר והמורה מלכה לוזו. במהלך הקורס הם למדו על האתגרים הניצבים בפני מהנדסים שאמורים להנחית את החללית הישראלית הראשונה – Space IL, על הירח.

בעבודתם שהוצגה בתערוכה, הסבירו התלמידים על המיצג שלהם וכיצד התמודדו ומצאו פתרונות לאתגרים שעל החללית לעמוד בפניהם. אביבה מישאלף, מנכ"לית, עמותת תעשיידע מסרה: "חקר החלל בישראל תופס תאוצה רבה ואנו גאים ושמחים להפעיל פרויקטים ייחודיים אשר מעצימים ומקדמים את תלמידי ישראל בתחומי המדע והטכנולוגיה ונשמח לתרום את חלקנו בטיפוח דור העתיד של תעשיית החלל בישראל, לרבות האסטרונאוט הישראלי הבא לחלל".