בנימין ברכץ. צילום: יח"צ

תושבי פתח תקווה יוכלו ליהנות מעתה מתחום טיפול חדש של הרפואה המשלימה, אוסטאופתיה.

מדובר בטיפול מיוחד שמצליח מאד בארצות הברית, וכיום נמצא זוכה להצלחה רבה גם בישראל. הטיפול באוסטאופתיה מחזיר את האיזון והתנועתיות לאזור הפגוע וכך מופיע שיפור בתפקוד המעודד  תהליך של ריפוי עצמי. אוסטאופתיה  בטוחה ומומלצת לבני כל הגילאים: תינוקות, ילדים, מבוגרים וקשישים. בנוסף, הטיפול מתאים במיוחד לנשים שסובלות מאוסטואופורוזיס ואינן יכולות לעבור טיפולים אצל כירופרקט.

ההחלטה על השקת תחום הטיפול החדש במרפאת "כללית רפואה משלימה" בעיר מגיעה על רקע מגמה הולכת וגוברת של טיפולי אוסטאופתיה, במיוחד בקרב ילדים ותינוקות. בקרב ילדים, הטיפול אפקטיבי במיוחד בסיוע בהתמודדות עם תופעות הנוגעות לתינוקות בני יומם, שפולטים יתר על המידה, שבוכים, שלא ישנים ברוב שעות היום ועוד.

האוסטאופת, בנימין ברכץ, מסביר על אופן הטיפול: "האוסטאופת מבצע מספר בדיקות ייחודיות שמסייעות לו לאתר את מקור הבעיות של המטופל, בין היתר - אבחון איכויות וטווחי תנועה, בדיקת שינויים בסימטריה של הגוף, רגישות יתר ברקמות השונות, הבדלים עדינים של נוקשות וגמישות, חום, תנועתיות ועוד. בנוסף, האוסטאופת מבצע בדיקה מיוחדת בקרב תינוקות, שבה הוא יכול לאתר התכווצויות שנוצרו בגופו של התינוק בעקבות הלידה, ומשחרר אותן. במידת הצורך, האוסטאופת מתבסס גם על צילומי רנטגן ואנמנזה מפורטת כדי להגיע לאבחון מדויק יותר. אוסטאופתיה מייחסת חשיבות לאורח חיים בריא המתאים לבעיותיו של המטופל. בעצם, המטפל מסביר למטופל כיצד להקפיד על תזונה נכונה ועל פעילות גופנית מתאימה, ומדריך אותו כיצד לבצע את הפעילות היומיומית בבית ובעבודה בצורה מיטבי".