סניף הדואר ברחוב איכילוב. צילום: אייל עצמון

הבלאגן בדואר בפתח תקוה נמשך:  לקראת הסגירה של הסניף הוותיק של דואר ישראל במרכז העיר ברחוב איכילוב, נראה כי הבעיות לא פוסקות.

הלקוחות טוענים נאלצים ללכת מרחקים ארוכים עד לסניפים אחרים כדי לקבל את השירות שהיו מורגלים אליו.

תושבים דיווחו עוד בעבר כי הם מקבלים את החבילות שלהם בנקודות חלוקה רחוקות מבעבר ובמקום לעשות להם את החיים קלים יותר, הם צריכים ללכת ולנסוע מרחק רב יותר מבעבר.

כך למשל מספר לנו יעקב, תושב העיר שמתגורר ברחוב פרישמן ונמאס לו לקבל דואר במקומות מרוחקים: "אני גר ברחוב פרישמן והם שולחים אותי עד לרחוב דינוביץ' ואני צריך לנסוע לשם עם רכב ואין שם חנייה".

לטענתו, יש נקודות חלקה קרובות יותר אליו ברחוב נחלת צבי ומרכז העיר: "זה 100 מטר מהבית שלי, יש במרכז העיר נקודות חלוקה, יש ברחוב הראשונים בדואר המרכזי, רחוב קציר, רחוב העלייה השנייה. אני מעדיף לקבל שם ולא בדינוביץ'".

מתי הבעיה התחילה?

"הבעיה התחילה לפני 4 חודשים".

פנית לדואר?

"הייתי בהתכתבות עם הדואר אבל הם לא עונים, לא מעניין אותם שום דבר. דיברתי גם עם הדוור שטען שהוא האחראי שם והוא טוען שרחוב פרישמן שייך לרחוב דינוביץ".

מדואר ישראל נמסר בתגובה: ״העיר פתח תקוה נמנית על הערים המובילות בהזמנת חבילות מחו"ל ובשנים האחרונות פתחנו בעיר 29 מרכזי מסירת חבילות ודברי דואר רשום הפועלים בשעות ממושכות, לשביעות רצונם של התושבים וכמו כן, במהלך שבוע הבא, ייפתח מרכז מסירה נוסף ב"פרחים וכיופים", ברחוב עין גנים 57.

"שירותי הדואר בפתח תקוה  ניתנים כיום באמצעות 41  יחידות לרבות מרכזי מסירת החבילות. במסגרת שדרוג השירותים, פעילות סניף הדואר איכילוב השוכן במבנה מיושן תועתק בעתיד לבית הדואר המרכזי הסמוך אליו כ-400 מטר אשר נמצא כיום בשיפוצים במסגרתם תוגדל  כמות האשנבים.

"יצוין כי בשל עבודות בינוי ושיפוץ,בית הדואר יהיה סגור לקהל בתאריכים שלהלן:

24/01/19, 25/01/19, 01/02/19, 07/02/19".