אז מה יש לומר? דבר אחד אפשר לומר בוודאות: מה שהיה מעניין בפרק הגמר הוא העובדה שכל מתחרה ששמו היה עולה במקום החמישי, היה מפתיע אותי. היו כל כך הרבה רגעים במהלכם הייתי בטוחה שמעיין תצא אחרונה מהבית, על העקבים הדקים שלה והשיער הבלונדיני. עם הכנות, הרצון לחייך והאהבה האותנטית כל כך. למרות שרבים שפטו אותה על המראה, שום איפור לא יכול להסתיר את הבעות הפנים שלה והיה כיף מאוד לראות את זה. ובכל זאת, היא הפכה לדיירת הגמר הראשונה שעזבה את הבית, במקום החמישי.

אחר כך רק קיוויתי ששרון לא יגיע לשלשה, קודם כל מהסיבה הפשוטה שלוותיקים מגיע יותר. כך שכאשר השם שלו עלה בספירת הקולות השנייה של הערב והוא יצא מהבית במקום הרביעי, זה הרגיש כדבר הנכון.

אבל חיים? חיים במקום השלישי? לא ראיתם איזה מצחיק ומושלם הוא? נו באמת. נו. באמת. או במילותיו: "אלוהים התאים לי את הפנים לאישיות". אני כל כך אוהבת את חיים, הדמות היחידה שגרמה לכל מתמלל אוואר לרצות להתאבד, שהלוואי שישימו את הפנים האלה (שמתאימות לאישיות הזו) על כל אביזר בעולם. אי אפשר שלא לחייך כששומעים אותו, והאהבה שלו למשי פשוט מקסימה ("כשיש לך עוגה בבית, אתה לא מחפש קרקרים בחוץ"). תנו לו קמפיין ומיד.

צילום: האח הגדול 24/7

ואז, מוכרז הזוכה (או הזוכה במקום השני – שני). אז אביחי הוא הזוכה האחרון של האח הגדול הזה, כמו שארז וקורין מקפידים להדגיש לאורך כל הגמר.

הרגע הזה בו הזוכה נשאר לבד בבית, רק עם המחשבות שלו ושנייה לפני שהא יהפוך להיות לקמפיין פרסומות, לוח מודעות נייד ומרואיין קבוע, הרגע בו הוא מבין שהוא לקח את המשחק הזה אבל עדיין לא משומש מכל המצלמות, הוא רגע נחמד. כל העמדות הפנים נופלות, וההבנה שאנשים אוהבים אותך נמצאת שם. במקרה של אביחי - הוא מודה על מעיין. וזה בעצם כל הקסם כאן, לא?

הקסם של האח מ-2008 (2008!) ועד היום מבוסס על הרצון של כל אחד מאתנו להאמין שיום אחד נוכל למחוק את כל רעשי הרקע בחיים שלנו ולהתחיל מחדש. עם אנשים אחרים, במקום שבו העבר שלנו לא חשוב והעתיד שלנו לא ידוע. המקום שבו אם נצליח למצוא חן מספיק, כל מה שהתביישנו בו ייעלם והבעיות היחידות שלנו יהיו מה לאכול ומה לשתות.

הבעיה היא שבסופו של דבר, האח הגדול הוא בסך הכל אקווריום או תא קטן בגן חיות. אנחנו מרותקים למתרחש מהצד השני, אבל זה לא באמת מסמן שום דבר. יורם זקיהו נפרד מאביחי עם נאומי פרידה, הבית מתקפל אל תוך עצמו, וממש בקרוב יגיע כנראה הריאליטי הבא שיכבוש אותנו. נתראה בבית הבא, אה?