מבוכה רבה בבית הספר היסודי "בגין" שברמת פולג בנתניה. ביום רביעי שעבר הגיעו מספר תלמידים משכבת ו' הבוגרת, עשו את צרכיהם ומרחו את הצואה על קירות מבנה השירותים ועל הרצפה. כמו כן, הטילו שתן בדלי המשמש את המנקה לשטיפה.

עוד ב-mynet:
הרצליה: נערה נמצאה עירומה ומעורפלת ברחוב
הוד השרון: הורים חויבו לקנות לתלמידים טאבלטים
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

ככל הנראה מדובר במעשה מתוכנן, שכן ל"ידיעות נתניה" נודע כי התלמידים הגיעו עם כפפות חד פעמיות שהביאו מהבית וביצעו את המעשה לאחר שהמנקה סיימה לנקות את השירותים. כשסיימו את "מלאכתם" המתינו לצפות בתגובתה של המנקה. כשזו נכנסה לשירותי הבנים היא נדהמה, נעלבה, פרצה בבכי היסטרי ורצה נסערת לחדר המנהלת לספר לה מה קרה.

סגנית מנהלת בית הספר ריכזה את תלמידי השכבה ונזפה בהם. גם היא הייתה נסערת ולדברי נוכחים אמרה שהדבר פוגע במוניטין בית הספר.מה שחמור לא פחות הוא התנהלות בית הספר. מתברר כי המקרה לא דווח למינהל החינוך וכשנודע עליו מ"ידיעות נתניה" לד"ר אביטל לאופר, סגנית ראש העיר הממונה על החינוך בעירייה, היא פנתה למפקחת על בית הספר ולצוות המוביל את מינהל חינוך בבקשה לטיפול מיידי. "המקרה מזעזע אותי. פשוט נורא. ברור שאסור לעבור ממנו לסדר היום".

קהילת ההורים בבית הספר שרויה במבוכה ובסערה כאחת. יש המנסים להצניע את האירוע המביש פן יבולע לשמו של בית הספר, ולעומתם יש הורים הטוענים כי לא ייתכן שהילדים יצאו בלא כלום וכי יש לפעול בשקיפות.

אם לתלמידה בבית הספר אמרה כי לו מי מילדיה היה מעורב במעשה, היא הייתה לוקחת את זה "באופן אישי ככישלון הורי חינוכי והייתי מתביישת לצאת מהבית".

"זה סיפור מזעזע, אני לא חושב שזה קשור באופן אישי למנקה אלא להתאכזרות של ילדים עם חינוך לקוי מהבית", אמר הורה החבר בהנהגה ההורית של בית הספר.

"ההנהגה ההורית מעורבת כאן בלחץ על המנהלת להפעיל עונשים חמורים. דרשנו בין השאר לחייב אותם לנקות שירותים במשך שבוע ולאחר מכן לכתוב עבודה עם מסר חינוכי. לא נניח לזה עד שיהיה טיפול חד עם מסר מהדהד".

מהעירייה נמסר: "מינהל החינוך רואה בחומרה רבה את המעשה. המקרה אינו משקף את הרוח הבית ספרית ומדובר במספר תלמידים בודד, שיינקטו נגדם הצעדים המתבקשים. צוות בית הספר מתכוון להיכנס לכיתות ולהעביר פעילות חינוכית, במטרה להגביר את הסובלנות ולמנוע מעשי ונדליזם מסוג זה. יודגש כי הילדים המעורבים התנצלו והביעו חרטה בפני העובדת. באשר להיעדר הדיווח, מדובר במנהלת חדשה שלא הייתה מודעת לנהלים בנושא והם רועננו בפניה".

יו"ר הנהגת ההורים בבית הספר, דודו מכלוף: "האירוע חמור וחריג ואינו מאפיין את בית הספר. הנהגת ההורים סומכת ומגבה את הנהלת בית הספר לטפל בצורה הראויה במקרה זה".