ערב כדורסל עמוס ומוצלח למדי עבר ביום חמישי על אליצור פ"ת ושלוחתה מ.ס. הדר גנים. המשחק הראשון של הערב הפגיש לדרבי פנימי את קבוצות ילדים ב' של אליצור נחשון פ"ת, מוליכת מחוז פתח-תקווה ומ.ס. הדר גנים עמישב, מארחת המשחק. בסופו של הערב שמרה המוליכה על מאזן מושלם אחרי שמונה מחזורים עם ניצחון מרשים 45:65.

(צילומי וידאו וסטילס: שי גליקשטיין)

תחילת המשחק הייתה צמודה ולא בישרה על הבאות. הרבע הראשון הסתיים בשיוון 15:15. ברבע השני נכנסה הגנתה של מוליכת הטבלה לפעולה, הדר גנים התקשו לייצר נקודות ולהפסקה ירדו האורחים ביתרון 23:34. גם הרבע השלישי היה חד צדדי ברובו ולרבע האחרון יצאו הקבוצות כשאליצור מוליכה 34:53 ובסיום, אחרי סדרה של מהלכי כדורסל יפים, שאת חלקם תוכלו לראות בקטעי הוידאו המצורפים, ניצחה מוליכת הטבלה בהפרש של 20 נקודות. עידו לנצקורן עם 17 נק' ואריאל פת עם 14 הצטיינו אצל המנצחת, אייל מלכיאלי ירד אמנם מאוכזב מהפסד קבוצתו, אבל יכול להתנחם ב-15 נקודות ומשחק אישי מצוין.

במחזור הבא מצפה לאליצור דרבי נוסף, הפעם מול מכבי פ"ת, בעוד הדר גנים, המדורגת שמינית תנסה להשיג ניצחון שלישי העונה מול אליצור אלקנה.
בהמשך הערב שיחקו שתי קבוצות הנשים של האגודה. אליצור פ"ת, בליגה א', נוצחה בידי הפועל א.ס. פ"ת בתוצאה 49:39 בקרב ישיר על המקום השני במחוז שרון. בליגה הארצית, אירחה מ.ס. הדר גנים עמישב לקרב צמרת את מ.ס. אבן יהודה. שתי הקבוצות היו צמודות ערב המחזור במאבק על המקום השני ובניסיון לזנב במוליכה א.ס. רמה"ש. המארחות הוליכו לאורך רוב דקות המשחק, כשיתרון השיא עמד על 13 נקודות - 10:23, אולם אבן יהודה לא ויתרה והשוו ל-33:33. או אז שוב ברחו בנות הדר גנים של המאמנת חופית וקסלר ליתרון מבטיח, 33:41, אולם 40 שניות לסיום יצאה המארחת להתקפה כשלוח התוצאות שוב מראה שיוויון - 43:43.
בסיומה של ההתקפה קלעה מיטל לוי, הקלעית המצטיינת במשחק עם 15 נקודות, את מה שהפך להיות סל הניצחון (וידאו מצורף). אבן יהודה עוד קיבלה הזדמנות לכפות הארכה, אולם שחקנית הקבוצה החטיאה שתי זריקות עונשין והניצחון נשאר בפ"ת. בעקבות הניצחון פתחה מ"ס הדר גנים יתרון של שני ניצחונות על פני אבן יהודה ונראה כי הדרך להבטחת המקום השני במחוז חיפה מובטחת. במחזור הבא תפגוש הקבוצה את אליצור נתניה ממרכז הטבלה.