קבוצת כדורגל הנשים של הפועל פ"ת נחלה אמש (שלישי) הפסד ליגה שני ברציפות, הפעם 2:1 בחוץ מול אס"א תל-אביב. אושרת עיני העלתה את המקומיות ל-0:1 במחצית הראשונה, מור שקד השוותה בפתיחת המחצית השנייה, אבל שירלי אוחנה כבשה בדקה ה-60 את שער הניצחון של אס"א. "אני מאוכזב בעיקר בגלל הדרך", הודה המאמן דדה בר כליפא, "נראינו מאוד לא טוב. למחצית הראשונה כלל לא הופענו ואלמלא מישל, השוערת הברזילאית שלנו, היינו יורדים עם חמישייה ברשת. במחצית הרבצתי בבנות קצת "ציונות" והסברתי שכדורגל לא נשחק היום ואנחנו צריכים לחזור למשחק רק דרך מלחמה ולחץ על כל המגרש. זה עבד בעשר הדקות הראשונות של המחצית השנייה, בהן ראו רק אותנו על המגרש, אבל מיד אחרי שהשווינו, הבנות כנראה החליטו שזה מספיק. חילקנו עוד מתנה לאס"א וזה הספיק להן כדי לנצח".

פתיחת העונה של הקבוצה הייתה מצוינת, אבל את הסיבוב אתם מסיימים עם שני הפסדים רצופים וירידה צפויה למקום החמישי. מה נשתנה?

"אני מסיים את הסיבוב בטעם מר. השגנו מתחת לציפיות שלנו. יש נקודות אור, אבל אני מסתכל על עצמי, כמי שעומד בראש המערכת ואני מאוד מאוכזב מעצמי וצריך לבדוק איך אני יכול להשתפר. כשאני צופה במשחקים שלנו מפתיחת העונה ומשווה לאיך שאנחנו נראים היום, אני מאוד מודאג. יש נסיבות מקלות – שתיים מהשחקניות הכי חשובות שלנו לא יהיו איתנו בתקופה הקרובה- שי פרל חזרה מפציעה בשבוע שעבר, אבל שוב לא חשה בטוב וכרגע מושבתת. רחל שטיינשניידר, החלוצה הבכירה שלנו נפצעה ובשבוע הבא תצא לקורס הכנה לקצונה, אליו הייתה אמורה לצאת רק בחודש מאי. אלה לא דברים שתכננו, אבל אני לא מתעסק בתירוצים. אני לא מצליחים למלא את החלל שהן הותירו בצורה קבועה וזה מקשה עלינו להתמודד עם קבוצות איכותיות ומנוסות כמו קרית גת ואס"א ת"א. אני שובר את הראש איך להרים את הביטחון של הבנות, שנפגע מאוד לאחרונה. בתחילת העונה ראית שחקניות שעושות פעולות של ביטחון – שחקניות דפנסיביות שעולות למעלה וכובשות, היום נשארות עמוק במחצית המגרש שלנו. זה עניין של ביטחון נטו.

נראה שהקבוצה מתקשה לעשות את קפיצת המדרגה שתאפשר לה להתמודד עם קבוצות הצמרת. הפועל תסיים ככל הנראה את הסיבוב במקום החמישי (במחזור הבא היא תהיה חופשית ותשוב לפעילות רק בתחילת הסיבוב השני, בעוד שבועיים, כשתארח את נתניה). מול ארבע הקבוצות שמעליה השיגה רק ניצחון (1:4 על חדרה) תיקו מאופס עם רמה"ש ושני ההפסדים האחרונים מול קרית גת ואס"א. "מול חדרה ורמה"ש היינו אופטימיים, אבל המשחק מול אס"א החזיר אותנו אחורה", הודה בר כליפא, "קפיצת מדרגה היא לקחת נקודות גם במשחקים שאתה לא טוב, לא רק כשאתה מביס את היריבה כמו מול חדרה. מצד שני, משחק כזה, אליו הגענו ביכולת נוראית ואס"א נראתה מצוין, בעבר היה מסתיים ב-0:6. קבוצות היום כבר מסתכלות עלינו אחרת. אנחנו ה"דבר הבא". עכשיו אנחנו צריכים לראות עצמנו ככאלה, לעשות קפיצה. זה לא יבוא ממני, אלא רק מהבנות והן מסוגלות לכך".

עדיין חולמים על אליפות וגביע?

"שמנו מטרה מאוד ברורה לנגד עיננו והיא מתחילה לברוח. אבל אני לא מוותר ולא מרים ידיים עד הדקה האחרונה. אני רוצה להתמודד ולקחת את כל התארים. אנחנו נחזיר את כל מה שאיבדנו בסיבוב הזה. יש לנו שבועיים לעבוד קשה עד המשחק הבא ונרים את הקבוצה מחדש".