קבוצת כדורסל הנשים של הפועל פ"ת נחלה אמש (שני) הפסד ליגה שני ברציפות כשנוצחה בביתה בידי בנות הרצליה בתוצאה 60:80. הפועל הופיעה למשחק ללא מאמנה אלי רבי שלא חש בטוב ואת מקומו מילא גיל סלע, מי שאימן את הקבוצה בתחילת העונה ופינה את מקומו לרבי, שצפוי לשוב לקווים במחזור הבא.

המחצית הראשונה הייתה כולה תצוגה התקפית של הרצליה, שסיימה את הרבע הראשון ביתרון 17:25 ואת המחצית ביתרון 17 נקודות, 25:42.

"לא שיחקנו טוב כקבוצה, שברנו תרגילים ולא שיחקנו אותם עד הסוף", הסבירה הגארדית עמית טולמן, "שתיים מהזרות שלנו נקלעו לבעיית עבירות כבר ברבע השני וזה היקשה עלינו מאוד בהגנה מתחת לסל. הן לא "תפרו" אותנו מבחוץ, אלא נכנסו פנימה ולא מצאנו פיתרון".

ובכל זאת, למחצית השנייה עלו המקומיות עם הרבה  אנרגיות והצליחו לבלום את ריצתן של האורחות ולצמצם את ההפרש, אולם אז, מסבירה טולמן, שוב איבדה קבוצתה את רסן המשחק. "קיבלנו כמה סלים קלים שהכריעו את המשחק והפסדנו למרות שהאמנו שאנחנו יכולות לקחת את המשחק, גם אחרי הפיגור הגדול במחצית הראשונה", הוסיפה טולמן, "הפסדנו מול אחת הקבוצות החזקות בליגה ובהחלט לקחנו בחשבון שזה יקרה, אבל גם האמנו וידענו שאפשר "לגנוב" את המשחק".

במחזור הבא (שני) יינעל הסיבוב הראשון של הליגה והפועל תצא למשחק חוץ קשה מול האלופה מכבי אשדוד, שאמש מחצה את כדורסל רמה"ש בתוצאה 85:40. רק במחזור שעבר ניצחה רמה"ש את הפועל פ"ת, אבל טולמן וחברותיה לא מתכוונות לוותר מראש. "זה כדורסל ותמיד אפשר להפתיע", אמרה הרכזת הצעירה, "כדי שזה יקרה, נצטרך להיות קודם כל הרבה יותר ממושמעות. אח"כ לקוות ליום טוב שלנו". אגב, בשבוע הבא תערוך הקבוצה שני משחקי חוץ, כשביום חמישי ייפתח הסיבוב השני והפועל תשחק בחולון. "אנחנו מתכוננות ומתרכזות במשחק הראשון ועם סיומו נשאיר אותו מאחור, לא נחגוג ולא נוריד את הראש, כי צריך לעשות מעברים והתאמות מהירות בין המשחקים".

אחרי שבעה מחזורים השגתן שני ניצחונות. מרוצות?

"אם הייתי אומר לי לפני תחילת העונה שזה יהיה המאזן, הייתי חיה עם כך בשלום. אבל עכשיו, כשהעונה רצה ואנחנו רואות מי נגד מי, זה בהחלט נותן תיאבון לנצח יותר. היינו צריכות לנצח במחזור השני ברעננה וגם המשחק בשבוע שעבר מול רמה"ש היה פיספוס גדול".

טולמן (19), שחקנית נבחרת העתודה וחיילת המשרתת בחיל החינוך, בבסיס תל-השומר הסמוך לביתה בגני תקווה, הגיעה להפועל פ"ת. אחרי עונת התאקלמות, הוחלט בקבוצה להפקיד את עמדת הרכזת בידיהן של שתי ישראליות צעירות בנות 19 – טולמן ואופיר לביא. "יש לא מעט לחץ, אבל זה לחץ טוב וחיובי", הודתה טולמן, "הרבה משקל מונח לנו על הכתפיים, זה לא קל להוביל כרכזת קבוצה עם בנות מבוגרות ומנוסות ממך. על הרכז צריך לסמוך וזה בהחלט מאתגר. לצד זה, זו הדרך הטובה ביותר ללמוד, על המגרש ולא כשמסתכלים מהצד. בינתיים, לדעתי, אנחנו עושות עבודה טובה, כמו כל הישראליות בקבוצה".