הפועל פ"ת נוצחה אמש (שני) במשחק חוץ בידי מכבי נתניה בתוצאה 1-2, הפסד ליגה ראשון לקבוצה מאז מונה ירון הוכנבוים למאמנה.

שישה ימים אחרי ההדחה המשפילה מגביע המדינה ניסו חניכיו של הוכנבוים לתקן את הרושם הנוראי שהותירו, אולם כמעט מהרגע הראשון הייתה נתניה עדיפה משמעותית על הפועל, שלא הצליחה לייצר כמעט שום מהלך התקפי ראוי. יכולת טובה של השוער אבי איבגי השאירה את רשתו נקיה עד לדקה ה-37, כשניסן דנון המקומי סיים מבצע קבוצתי מרשים בבעיטה שהכניעה את איבגי והעלתה את נתניה ליתרון מוצדק, איתו ירדו הקבוצות לחדר ההלבשה.

המחצית השנייה נפתחה ללא אירועים מיוחדים, עד הדקה ה-51, והעבירה הטפשית של מור שקד על עלי מוחמד מנתניה, שעלתה לו בכרטיס צהוב שני והרחקה ראשונה העונה לשחקן הפועל.

למרות זאת, הפועל הצליחה להשוות תשע דקות מאוחר יותר משער מקרי ומוזר של מתן בלטקסה. דניאל כהן שלח כדור חוץ ארוך לתוך רחבת נתניה ובלטקסה (כך לפחות על פי קביעת השופט והקוון) ליטף אותו בדרך לרשת של דין גל, השוער המקומי.

נתניה הגבירה את הלחץ על שערה של הפועל ובדקה ה-73 נקבעה תוצאת המשחק כשדידידה קוגבניה ניצל מסירה מצוינת של ברק בדש שהותירה מול שער חשוף.

עד לסיום הפועל לא סיכנה את שער יריבתה, בעוד נתניה מחמיצה פעם אחרי פעם הזדמנות לניצחון אסטרונומי, הרבה בזכות יכולת מצוינת של איבגי.

בעקבות ההפסד צנחה הפועל למקום ה-11 בטבלה, כשבמאזנה 18 נקודות. אגב, חלוץ קבוצת הנוער, משה דבורה, ערך הופעת בכורה בהרכב הפותח והוחלף במחצית בידי בן לוי.

הוכנבוים סיכם ואמר "רוב הקבוצות יפסידו לנתניה במגרשה. עלינו בהרכב לא שגרתי. הסגל שלנו מאוד קצר ונוסף על כך היו לנו פצועים וחולים (שגיב כהן ואביעד בורלא). נאלצנו אפילו להקפיץ שחקן מהטירונות. האוהדים מבינים שאנחנו במצב מורכב ושאם הכל היה כמו שצריך, היינו במקום. צריך לדעת איך להתקדם, לעבור ממשחק למשחק וללקט את הנקודות. אני חושב שמאז הגעתי לקבוצה, ההספק הוא פנסטסי, עם שני ניצחונות על יריבות קשות מאוד".