גאווה ואכזבה. כך ניתן לסכם את התחושות בקבוצת הכדורסל של תיכון אחד העם, שהובסה היום במשחק הגומלין של חצי גמר ליגת העל לתיכונים בידי תיכון "חדש" תל אביב בתוצאה 102:67. התל-אביבים ניצחו גם במשחק הראשון והעפילו לגמר בו יפגשו את תיכון "שרת" מנתניה.

אם כך, מדוע הגאווה? משום ששחקניו של המאמן אלעד יערן עשו דרך ארוכה מאוד, שהחלה עוד בטורניר הארצי, בסיומו העפילו לליגת העל. ברבע הגמר עשו הנערים ממלאבס היסטוריה כשהדיחו את תיכון עמק החולה, עם המסורת הארוכה והעפילו לראשונה בתולדות עירנו לשלב חצי הגמר. "עשינו דרך מדהימה וחוללנו סנסציה", אמר אחד מכוכבי הקבוצה אופק לוי שקלע 31 נקודות במשחק האחרון, "ההפסד הכבד מאוד מאכזב, אבל הוא לא פוגם בחוויה האדירה שלנו. אנחנו מסיימים קמפיין מלאים בגאווה וכואבים את סיומו".

יערן הוסיף: "הגאווה מאוד גדולה. עשינו הרבה מעל ליכולת ולציפיות שלנו. צריך לזכור שזו קבוצה שכל שחקניה המובילים הם תלמידי י"א ששיחקו מול כוכבים מי"ב. השנה הזאת מאוד משמעותית".

ההפסד הצורב בחצי הגמר, כך נדמה, היה בלתי נמנע. "התרגלנו להתרגשות ולכך שמשדרים אותנו בטלוויזיה, באנו מוכנים וניסינו לרוץ ולמנוע מהם לשחק מסודר", אמר לוי, "אבל לצערי זה עבד רק במחצית הראשונה. אחר-כך כבר באו לידי ביטוי פערי הרמות הגדולים בין הצדדים".

"לא נעים לקבל תבוסה כזאת, אבל שיחקנו מול הקבוצה הכי טובה בארץ ולכן זה לא יכול להיות מדד לכל מה שעשינו השנה", הוסיף המאמן.

ומה בכל זאת הביא את החבורה הצעירה הזאת להישג ההיסטורי? כוחם, סיפר לוי, באחדותם. "אנחנו קבוצה מאוד מגובשת, בלי אגו ועם הרבה אופי שאפשר לנו לצאת פעם אחרי פעם ממצבים לא נעימים כמו פיגור דו ספרתי מול עמק החולה. המטרה הבאה שלנו היא לעלות ליגה עם קבוצת הנוער של מכבי פ"ת, שרוב שחקניה מרכיבים את הנבחרת שלנו ולשנה הבאה נבוא רעבים, עם יותר אגרסיביות ואינטנסיביות, כי צריך ואפשר להגיע אפילו רחוק יותר".

את הסיכום השארנו בידי המאמן שנשמע כמי שלא יכול כבר לחכות לשנה הבאה. "המבחן שלנו יהיה ב-2017 והשאיפה היא ללכת קדימה וגבוה. יש אופי אדיר בשחקנים האלה וכישרון לא חסר להם. הוא זה שעזר לגשר על פערים איכותיים שאולי היו ובשנה הבאה פחות מחצי גמר לא בא בחשבון. לא נלך אחורה".