לאחר שקבוצתם הגיעה לעוד רגע שפל והודחה בבושת פנים מגביע המדינה בידי מכבי צור שלום מליגה א', הכריזו חברי עמותת "הכחולה", שהקימו אוהדי הפועל פתח תקוה, על כנס היסוד של העמותה.

כזכור, שבעה מאוהדי הקבוצה התאגדו בשנה האחרונה ובצוותא עם כמה עשרות אוהדים נוספים הקימו את העמותה שמטרתה, בסופו של דבר, כניסה של אוהדי הקבוצה לבעלות עליה באופן מלא או חלקי. לפני מספר שבועות יצאה העמותה אל האור והחלה לגייס תומכים, כשעד היום למעלה מ-250 איש כבר הצטרפו לעמותה כחברים משלמים ובעמותה ציינו היום בסיפוק את ה'לייק' האלף בעמוד הפייסבוק שלה. מספר רב של שחקני עבר כבר הביעו תמיכה פומבית בעמותה ומטרותיה, חלקם אף צילמו סרטוני עידוד שזכו לציפיות, שיתופים ו"לייקים" רבים. בין השמות – שיאן ההופעות במדי הקבוצה, בני קוזושווילי, שחקן הנבחרת לשעבר אלון חזן ושוער נבחרת ישראל במונדיאל 1970, איציק ויסוקר. השבוע העמותה בקמפיין "גם להם מגיעה קבוצה", במסגרתו מבקשים מאוהדי הקבוצה להעלות סרטונים ותמונות של ילדיהם לבושים בצעיפים וחולצות של הקבוצה.

(צילומי וידאו: באדיבות עמותת "הכחולה")

כנס היסוד של העמותה ייערך במוצ"ש, 7/1/2017 בהיכל התרבות בעיר וייפתח בשעה 20:00. בכנס תוצג העמותה, חזונה, תכניותיה ולמתלבטים תינתן האפשרות להציג שאלות. בכנס גם יוכרז תאריך הבחירות לועד המנהל הקבוע של  העמותה, שיחליף את הוועד הזמני בו חברים כיום שבעת המייסדים. אגב, בתאריך הכנס ייערך סיבוב ח' מגביע המדינה, כך שהדחתה של הפועל מהגביע פתרה למארגני הכנס לא מעט כאבי ראש.

מוועד העמותה נמסר: "השבוע הוכח, למי שעוד היה לו ספק, שהיחידים שיכולים להרים את המועדון בחזרה ולהפוך את הפועל למקור גאווה בשנית, הם האוהדים. הכנס הקרוב הוא צו 8 לכל מי שאיכפת לו מהמועדון ורוצה לדעת איך הוא יכול להצטרף ולהשפיע".

ההשתתפות בכנס מותנית בהרשמה מראש בכתובת:

https://theblue.org.il/?post=10

אמש (רביעי) פירסם מנכ"ל הקבוצה, יחיאל מאור, פוסט בפורום האוהדים בפייסבוק ובו תקף את חברי "הכחולה" במילים קשות. "תפס אותי הפוסט של אוהדי הפועל ת"א 'לעולם לא תצעדי לבד'. האוהדים הולכים יחד עם הקבוצה, מנסים לעזור לתרום עבור הקבוצה שהם אוהבים", כתב. "אצלנו בונים עמותה כחולה שכל הזמן נגד המועדון קבוצה של אוהדים חסרי נסיון צעירים משולהבים שמאמינים בהפחדה שהולך להיות גרוע מאוד. אז די עם ההפחדות זה לא יחזיר את האוהדים. עד עכשיו לא הבאתם ספונסר משמעותי ולא רוח חדשה רק הבטחות שהולך להיות גרוע. אז לפני שמשהו מעוניין לנהל מועדון כדורגל שיבדוק אם יש לו את היכולת. תחשפו את עצמכם מי מכם רמטכ"ל לשעבר או מנכ"ל של חברה מצליחה? מי אתם? העמותה הכחולה?"

הפוסט זכה ליותר ממאה תגובות מאוהדים, רובן ככולן זועמות ו/או מלגלגות. בעמותה קיבלו את הדברים בתדהמה, בעיקר לאור העובדה שרק בשבוע שעבר הביע הבעלים דורון גלנט תמיכה בלתי מסויגת בעמותה ומטרותיה. דוברות העמותה פירסמה הודעה תגובה מפורטת, בה נכתב כי העמותה היא זו שמאחדת את אוהדי הפועל, כי רבים מחבריה הם אנשי מקצוע בתחום הניהול, הכלכלה והמשפט וכי בנושא הספונסרים עוד צפויות הפתעות רבות. "הודעות כגון אלו, שיוצאות מטעם בעל תפקיד בהפועל פתח תקוה, רק מוכיחות לנו כמה נחוצה וחשובה הייתה הקמת 'הכחולה'", נכתב בהודעה.  "כנראה שראשי המועדון חוששים מהכוח ההולך וגדל של ההתארגנות, ומבינים שמדבר כזה הם לא יוכלו להתעלם". לסיכום כתבו כי "תם העידן שבו אוהדי הפועל פתח תקוה שימשו כארנק כשחרב הבקרה התקציבית מונחת על צווארם של ראשי המועדון. רצינות הכוונות שלכם והדאגה שלכם להפועל פתח תקוה תמדד כשנשב לשולחן המשא ומתן". בהמשך פרסם מאור הודעה נוספת, קצרה יותר, ובה הביע תמיכה בעמותה וטען כי ישמח להגיע לכנס היסוד במידה ויוזמן, אך הוסיף כי ההכפשות, לדבריו, כנגד הקבוצה, חייבות להיפסק. על כך בחרו חברי העמותה שלא להגיב.