אכזבה לקבוצת כדורגל הנשים של הפועל פ"ת, שנוצחה אמש (שלישי) 0-1 בביתה בידי מ.ס. קריית גת במה שהוגדר "משחק העונה" הראשון. שער אחד של אנדראה לאיו הרומנית בדקה ה-49 הספיק לקרית גת להשיג ניצחון חוץ ולעלות על חשבון יריבתה לראש הטבלה, כשבמאזנה 16 נקודות, שלוש יותר מהפועל השניה, לה גם משחק עודף. "היה משחק מאוד פיזי וטקטי, בלי הרבה מצבים", סיכמה קפטנית הכחולות, הילה חביה, "השליטה עברה מצד לצד, הן הבקיעו שער ממבצע אישי, בעוד אנחנו החמצנו כמה מצבים קורצים. אני משתגעת כשאני משחזרת אותן. יותר ריכוז ליד השער היה מביא לשיוון, התוצאה הראויה למשחק הזה".

למרות ההפסד וההתרחקות מהפסגה, חביה לא מתייאשת. "יהיו לנו עוד שלושה מפגשים מול קרית גת העונה ונוכל לכפר על ההפסד", הבטיחה הקפטנית הותיקה "הליגה העונה צפופה מאוד ובלתי צפויה. זו כבר ליגה של שתי קבוצות, כפי שהיה בשנים קודמות".

בתחילת העונה הצהרתן שהמטרה של הקבוצה היא אליפות. אתן עדיין עומדות בציפיות?

"כדי להפוך מקבוצת מרכז טבלה לכזו שקוראת תיגר על התואר, צריך קודם כל לשנות את הדיסק בראש. להבין שאנחנו באות לכל משחק בידיעה שאנחנו מנצחות אותו. אם בשבוע שעבר שיחקנו ברמת השרון ויצאנו מאוכזבות מתיקו מאופס, בשנים קודמות היינו חוגגות אותו. את הצעד הראשון כבר עשינו".

ביום שלישי הקרוב תסיים הקבוצה את משחקי הסיבוב הראשון כשתתארח אצל אס"א תל-אביב, המדורגת חמישית עם 10 נקודות ושני משחקים פחות מהפועל. במשך שנים ארוכות שלטה אס"א בליגה, אך בעונה שעברה ניצחה אותה הפועל לראשונה בתולדותיה עם 1:4 מרשים בחוץ. חביה משוכנעת כי אפשר לשחזר את ההישג. "שברנו הרבה מחסומים בשנה האחרונה ואנחנו באות כדי לנצח את המשחק הזה, זו הכוונה וזו השאיפה", סיכמה.

אגב, בדומה לקבוצת הגברים של הפועל, קבוצת הנשים פגשה בשבוע שעבר את מכבי צור שלום מהליגה הלאומית במסגרת גביע המדינה. בשונה מהגברים, שהושפלו אתמול, הנשים טיילו לניצחון 0:17 (וזו לא טעות). פאולה אוגרטה הארגנטינאית הבקיעה שישייה.