העצב והשמחה. תמונות ממשחק ההדחה

ידענו שזו לא בדיוק העונה הכי מזהירה של הפועל פ"ת, אבל להשפלה כזאת לא ציפינו: הקבוצה שפעם היתה מהמובילות במדינה הודחה מגביע המדינה על ידי קבוצה קטנה מליגה א'.

אל שמות כמו מעלות/תרשיחא, אסי גלבוע והפועל הרצליה התווספה היום גם מכבי צור שלום. המכנה המשותף – קבוצות מליגה א' או ב' שהדיחו את הפועל פ"ת מגביע המדינה. צור שלום מהמקום העשירי בליגה א' צפון טיילה ל-1:3 קליל מול הפועל, שנעצרה בחריקת בלמים אחרי שני ניצחונות רצופים מאז מינויו של הוכנבוים. שימו לב למאזן המביך של הפועל מול קבוצות מליגה נמוכה ממנה, אותן פגשה במסגרת גביע המדינה מתחילת האלף הנוכחי – 14 משחקים ולא פחות מ-10 הפסדים. חמור מכך, פרט להפועל מחנה יהודה, אותה ניצחה הפועל ב-2013, הפועל הפסידה לכל קבוצות ליגה א' או ב' אותן פגשה מאז עונת 96/7', אז גברה על הפועל נצרת עילית.

על שחקני הקבוצה נאסר להתראיין אחרי המשחק, אבל אחד מהם אמר: "עלינו בהרכב כמעט מלא, אי אפשר להשתמש בתירוץ כזה, גם אם שני שחקנים לא שיחקו. זה לא שצור שלום גנבו שער ועשו בונקר, הם פשוט היו טובים יותר ופירקו אותנו. לא באנו למשחק. שחקנים כנראה היו עם האף בעננים, כשהגיעו למגרש כזה, באמצע שכונת מגורים, בלי יציעים של ממש. אווירה של קייטנה. ככה נראינו והם ידעו לנצל את זה כמו שצריך. זו השפלה שיהיה לנו קשה לכפר עליה. אני מבין את האוהדים שהשתוללו, זו מכה כואבת ללב, גם אם הם כבר "רגילים" להדחות משפילות כאלה. הפחד הגדול שלנו הוא שזה ישפיע על הליגה וחבל שזה קורה אחרי שכבר הצלחנו להתרומם מאז שירון הגיע".

ואכן, כפי שאמר השחקן, כמה עשרות מאוהדי הקבוצה הגיעו בסיום המשחק לאזור חדרי הלבשה וקיללו את השחקנים שנותרו ספונים מאחורי דלתות סגורות. רק יואב זיו ניאות לצאת אל האוהדים במקום, התנצל וניסה להרגיע ולשוחח עם האוהדים, שברובם העדיפו להטיח בו קללות קשות. לאוהדים אמר זיו: "אני מתבייש בצורה בה שיחקנו היום, אבל זה לא נכון שלא רצינו". זיו ניסה להמשיך ולשוחח עם האוהדים גם אחרי שספג את הקללות, לא התייחס אליהן, אולם בסופו של דבר התפנו האוהדים מהמקום מרצונם.