דווקא מול בית"ר ת"א/רמלה, שהגיעה למשחק מהמקום הרביעי השיגה הפועל פתח־תקוה את ניצחון הליגה השלישי שלה העונה (1:2) והראשון באצטדיון המושבה מאז 1 באפריל, אז ניצחה את הפועל עפולה. התוצאה שימחה את ירון הוכנבוים, שערך הופעת בכורה על הקווים וזאת למרות יכולת פושרת למדי של הקבוצה.

"אני מרוצה מהמלחמה שהציגו השחקנים", אמר הוכנבוים, "שיחקנו מול אחת הקבוצות הטובות בליגה, שאחד המאפיינים הבולטים שלה הוא רוח הלחימה ודווקא היא זו שהביאה לנו את הניצחון. מבחינת רמת הכדורגל, יש לנו עוד הרבה מאוד עבודה והתהליך יהיה ארוך, אבל אני מאמין שאנחנו נשתפר. בשביל משחק ראשון שלי, עם כל האילוצים, הפציעות והיריבה הקשה, אני בהחלט מרוצה".

הפועל הראתה אמנם אופי כשהצליחה בפעם הראשונה העונה לנצח משחק בו איבדה יתרון מוקדם, אבל שוב ספגה כתוצאה ישירה מטעות קשה בהגנה, הפעם של הבלם ירין חסן בהופעת בכורה פושרת. "אנחנו צריכים להיות יותר מתואמים בהגנה ונעבוד על זה", הבהיר המאמן, "בנוסף, הובטח לי שבשבועות הקרובים הקבוצה תתחזק".

"סוף סוף התחלנו להילחם על המגרש ונראה ששחקנים מפנימים את המצב שלנו", אמר אחד השחקנים, "אם ההגנה שלנו תפסיק לחלק מתנות, אולי גם נצליח לנצח עוד משחקים ובצורה קלה יותר".

הבעלים דורון גלנט, שכבר איים לא פעם בזעזועים בסגל, נשמע מסופק:  "ראיתי במשחק הזה דברים שאני מחכה להם כל העונה וכמעט לא קיבלנו מהשחקנים. קצת לחץ על ההגנה, גליצ'ים והקרבה. הוכנבוים מאמן מאוד מנוסה, שמעתי איך דירבן את השחקנים לפני המשחק ואני מאמין ומקווה כי זה יבוא לידי ביטוי גם בהמשך העונה, אחרי שהשחקנים יקבלו עוד ביטחון".

את השער הראשון כבש יואב זיו, ששיחק בפעם הראשונה מאז הגיע להפועל בעמדה קדמית. זה שער הבכורה שלו בכחול ושער ראשון שהוא מבקיע מאז מאי 2015, אז הבקיע בברכו את השער השני לזכות מכבי ת"א שניצחה בגמר הגביע את הפועל באר־שבע 2:6. "מעבר לניסיון הרב שיש לו, יואב נותן לי יתרון גדול בכך שהוא יכול לשחק בכמה וכמה עמדות במגרש, בהגנה ובחלק ההתקפי", אמר הוכנבוים שהסביר שעמדתו החדשה היא לא בהכרח קבועה, "הפעם ראיתי לנכון לשחק איתו בעמדה קדמית ואני שמח שהוא הצדיק זאת עם שער מצוין וכמעט עוד בישול. מה יהיה בעתיד? אני לא יודע. נשתמש בו בהתאם לצורך".

"צריך לירוק דם"

ואם ביום ראשון פגשה הפועל את אחת היריבות המועדפות עליה בשנים האחרונות, אזי היום (שישי, 15:00) תנעל הפועל את הסיבוב הראשון כשתפגוש בחוץ את עירוני רמה"ש, מולה היא במאזן חלש מאוד – ניצחון אחד בשמונה מפגשים. בארבעת משחקי החוץ שלה מול רמה"ש היא השיגה רק שתי נקודות.

המגן עומר ורד, שהוחלף עוד במהלך המחצית הראשונה עקב פציעה חוזרת בברכו נמצא בספק למשחק. בעקבות הניצחון על הפועל דילגה הפועל מעל יריבתה היום והורידה את רמה"ש למקום ה-14 בטבלה. "זה קרב תחתית ואנחנו שואפים לנצח בו, כמו בכל משחק", אמר הוכנבוים, "אבל בליגה הזאת כל משחק קשה מאוד וצריך לירוק דם. נעשה הכל כדי שתחזור תצוגת הלחימה שהבאנו ביום ראשון ולשפר את הכדורגל כדי שנהיה טובים וראויים לניצחון".

ביום שלישי (13:00) תצא הקבוצה למשחק חוץ מול מכבי צור שלום מקום 11 בליגה א' צפון) במסגרת סיבוב ז' של גביע המדינה. הפועל תנסה להימנע מהפסד מביך ולתקן במעט את המאזן העגום שלה בגביעי המדינה בשנות ה־2000 - לא פחות מתשעה הפסדים ב־13 משחקים מול יריבות מליגה נמוכה יותר. אגב, כשמדובר ביריבות מהמחוזות הצפוניים של הליגות הנמוכות המאזן עגום עוד יותר – חמישה הפסדים בחמישה משחקים. "ראיתי ביום שישי שעבר את צור שלום מנצחת את מ.ס. טירה 0:2 וכרגע זה כל העיסוק שלי במשחק הליגה. כל כולי ברמת השרון", אמר מאמנה של הפועל.

גרעון של 3.5 מיליון שקל

השבוע הגישה הקבוצה לבקרה התקציבית את הדו"חות התקציביים שלה לשנה החולפת ומהם עולה כי הקבוצה שרויה בגירעון של כ-3.5 מליון שקל הבעלים דורון גלנט התייחס לעניין ואמר "בינואר הקרוב יתוקנו הדו"חות והגירעון האמיתי יהיה נמוך יותר. שאר החובות שיעמדו כנגד המועדון הם עתידיים וכרגע לא נראה שתלויה מעל המועדון סכנת פירוק. מה שכן, בקרוב אני אוריד את הכפפות ואבוא חשבון עם כל מי שהביא את הקבוצה למצב הכלכלי המורכב הזה.

"הפועל פתח־תקוה קבוצה נקייה יחסית, אבל צריך לזכור שנותר ממנה כיום רק השם. אין לה אצטדיון, לא מגרשים וגם לא קהילה עסקית ואוהדים תומכים. אני מקווה מאוד שמיזם האוהדים החדש יצליח וסוף סוף ייפול האסימון לאוהדים והם יבינו שהמועדון צריך להיות בבעלותם המלאה".

ב"הכחולה", עמותת האוהדים שיצאה בשבוע שעבר לאור והחלה בגיוס הקהל, סיכמו בסיפוק את הימים הראשונים לחשיפתה, כשלמעלה מ-200 חברים חדשים נרשמו אליה ושילמו את דמי החבר. מהעמותה נמסר כי לאתר האינטרנט ולעמוד הפייסבוק של העמותה, אליו החלו לעלות סרטוני תמיכה של שחקני עבר כמו בני קוזושווילי, איציק ויסוקר ואלון חזן, נרשמו כבר אלפי כניסות. כנס היסוד של העמותה ייערך ב־7 בינואר.