"זה הזמן והמקום שלנו לקחת אחריות על עצמנו ועל המועדון היקר לנו כדי להחזיר את הדרך שאבדה להפועל פ"ת". לאיתי לוי ולחבריו בוועד המייסד של עמותת "הכחולה" (ע.ר. ברשם העמותות) אין ספק מה התרופה היחידה שיכולה להציל את המועדון שהם כל כך אוהבים.

אחרי שנים ארוכות שהמועדון מדשדש, וכשנראה שהוא רגע לפני קריסה טוטאלית, החליטו רבים מאוהדי הקבוצה כי נמאס להם לחכות למשיח בשר ודם, שיבוא רכוב על גבי הכסף הרב שיש או אין לו ויושיע את המועדון.

חבלי לידה קשים

המכנה המשותף היחיד לחבורה המתגבשת הזאת היא האהדה להפועל פ"ת. הם מגיעים מעולמות שונים, בגילאים שונים ולכל אחד מהם יש את הרגע המיוחד שלו עם הפועל, וכמובן שגם לא מעט רגעי שפל. ברור שאת המשחק הראשון שלהם לא ישכחו לעולם. כנראה שלעולם הם לא היו נפגשים אלמלא הקבוצה והרעיון המאחד אותם.

חזי בן עמי (49, נשוי פלוס 2) עוסק בתחום אבטחת המידע ואוהד את הפועל כבר 36 שנים. "המשחק הראשון שאני זוכר הוא הדרבי שפוצץ ב-1980, כשפיגרנו 5:1", הוא מספר ומוסיף כי הרגע שלא ישכח היה הזכייה האחרונה בגביע המדינה ב-1992.

עודד מזרחי (36, נשוי), בעל משרד יחסי ציבור בתחום התרבות. הוא אמנם גדל בכפר החורש שבעמק יזרעאל, אך אוהד את הפועל מגיל 6, אחרי שנדבק בחיידק מאביו. "הרגע שלי הוא הדרבי הראשון של 94/95, כשניצחנו 0:2 ואת השער הראשון כבש אלון מאיה עוד בטרם הספקתי להתיישב ביציע הבטון".

ניב צפרירי (33, נשוי), העובד בחברה משפחתית לסחר בינלאומי, גדל בכפר מעש, ואף אחד בביתו לא אהב כדורגל ובטח שלא את הפועל. "גם אני שואל את עצמי איך הגעתי להפועל", הוא אומר בחיוך. "אני אוהד הפועל מאז שאני זוכר את עצמי. הזיכרון הראשון שלי הוא משנת 1995, מול בית"ר ירושלים. הייתי כל כך בהלם מזה שאני יושב באיצטדיון שכל ילדותי ראיתי בטלוויזיה, שכל מה שאני זוכר מהמשחק הזה הוא את התלתלים של אריק בנאדו". (ריעננו את זכרונו של ניב על כך שבאותו משחק בנאדו הבקיע צמד - שער לזכות בית"ר ועצמי לזכות הפועל. תוצאת הסיום הייתה 2:2 - א.ק.).

הזיכרון הכי משמעותי של צפרירי מהפועל הוא דווקא מבר המצווה שלו, כששי הס, שוער הקבוצה, הפתיע והגיע כדי להעניק לו חולצה, כובע ותמונה ממוסגרת מהפועל. "עד היום המתנות שמורות אצלי היטב", הוא מספר. "זה הדבר הכי מרגש שקרה לי בבר מצווה. בתמונה מהאירוע רואים אותי עומד לידו, ואני על סף התקף לב".

עודד: "לדעתי, כיום, אם שחקן מהפועל יגיע לבר מצווה של אוהד, ספק אם הנער יזהה שמדובר בשחקן הפועל. אין לנו כבר זהות".

לבר מצווה של איתי לוי (31) הגיע שי הס מלווה במוטי קקון. מי שהביא אותו ליציע בגיל 6 היה אחיו הבכור חיים, שגם הוא הצטרף לפרויקט שיזם אחיו. לוי שוקד בימים אלה הן על הבראתה של הפועל פ"ת, לצד הדוקטורט בכימיה תרופתית בבר-אילן.

הוא לא ישכח לעולם את המשחק הראשון שלו, באיצטדיון ר"ג, מול פיינורד ההולנדית, בסיבוב השני של גביע המחזיקות בעונת 92/93. "ניצחנו 1:2, ידעתי שכשמנצחים צריך להיות שמחים ולא הבנתי למה כולם הולכים הביתה מבואסים", שיחזר לוי. "לא הבנתי אז שהודחנו בגלל שערי חוץ".

אל הארבעה חברו אלעד מרקוס, חיים גולדבלט ואריאל המאירי, והשביעייה הזו היא מייסדת עמותת "הכחולה", וכיום מהווה את הוועד המנהל הזמני עד למועד הבחירות.

"העמותה עברה כמה חבלי לידה קשים עד שהוקמה בסופם של מספר תהליכים שפעלו במקביל ואוחדו יחד למען המטרה", סיפר לוי. "הגל הנוכחי החל במרץ האחרון, כשישבנו בפאב שמחוץ לאצטדיון "ראש הזהב" (אין סיכוי שתשמעו מפיהם את השם איצטדיון "המושבה" – א.ק.). נפגשו שם כמה אוהדים שהבינו כי הקבוצה הולכת לנו לאיבוד וצריך למצוא פיתרון. חזי ניסה לשלוח לי הודעה פרטית בפייסבוק, אפילו לא היינו חברים והוא לא הבין שאני לא אראה את ההודעה. למדנו כמה דברים על טכנולוגיה מאז".

ניב: "הפגישה הזאת נולדה מתוך ההבנה שפרט לנו, לאף אחד לא באמת איכפת מהפועל פ"ת. אין חשיבה לטווח רחוק, אין רצון לקרב את הקהל או ליצור עבורו חווית צפייה. ההתייחסות אלינו היא כמו אל קהל שבוי ולא כמשהו שיכול להוות מנוע צמיחה".

עודד: "נקודת השבר שלי הגיעה בעונה שעברה, כשהפסדנו משחק, והייתי אדיש לחלוטין לתוצאה. היו בפניי שתי אופציות - או להתנתק לחלוטין או לעשות צעד שייצור עבורי סיבה להתרגש מחדש ולעשות משהו טוב. היוזמה של איתי, אריאל וחזי הגיעה בדיוק בזמן".

מה הביא לקריסתו של המועדון?

ניב: "העובדה שלא הקמנו את העמותה הזאת כבר לפני עשור".

איתי: "כבר יותר מעשר שנים שהמועדון הזה מתנהל ללא שום דרך. בכל פעם שנראה שיצרנו דרך, כמו עם קבוצת הנוער הנפלאה של העונה שעברה, אתה מגלה שדבר לא משתנה. אם בעבר שחקנים עזבו אותנו אחרי שנתנו כמה עונות בבוגרים, היום הם כבר עוזבים בגיל נוער".

סוד כמוס

אף אחד לא ידע באמת מה יהיו תוצאות הפגישה ההיא. אחריה נולדה פגישה נוספת, בין אריאל, איתי וחזי, ובה נולדה תוכנית עשייה מסודרת שסופה בכניסתם של אוהדי הקבוצה לבעלות על הפועל פ"ת.

"לא קבענו לוחות זמנים, גם לא עסקנו בכספים", סיפר איתי. "הקו המנחה היה לייצר תחילה מערכת בלתי תלויה באדם מסוים, עם בסיס יציב, שתוכל להחזיק אותנו לאורך שנים ארוכות, גם בלעדינו ואחרינו".

השלב הבא היה צירופם של אוהדים נוספים למיזם. בשקט רב, מתחת לרדאר, מפה לאוזן עברה השמועה על היוזמה החדשה. בחירת האנשים הייתה קפדנית כדי לשמור את העניין בסוד עד הרגע המתאים. "כבר חמש שנים אני בונה תכניות עבודה בראש, יצרתי מנגנונים, כתבתי מסמכי עבודה וחיכיתי לזמן הנכון", סיפר חזי. "עבדנו בשיטת חבר מביא חבר. המטרה הייתה לצרף רק אוהדים שמונעים מאהבה טהורה למועדון, ולא פועלים מתוך איבה לבעלים קודמים, לקבוצות אחרות וכו'. התחלנו להיפגש פעם בשבוע, בנינו חלוקה לשבעה צוותי עבודה, כל אחד בהתאם ליכולתו וכישוריו והכל נעשה בהתנדבות".

עודד: "גילינו עד כמה הקהל של הפועל מגוון מבחינת גילאים, מקצועות, תחומי עניין ומאוחד ברצון לפעול ולעשות. יש פה אנשי מקצוע מאוד מצליחים שתורמים מהזמן והידע שלהם כדי לקדם את העניין. משפטנים, כלכלנים, אנשי מחשבים וגרפיקה שהקימו את האתר ועוד. נתרמו פה אלפי שעות עבודה".

כלקח מניסיונות דומים קודמים של אוהדי הקבוצה, עשתה החבורה עבודת הכנה קשה וארוכה, שגרמה לדחייה של כמה חודשים במועד חשיפת העניין.

"הייתה הבנה שהולך להיבנות משהו רציני, ואם נוציא אותו חצי אפוי, עם קצוות פרומים ובלי תשובות ברורות, לא נזכה באמון הקהל, שזה הדבר הכי חשוב בתהליך", אומר עודד. "הייתה פה בנייה סבלנית ואיטית כדי ליצור את המוצר הכי שלם שאפשר. הכל נשמר בסוד כי אנשים הבינו מה נפסיד אם הדבר הזה ייצא מוקדם מדי".

ניב: "הקהל שלנו שבע מהבטחות. הוא רוצה לקבל דברים ממשיים".

לוי: "עדיין אין לנו את התשובות לכל השאלות, אבל אנחנו בונים בסיס שעליו נצליח למצוא תשובות".

המילה "חשיפה" הפכה שם קוד בקבוצות הווטסאפ של צוותי העבודה, הרגע אליו נכספים חברי העמותה. הרגע הזה הגיע ביום שלישי האחרון, וחודשים ארוכים של עבודה קשה במחשכים יצאה לאור. באותו יום החל לפעול אתר האינטרנט של העמותה (https://theblue.org.il/).

נרגשים?

חזי: "מהרגע הראשון החלטנו שאנחנו מנתקים את הרגש, ועובדים בצורה הכי קרה ומחושבת שאפשר. המטרה היא ליצור מוצר מושלם, ולמה שקורה בהפועל אין שום משמעות. הכשלונות המקצועיים תפסו אולי חמש דקות בכל שיחה, ומיד חזרנו לעבודה".

השם הראשון הקופץ לראש כשעוסקים במיזם של אוהדי הקבוצה הוא הפועל קטמון, קבוצת האוהדים שהקימו מיואשי הפועל ירושלים. אולם הכיוון אליו מכוונים חברי "הכחולה" הוא שונה. המטרה היא לא ליצור קבוצה חדשה שתחל את דרכה בליגה ג', אלא להצטרף לקבוצה הקיימת, כבעלים - שותפים או מלאים.

"אנחנו רוצים להשתתף בצורה פעילה בניהול ובבעלות של הפועל פ"ת", הסביר ניב. "מגיע לנו להיות חלק משמעותי בדבר הזה. אנחנו זה הקבוצה. בלי הקהל של הפועל, אין כלום בקבוצה ואולי בעיר הזאת. ה'יש' אחרי השערים, מחיאות הכפיים אחרי ההפסדים, ההליכה אחרי קבוצת הנוער לכל מקום. זה שלנו".

עודד: "מידת המעורבות תיקבע בעיקר על ידי מידת ההשתתפות של הקהל ביוזמה שלנו. ככל שיותר אנשים יראו בנו את הבית שאנחנו רוצים להיות, ככל שיותר אנשים יאמינו בחזון הזה - כך נוכל להשפיע יותר. העמותה היא סך כל החברים בה. לנו יש מטרות שגיבשנו, אבל שברגע שיהיו מאות חברי עמותה, הם כבר יקבעו את מטרותיה. אנחנו רוצים להגיע הכי רחוק שאפשר, וזה אומר להשפיע על גורל המועדון הזה מבחינה ניהולית ומנהלתית".

ניב: "ולעשות את כל זה מבפנים. אין לנו כוונה להיות מועדון המאה. אם אין בידינו אחוזים בניהול ובבעלות, אין טעם לעניין. אנחנו רוצים לראות תוכנית לטווח הרחוק שדואגת לאינטרסים של הפועל ולא לאלה של כולם פרט להפועל".

עודד: "תמורת אחוזים ועמידה בעקרונות מסוימים. ההסכם, אם וכאשר יתגבש מול הקבוצה, לא יכלול רק אחוזים בבעלות, אלא גם דרך מסוימת שעליה נתעקש".

איתי: "המטרה הסופית שלנו היא להחזיר עטרה ליושנה. בפועל זה אומר, קודם כל, להחזיר את מחלקת הנוער לימיה הגדולים, ולהעביר את ההצלחה הזאת לקבוצה הבוגרת".

יש הטוענים כי תפקידו של הקהל הוא לעודד ולא להיות זה שמקבל החלטות.

ניב: "הקהל הוא זה שמתמודד עם תוצאות ההחלטות שמקבלים המנהלים, והוא גם זה שאיכפת לו מהמועדון. אין לו אינטרס עסקי, והוא לא בא לעשות סיבוב של שנתיים וללכת".

איתי: "אם תשאל כל אוהד ביציע אם הוא מרגיש שייך למה שקורה על הדשא, התשובה תהיה ברורה. כדי להרגיש שייכים, אנחנו צריכים להיות חלק".

קחו לדוגמא את הפועל ב"ש, שלפני עשור הייתה במצב דומה לזה של הפועל פ"ת והצליחה להשתקם בזכות הכספים של אלונה ברקת.

ניב: "מה אנחנו צריכים לעשות? לחכות עד שתבוא מישהי כמו אלונה? עד אז כבר לא תהיה לנו קבוצה".

עודד: "ומה יקרה ביום שברקת תעזוב? מה שקורה בקריית שמונה. שירצקי שפך שם כספים ולקח אליפויות, ועכשיו, כשהוא הולך, לכולם ברור שהקבוצה תיפול. זו לא קלישאה - הקבוצה זה האוהדים. אנחנו היחידים שמסתכלים לטווח רחוק. אנחנו לא פנאטים שלא מוכנים לשתף אף אחד, ורוצים לקחת את הכל לבד. יש מודלים מצוינים בכל העולם, ואפשר ללמוד מהם. אף אחד לא ממציא את הגלגל".

איתי: "גם ברקת לא הצליחה להביא שינוי עד שהקהל התאחד והתחבר. גם שם הקהל משמעותי מאוד".

הקהל של הפועל די התייאש, וכמעט ולא מגיע למשחקים. איך תרתמו אותו מחדש?

חזי: "כחלק מתהליך העבודה נפגשנו עם אנשי עמותות אוהדים אחרות. כשפגשנו אוהד קטמון, הוא לא ידע מה זה הפועל פ"ת. סיפרנו לו על 5,000 הצופים שהגיעו לגמר גביע המדינה לנוער והוא אמר: 'אתם לא קבוצה, אתם מועדון ואתם חייבים להחזיר את המועדון אליכם'. זה המשפט שבזכותו אנחנו קיימים".

עודד: "הקהל הזה קיים, ורק מחפש סיבה לבוא. נתנו לו את כל הסיבות לא להגיע".

אגב, הקומץ שכן מגיע למשחקים מפולג למדי.

עודד: "הם מאוחדים בדבר אחד - ההבנה שהמועדון לא מתנהל כמו שצריך, ושהמצב הנוכחי לא יכול להימשך. אנחנו לא דורכים על אצבעות של אף אחד, ולא מחליפים אף אחד. נפגשנו וניפגש עם נציגים מכל ארגוני האוהדים. לקבוצות האלה יש מקום, ויהיה להם מקום בעמותה אם הם ירצו. כל הקולות שווים".

הולכים לבחירות

במוצ"ש ה-7 בינואר 2017 ייערך בהיכל התרבות בעיר כנס היסוד של העמותה החדשה. על פי חוקי רשם העמותות, עד חצי שנה מיום הכנס ייערכו הבחירות הראשונות בתולדות המועדון, בהן ייבחרו שבעת חברי הוועד המנהל של עמותת אוהדי הפועל פ"ת. התאריך הרשמי יפורסם בכנס. "הבחירות הן אחת מאבני היסוד שלנו, ההוכחה שאנחנו רציניים והולכים עם זה עד הסוף", אמר ניב.

החל מיום שלישי הקרוב ניתן יהיה להצטרף כחבר עמותה על פי מספר מסלולים. לכל מסלול נקבע סכום שמספרו סמלי - 92 שקלים לחודש (לאב ובן) לציון שנת הזכייה האחרונה בגביע המדינה, 63 שקלים (שנת האליפות האחרונה) ו-34 שקלים (חיילים, נשים וסטודנטים) לציון שנת הקמת הקבוצה. 13 שקלים מדמי החבר יילכו לתיפעול העמותה, ושאר הסכום יגיע לחשבון נאמנות שיהיה מיועד בלעדית לכניסה לניהול המועדון.

"אנחנו רוצים לגייס כמה שיותר כספים, אבל גם רוצים לאפשר לכל אחד לקחת חלק", הסביר עודד. "הוועד המנהל הוא לא זה שיישב בהנהלת הקבוצה. הוא ימנה דירקטורים מקצועיים, ויהיו שליחים בדירקטוריון המועדון. הם יהיו חייבים דין וחשבון לעמותה. אנחנו עובדים על איתור האנשים האלה. אנחנו לא מתיימרים לנהל את המועדון, אלא להסמיך את מי שיפעל תחת הערכים והמטרות של העמותה".

ניב: "המטרה הראשונה שלנו היא ליצור בית לכל מי שאוהד הפועל פ"ת או שסתם איכפת לו מהמועדון. נאחד את כולם תחת מטריה אחת, לא שיפוטית, שתשים בצד את כל המחלוקות שקיימות".

איתי: "השינוי שאנחנו רוצים לעשות הוא במעבר הזה בין אוהדים שבאים פעם בשבוע לראות משחק, לכאלה שפעילים ועושים משהו כדי לשנות. אנחנו לא מחכים יותר לאף אחד".

האוהדים ממאנים לנקוט במועד פנייה לקבוצה ופתיחת מו"מ על כניסה לבעלות, אבל בבואם לעשות זאת, ברור כי ייתקלו בחומה בצורה העונה לשם "שקיפות".

גם היום, למרות החוקים המחייבים זאת, אין שקיפות אמיתית במועדוני הכדורגל בישראל והפועל לא שונה. "זו מילה שהקהל של הפועל מדקלם מתוך שינה", אמר עודד בחיוך. "זה ערך ששמנו לפנינו במקום הראשון. גם אנחנו ננהג בשקיפות גמורה, אבל זה גם יהיה אחד העקרונות עליהם נתעקש בעמידה מול הקבוצה. לא ניכנס לשום הרפתקה בצורה עיוורת. זה כסף של כולנו, ולפני שנביא הסכמים להצבעה ,יש לנו שלל צוותים משפטיים וכלכליים שיוודאו שלא מפילים עלינו חובות למיניהם".

איתי: "לא נקנה חתול בשק. יהיו לנו אנשים שידאגו שבתוך המו"מ תהיה שקיפות מלאה".

ניב: "בעלים של קבוצה כמו הפועל פ"ת שיסרב להכניס את הקהל, עם העוצמות האדירות שלו, יראה מה האינטרסים האמיתיים שלו. אין סיכוי שמי שרוצה בהצלחת הקבוצה, לא יילך איתנו. במידה והמהלך להיכנס למועדון לא יצלח, העמותה עצמה תחליט באמצעות האסיפה מה יעלה בגורל הכסף שנאסף".

עודד: "כל אוהד של הפועל מכיר כבר את הדקלומים של כל הבעלים, שרק מחכים שיבואו האוהדים לעזור. אז הנה - באנו. חובת ההוכחה היא על הקהל של הפועל, וגם על הבעלים כלפינו".

איך נראית הקבוצה בחזון שלכם בעוד חמש שנים מהיום?

עודד: "מועדון שהוא יותר מקבוצת כדורגל. גוף שנהיה גאים להשתייך אליו. העניין ההישגי שולי עבורי, לפחות בשנים הראשונות".

ניב: "אין לנו רצון לקבוע מי יהיה המגן השמאלי. ניצחון מבחינתי יהיה שהורים ירצו להביא את הילדים שלהם להפועל, לחנך אותם לאהדת המועדון ולא יחששו מזה".

הבעלים דורון גלנט התייחס לעניין הקמת העמותה ואמר: "בשל הזיקה להפועל, חברי העמותה נזקקו לאישורי כדי להירשם ברשם העמותות וחתמתי על כך ללא היסוס. הם יקבלו ממני את כל הנתונים. אם ירצו להיכנס כשותפים איתי או כבעלים מלאים, ויצליחו לגייס את הסכומים הדרושים לכך ואת הערבויות לבקרה, אעזור להם בשמחה בכל מה שצריך. הערבויות שלי לא ישמשו אדם אחר. יחד עם זאת, אני לא ממתין וממשיך לחפש משקיעים, בעיקר בחו"ל".

מטאטא חדש

ביום ראשון מונה ירון הוכנבוים לתפקיד מאמן הפועל פ"ת, במקומו של אסף נמני שפוטר לפני כשבועיים ואחרי שאורן קריספין שימש כממלא מקום. האחרון ימשיך גם כעוזרו של המאמן החדש.

"בחרנו בהוכנבוים בשל הניסיון הרב, קור הרוח, הכרת הליגה והידיעה שיוכל להחזיק את השחקנים קצר", הסביר גלנט. "נכון שבשעריים הוא לא הצליח, אבל לעיתים דברים שעובדים במקום אחד לא עובדים במקום אחר ולהיפך".

"הפועל פ"ת ומכבי נתניה הם המועדונים הכי גדולים בליגה הלאומית, וכשהגיעה ההצעה שמחתי מאוד שרצו אותי", אמר הוכנבוים. "נכון שלא הכל מושלם פה כרגע, אחרת לא הייתי מגיע, אבל אני לא מפחד. הגעתי לא פעם לקבוצה באמצע העונה, והצלחתי לשנות אותה. מצאתי בהפועל קבוצה מאומנת ושחקנים בפוקוס. אימנתי גם בליגת העל, אבל הפועל פ"ת זה המועדון הכי גדול שאימנתי בו, עם עוצמות אדירות. הקבוצה צריכה להיות שמחה, כי יש הרבה אנשים לשמח, אבל במצב הנוכחי אנחנו צריכים לחבר את זה עם יעילות וצבירת נקודות, כי הקבוצה שקועה עמוק בתחתית ואנחנו צריכים לצאת משם".

אתה מגיע לקבוצה שנמצאת בשפל הכי עמוק בתולדותיה. אתה לא חושש מירידת ליגה נוספת?

"כשישבתי בבית בחודש האחרון, הגעתי לתובנות מסוימות בקשר לעתיד שלי. החלטתי שלא אלך לקבוצה עם סיכוי טוב לרדת. אני מאמין בחומר הקיים בהפועל פ"ת. צריך לחזק אותה, אין לנו לוקסוס להיות עם זר אחד בלבד, אבל יש פה סגל טוב שצריך לחבר אותו. הפועל פ"ת תישאר בליגה, ואף מעבר לכך. המטרה היא לשרוד, אבל בליגה הזאת הפערים מאוד קטנים. אני מגיע עם הרבה תשוקה וביטחון, ומקווה להדביק את כל המועדון, כי בלי זה לא נצליח".

הלחץ משחק תפקיד מכריע בהפועל כיום.

"אני אוהב לחץ, הוא מחדד אותי. מהשחקנים שלי אני מצפה לדעת להתמודד עם הלחץ. אם ילדים בני 19 יכולים להיכנס לכפר עוין באמצע הלילה ולהתמודד עם הלחצים האלה, שחקנים יכולים להתמודד עם הלחצים שיש בכדורגל. אעזור להם להגיע מוכנים מנטאלית ומקצועית כדי שיוכלו לעמוד בלחץ הזה".

הבכורה של הוכנבוים על הקווים תהיה ביום ראשון (19:00) כשקבוצתו החדשה תארח את בית"ר ת"א/רמלה. "היריבה שלנו מצוינת, אבל אם נבוא עם הרבה תשוקה וכוח, לא משנה מי תהיה היריבה", אמר המאמן.

הוכנבוים פוטר לפני מספר שבועות ממכבי שעריים, ובעונה שעברה אימן את הפועל עכו שירדה מליגת העל. בעבר אימן פעם נוספת בעכו, כמו גם בהפועל ר"ג בליגה הבכירה ובמספר קבוצות בלאומית ובליגה א'.

סגל הקבוצה עבר השבוע דילול נוסף כשאורי פסו, רובי דבורה ומוחמד אבו ראס, שרק לפני כחודש וחצי הגיע לקבוצה, קיבלו הודעה כי הם רשאים לחפש קבוצה חדשה. גלנט הכחיש את הטענה שהשמיע פסו באוזניי אוהדים במשחק ההפסד לבני לוד, לפיה עודכן על שיחרורו רק באמצעות עמוד הפייסבוק של הקבוצה. גלנט טען כי פסו הוזמן לפגישה בה הובהר לו כי אינו נמצא בתוכניות המקצועיות של המועדון.