עם הראש באדמה. סימון פאמבו בסיום המשחק

הפועל פ"ת הציגה אחה"צ (שישי) את משחקה החלש ביותר עד כה העונה ונוצחה בצדק במשחק החוץ בנצרת עילית 3:1 בידי הפועל המקומית.

איצטדיון "גרין"  ידוע ככזה שלא מאיר פניו, בלשון המעטה, לכחולים, שנוצחו היום בפעם השמינית ב-12 משחקים בנצרת עילית ומאזנם במקום עדיין עומד על ניצחון אחד.

המשחק הישנוני למדי היה רק הקדמה לסערה האלימה שפרצה בסופו, אליה נתייחס בהמשך.

מסאי דגו ערך חילוף אחד בהרכב לעומת זה שניצח בשבוע שעבר את איכסל והעלה את הפועל לאפס נקודות. שי מושל, מהמצטיינים של פתיחת העונה, שאיבד את מקומו בהרכב לטובת אלעד גבאי, חזר להרכב הפותח, הפעם כקשר במרכז השדה במקומו של מור שקד הפצוע, שלא נכלל בסגל.

ירון הוכנבוים התקבל בחמימות גם על ידי אוהדי הפועל

הפתיחה הייתה טובה. אחרי דקות של גישושים, עלתה הפועל ליתרון 0:1 בהזדמנות הממשית הראשונה שלה. אמאדו סוקונה, היחיד בשחקני הפועל שרשם היום הופעה סבירה, החליף מקומות עם גל לוי והעביר רוחב מצוין מאגף ימין ללוי, שעמד במרכז הרחבה, היתל בבלם מקומי וירה כדור חזק שאבי איבגי, שוער נצרת עילית, לא יכול היה לעצור.

שתי דקות חלפו וטעות של איבגי יכלה לסדר להפועל את השני. איבגי נגע בידו מחוץ לרחבה והפועל זכתה בכדור חופשי על קו רחבת ה-16. סוקונה לקח את הבעיטה וירה כדור שטוח שאיבגי הדף ומיד קלט.

הפועל הובילה 0:1 בשישה מתוך שבעת משחקיה עד כה. רק בשלושה מקרים היא ניצחה. שני משחקים נוספים הסתיימו בתיקו 2:2, מול אשקלון ורמה"ש. בשני המשחקים הללו, הפועל הוליכה בשלב מוקדם ואיבדה את היתרון מהר מאוד. היום זה לקח בדיוק תשע דקות בטרם הצליחה נצרת עילית להשוות. בהמשך, הייתה הראשונה גם להפוך פיגור לניצחון מול הפועל.

כדור קרן של גיא דיין עבר את כל הגנת הפועל וליעד אלמליח, הבלם המקומי נגח מקרוב את השיוויון.

כמו במשחקים קודמים, השיוויון הוציא את הרוח ממפרשיהם של שחקני הפועל. בדקה ה-33 נצרת עילית כבר מובילה. טעות של הבלם ירין חסן והדיפה לא מספיק טובה של דודי אלון הסתיימה בשער של חוליו סזאר שקבע את תוצאת המחצית – 1:2.

אם קיוו מי מאוהדי הפועל כי ההיסטוריה תשוב על עצמה והקבוצה תצליח להשוות, מהר מאוד אפשר היה להבין כי הפועל פשוט לא הופיעה למשחק הזה.

בפתיחת המחצית ערך דגו חילוף ראשון כשהכניס את טימור רודוסלסקי הבלם במקומו של אלעד גבאי והפועל עברה לשחק עם שלושה בלמים, כששי מושל עובר לשחק באגף ימין.

למרות זאת, הפועל המשיכה להתקשות מאוד למול הגובה, הפיזיות והמהירות של שחקני נצרת עילית ובראשם אחמד קאסום המצוין.

לאורך כל דקות המחצית השנייה הפועל לא סיכנה את שער יריבתה, שאלמלא הייתה עוסקת יותר בבזבוזי זמן מאשר בכדורגל, יכולה הייתה לרדת עם ניצחון גדול עוד יותר. משחק ההגנה של הפועל הייתה חלש במיוחד, בעיה שהחלה כבר במרכז הקישור שהיה רפה ונטול אגרסיביות, מה שהקל על הקישור המקומי לחסל, למעשה, את משחקה של הפועל, שלא מצאה שום פיתרון. הוכנבוים ניצח בנוק-אאוט.

בדקה ה-75 הכניס ירון הוכנבוים את גל קעטבי ועשר שניות מאוחר יותר הוא נגח עוד כדור קרן של גיא דיין, בחופשיות גמורה, לרשת של דודי אלון, שמנע בהמשך מההפסד להפוך לתבוסה.

שחקני הקבוצה מודים לקהל בסיום המשחק

הפועל יורדת מנוצחת 3:1 בהופעה חלשה מאוד של כמעט כל שחקניה. מעבר ליכולת המקצועית החלשה, צריך דגו להיות מודאג עוד יותר מהחולשה המנטאלית של שחקניו, ששוב ושוב מאבדים יתרון ונקלעים לסחרור ולחץ כבד שמונע מהם לתפקד כמו שצריך.

בעקבות ההפסד נותרה, נכון לעכשיו, הקבוצה במקום ה-15 עם אפס נקודות, כשלהפועל איכסל האחרונה שני משחקים חסרים. 

הרכב הפועל פ"ת:

דודי אלון; אלעד גבאי (טימור רודוסלסקי 46'), ירין חסן (רוי מליקה 71'), רם לוי, קובי מור; דניאל שוורצבוים (עמרי הרמתי 60'), שי מושל, שגיא דרור, גל לוי, סימון פאמבו; אמאדו סוקונה.

בסיום המשחק הגיעו הרגעים המכוערים באמת של היום הזה.

בדקות האחרונות עלה לשחק עמרי לוזון, בלם נצרת עלית ובנו של עמוס לוזון, נשיא מכבי פ"ת לשעבר. כניסתו עוררה גל של שירי נאצה מיציע אוהדי הפועל פ"ת, שבסיום המשחק הבחינו באביו של השחקן ביציע הכבוד. הם קיללו אותו בקללות קשות ואחרי כמה דקות בהן חייך לעברם, הוא ביצע תנועה מגונה כשהצביע על איבר מינו.

בהמשך, התפתחה מחוץ למגרש קטטה בין כמה מאוהדי הפועל, שהמתינו ללוזון במגרש החנייה, לבין מאבטחים במקום. בלם הפועל, ירין חסן, שבדיוק יצא מהמגרש והבחין באירוע ניסה להפריד בין הניצים ונדחף על ידי אחד המאבטחים.

משחק הליגה הבא של הפועל ייערך רק בעוד 13 ימים, ב-18/10 (יום ה', 19:00), כשבית"ר ת"א/רמלה תגיע לאיצטדיון העירוני. המשחק נדחה מיום שישי הבא לבקשתם של האורחים, להם מספר שחקנים בנבחרות הצעירות של ישראל.