צורי עטר, מאמן מחנה יהודה. צילום: פרטי

בשבת (10:30) ייערך דרבי הכדורגל בין קבוצות הנוער של הפועל פ"ת והפועל מחנה יהודה. למעשה, מדובר בקבוצות הכי בוגרות מהעיר שיכולות להיפגש וזאת במסגרת המחזור הרביעי של המחוז הדרומי בליגת המשנה לנוער, הלא היא הליגה הלאומית.

הפועל פ"ת תארח את המשחק, אך כיוון שהשיפוצים במגרשיהן הביתיים של שתי הקבוצות (סירקין ומחנה יהודה) הביאו לכך ששתיהן פותחות את העונה במגרש הסינטטי שליד איצטדיון "המושבה" והוא גם זה שיארח את הדרבי.

הפעם האחרונה בה נפגשו קבוצות הנוער של שני המועדונים במסגרת הליגה הייתה בעונת 2003/4', גם אז במסגרת הליגה השנייה והפועל זכתה בניצחון כפול.

באופן מפתיע למדי, מי שמגיעה למשחק ממקום גבוה יותר היא דווקא מחנה יהודה, שרושמת עונה שנייה ברציפות בלאומית ומדורגת במקום התשיעי עם ארבע נקודות, שלוש נקודות יותר מהיריבה העירונית ושלושה מקומות גבוה יותר בטבלה.

בשבת האחרונה רשמה מחנה את ניצחון הבכורה העונה, 1:2 ביתי על מכבי קביליו יפו, משער ניצחון של תמיר ישראל בדקה ה-86. צורי עטר, מאמן הקבוצה, מזכיר כי מחזור קודם לכן הייתה מחנה קרובה להשיג ניצחון נוסף, אולם ספגה שער שיוון בדקה ה-90 מול בני לוד שקבע 1:1. עטר נשמע נרגש לקראת המפגש מול הפועל. "דרבי זה דרבי", הכריז, "תמיד מרגש לפגוש את הפועל. אנחנו נקראים "האחות הקטנה" ויש לנו הרבה כבוד והערכה למועדון הזה, אבל אנחנו רוצים לבוא ולהראות שגם הנוער שלנו יודע כדורגל ולנצח את האחות הגדולה. נכון שלפי הטבלה אנחנו הקבוצה הבכירה יותר, אבל המטרות שלנו ושל הפועל שונות. אנחנו רוצים להישאר בליגה ולעשות את זה בצורה שקטה יותר ולא בדקה ה-90 כמו בעונה שעברה".

איזה משחק אתה צופה שיתפתח?

"מכיוון שאימנתי בהפועל, אני מכיר את השחקנים שלהם היטב ובטוח שהם יהיו בצמרת. יש להם חומר שחקנים טוב שסובל כנראה מקצת קשיי הסתגלות וחיבור. אנחנו בטוח לא פייבוריטים במשחק הזה, אבל נבוא לעבוד קשה מאוד ולשחק כדורגל. זה לא יהיה כמו משחקי הדרבי בין הפועל למכבי. אין שום דם רע בין המועדונים. להיפך. אנחנו רוצים לבוא ולהמשיך את מה שעשינו בשבוע שעבר. לכל משחק אני בא כדי לנצח. מי שבא לתיקו – מפסיד. אני בטוח שגם יבואו הרבה אוהדים ממחנה לדחוף את השחקנים במשחק הזה".

עטר סיים את העונה שעברה כמאמן הקבוצה הבוגרת לצד טל לוי והשניים השאירו את הקבוצה בליגה אחרי שנקלעה למשחקי הישרדות. את הפגרה פתח בקבוצה הבוגרת, אולם אחרי שמאמן קבוצת הנוער, מורן ז'אן, נאלץ לעזוב בשל מחויבות למקום העבודה, חזר עטר לקבוצת הנוער (בעונה שעברה שימש כמנהל המקצועי של המחלקה כולה). "אצלנו לנוער יש חשיבות מאוד גדולה ולקחתי עליי את המשימה ברגע שנתבקשתי", אמר.

יניב לוזון מדריך את שחקני הפועל פ"ת. צילום: דף הפייסבוק של מחלקת הנוער

מן העבר השני, בהפועל פ"ת רוצים קודם כל לזכות בניצחון בכורה העונה. הקבוצה צברה כאמור רק נקודת ליגה אחת, הפסידה פעמיים ולא כבשה ולו שער זכות אחד. זאת כנראה הסיבה שהמאמן יניב לוזון לא מרשה לעצמו להתרגש יתר על המידה מהדרבי. "אולי הוא יהיה קצת יותר פיקנטי, אבל מבחינתנו זה עוד משחק שאנחנו חייבים לבוא אליו כדי להשיג ניצחון ראשון ולא משנה מי תהיה היריבה", אמר לוזון.

לא כך פיללת לפתוח את הקדנציה שלך כמאמן הפועל פ"ת.

"ממש לא. יש הרבה תירוצים והסברים. התחלנו מאוחר את ההכנות, אבל זה לא משנה. להפועל כמועדון, זה לא מספיק טוב. היינו יותר טובים מהיריבות שלנו בכל המשחקים, אבל לא הצלחנו להבקיע. אני מאוכזב מהתוצאות, אבל לא מצורת המשחק. אנחנו צריכים עוד לשפר את הסיומת בחלק ההתקפי".

למרות הפתיחה המאכזבת, לוזון מכוון רק למקום אחד. "הפועל פ"ת זה מועדון שרוצה וצריך שקבוצת הנוער שלו תהיה בליגה הראשונה", קבע, " אנחנו צריכים עוד קצת חיזוק ויגיעו עוד שני שחקני התקפה, ייתכן שאחד מהם יהיה זר. אבל אני סומך על השחקנים האלה ומאמין בקבוצה. יש שחקנים מצוינים. אנחנו רק צריכים ניצחון. המטרה העיקרית שלנו היא להוציא שחקנים לקבוצה הבוגרת, אבל קבוצת נוער היא חלון הראווה של המחלקה וצריכה להיות בליגה הראשונה. אם וכאשר ייקח את המועדון רוכש שיבריא את המועדון והוא ישקיע במחלקה, הקבוצה הבוגרת צריכה לחזור לימים שהיא התבססה על שחקני הנוער שלה. אני מאמין שזה עוד יבוא".

לוזון, שהיה כוכב קבוצת הנוער של הפועל פ"ת, כשזאת זכתה בתואר האליפות האחרון שלה, בעונת 99/00', חזר העונה לשתף פעולה עם מאמנו באותה עונה גדולה, פרדי דוד, מנהלה המקצועי של המחלקה. דוד גם אימן את לוזון בקבוצה הבוגרת. להפועל הוא חזר אחרי שבשנתיים האחרונות העלה את קבוצת הנוער של הפועל הוד השרון שתי ליגות ברציפות, מהליגה המחוזית ועד ללאומית. העונה לא יפגוש את האקסית, ששובצה למחוז הצפוני. מדוע בחר לחזור להפועל רגע לפני שהלכה לפירוק, כשהמועדון נמצא במצבו הנוכחי? "היה לי קשה לעזוב בית כמו הוד השרון, אבל ברגע שפרדי דוד וגל חצור דיברו איתי והציעו שאחזור, לא היססתי לרגע", אמר לוזון, "ידעתי שההתחלה תהיה קשה, אבל אני מאמין במועדון ובצוות המחלקה, שיידע להרים את העסק. יש לי עבר מפואר עם פרדי, למדתי ממנו המון ואנחנו עובדים בשת"פ. עכשיו רק חסרים הניצחונות".