שער במשחק הבכורה. טימור רודוסלסקי. צילום: דף הפייסבוק של הפועל פ"ת

הפועל רמה"ש הייתה אחת המנחוסיות הכי גדולות של הפועל פ"ת בשלהי העשור הקודם וראשיתו של הנוכחי. אולם בשנים האחרונות המגמה התהפכה. עד המפגש בין שתי הקבוצות הערב (שני) ב"ראש הזהב", הפסידה הפועל רק פעם אחת בשבעת המפגשים האחרונים בין הקבוצות ניצחה בשלוש האחרונים, שנערכו בעונה שעברה ובמפגש בין הקבוצות בגביע הטוטו בפתיחת העונה.

במשחק הערב הייתה קרובה רמה"ש לשבור את הרצף, כשהפכה פיגור של 1:0 ליתרון 1:2 ונראתה בטוחה למול העייפות שהפגינו שחקניו של מסאי דגו, אולם הברקה אחת של אלעד גבאי ובישול נהדר שלו לאמאדו סוקונה הציל להפועל נקודה והמשחק הבינוני הסתיים בתיקו 2:2.

הפתיחה, כאמור, הייתה אחרת. מסאי דגו חזר למערך שלושה בלמים וטימור רודוסלסקי הבלם היהודי/קזחי, ערך הופעת בכורה בהרכב במקומו של רם לוי המורחק. גם ספיר ייתח שב להרכב הפותח, יומיים אחרי ששיחק במשחקה הראשון של קבוצת הנוער של המועדון, שהפסידה 1:0 בבת ים. דגו, כהרגלו, ערך מספר שינויים נוסף, כשרוי מליקה איבד מקומו בהרכב לרוי רונן ודניאל שוורצבוים סופסל והוחלף באיב סימון פאמבו הצרפתי, שהיה הטוב (יחסית) בשחקני הפועל.

רמה"ש הציגה מרכז הגנה שכלל את פז בן ארי וגל מאיו, אקסים של הפועל ואת בן לוי בקישור. דניאל גרץ עלה כמחליף ויחד עם דניאל כהן שחתם היום ברמה"ש ועדיין לא שיחק, השלים מושבה פתח-תקוואית בעיר השכנה.

הפתיחה הייתה טובה. הפועל שלטה ברוב דקות המחצית הראשונה והגיעה למספר מצבים לא רעים, כשמנגד רודוסלסקי נראה חזק ויציב במרכז ההגנה.

בדקה ה-40 ניצל הבלם ערבוביה ברחבת רמת השרון אחרי כדור קרן וירה מקרוב בחצי מספרת את ה-0:1 של הפועל.

לא הרשים, אבל סידר את השיויון. אלעד גבאי. צילום: דף הפייסבוק הרשמי של הפועל פ"ת

שתי דקות לאחר מכן הגיע אחד הרגעים המכריעים של המשחק – גל מאיו טעה בהרחקת הכדור והשאיר את שגיא דרור לבדו מול סהר חסון, שוער רמה"ש. רגע לפני שדרור רץ לחגוג את שער הבכורה בכחול, הוא בעט היישר לגופו של חסון והחמיץ הזדמנות אדירה להכפיל את היתרון.

רמה"ש התעוררה בעקבות ההחמצה ועד לסיום המחצית הגיעה לשני מצבים טובים. הראשון נהדף על ידי דודי אלון (או דור אלון, כפי שנכתב בדף ההרכבים של המשחק), אולם דקה לסיום המחצית, בלאגן במרכז הגנת הפועל, שפתח את הדקות הנוראיות שעברו היום על החלק האחורי של הקבוצה, אפשר לעמית מגוז למצוא עצמו חופשי לחלוטין בתוך הרחבה ולירות את השיוויון, רגע לפני השריקה למחצית.

בהפסקה הוציא דגו את ייתח והכניס את עמרי הרמתי, שערך בכורה בליגה והציג יכולת לא רעה. הפועל עברה לשני בלמים, אבל מרכז ההגנה המשיך לשגות בצורה חמורה. בדקה ה-51' סדרת טעויות בהגנה, שבסופה ירין חסן נכשל בהרחקת כדור פשוטה ומוטי מלכה האורח נותר לבד מול אלון. משם הדרך למהפך הייתה קצרה.

אחרי השער הפועל נראתה אובדת עצות. במשך קרוב למחצית השעה היא התקשתה ליצר התקפות, ושחקניה, בעיקר רודוסלבסקי, נראו עייפים ולדגו לא נותרו עוד חילופים.

למזלה של הפועל, היא פגשה יריבה מאוד לא חדה, שלא ניצלה את הרפיון במשחקה של יריבתה.

בדקה ה-78, בהתקפה כמעט בודדת, הכניס הרמתי כדור מצוין לאלעד גבאי, שערך בכורה פושרת מאוד בהרכב הפותח, במקומו של שי מושל, מהמצטיינים בהפועל של תחילת העונה. גבאי, שנכשל כמה פעמים קודם לכן בהגבהות פשוטות לרחבה, ניפק הפעם כדור מצוין, ולאמאדו סוקונה לא נותר אלא לנגוח בקלילות את שער השיוויון והפך לשחקן הראשון בהפועל שעולה לשני שערים. אחרי שער הניצחון מול הפועל ר"ג, שוב חתום החלוץ הצרפתי על שער שמביא נקודות.

עד לסיום לא נרשמו אירועים מיוחדים ובסיום נפרדות שתי הקבוצות בתיקו 2:2 משקף, שלא מעיד על המשחק הבינוני שראו כאלף אוהדי הפועל, שדחפו ועודדו את קבוצתם לאורך כל תשעים הדקות.

שוב הציל את הפועל. אמאדו סוקונה. צילום: דף הפייסבוק של הפועל פ"ת

הרכב הפועל פ"ת:

דודי אלון; אלעד גבאי, ספיר ייתח (עמרי הרמתי 46'), ירין חסן, טימור רודוסלבסקי, קובי מור; מור שקד, איב סיימון פאמבו, שגיא דרור (גל לוי 60'); רוי רונן (רוי מליקה 65'), אמאדו סוקונה.

ביום שישי (16:00) תצא הפועל למשחק חוץ קשה במיוחד מול הפועל אשקלון, שהפסידה רק פעם אחת בששת המפגשים האחרונים שלה עם הפועל, וניצחה בשני האחרונים.