טורניר כדורגל מיוחד במינו יתקיים בחול המועד סוכות. ב-28/9, יום שישי הבא, יעלו על כר הדשא במתחם האימונים של מכבי פ"ת שמונה קבוצות שכולן על טהרת אוהדיה של הקבוצה.

הטורניר נערך זו השנה השנייה ברציפות וכמו אשתקד, גם הפעם מתכננים מארגני האירוע הפנינג עשיר באטרקציות.

הקפטנים, המארגנים ועומר גולן בהגרלת הטורניר. צילום: דף הפייסבוק של אוהדי מכבי "אבשלום" פ"ת

באירוע ישתתפו רבים משחקני העבר האהודים ביותר של המועדון והרשימה ארוכה - עמיחי כרמלי, מגיבורי הזכייה ההיסטורית בגביע המדינה (1952), שישמש גם כנשיא הכבוד של קבוצת "שטמפפר 1912",  גיא יצחק, שרון ומיכה צופין, יוסי אופיר, איתן פריינטה, עופר פביאן, גדי בן דרור, טל בניה, ניסים כהן, חיים שאבו, עופר שטרית, אילן ז'אן, אסי טובי, דורון רבינזון, זאב זלצר ועוד רבים וטובים.

לאחר סיום משחקי הטורניר ייערך משחק ראווה חגיגי בין "אריות בלגרד", השחקנים הישראלים שהיו שותפים לניצחון הגדול של מכבי על פרטיזן בלגרד ב-2005, לבין נבחרת אגדות מכבי פ"ת. משתתפי משחק הראווה:
גיבורי בלגרד: עומר גולן, גולן מלול, מוראד מגמדוב, תומר בן יוסף , קובי גנון, סולי צמח, אסי משיח, שי בנאי, סלים טועמה, כפיר אדרי , דורון רבינזון, איסמעיל עמר. את הקבוצה יאמן זאב זלצר.
אגדות מכבי: עופר פביאן, גדי בן דרור, מיכה צופין, שרון צופין, איתן פריינטה, גיא יצחק, יוסי אופיר, מנשה נוריאל, ניסים כהן, עופר שיטרית, סיימון דוידסון - מאמן מושיק מאירי.

בנוסף, קבוצות האוהדים יזכו לחיזוק של שחקן עבר בכל קבוצה. שרון צופין ישחק בקבוצת בן דרור/הרלינג, גיא יצחק בקבוצת גלמן, עופר פביאן יצטרך לקבוצת היוספנים, עומר גולן עם FC שבי, איתן פריינטה ביהלומי מיקס, סולי צמח בקבוצת המכבים ואיסמעיל עאמר יחזק את קבוצת השורה של איציק.

רבים מהוותיקים וגם כמה מאנשי המועדון כיום, פרסמו סרטונים בהם הם מזמינים את אוהדי הקבוצה להגיע ולהשתתף באירוע.

השנה נושא הטורניר את שמו של נחמן מנדל ז"ל, היו"ר המיתולוגי של מכבי פ"ת במשך כמה עשורים, שנפטר לפני קרוב לשנה והוא מוקדש לזכרם של חמישה אנשי מכבי פ"ת נוספים שהלכו לעולמם בשנה האחרונה: אליעזר שפיגל ז"ל, מגדולי השחקנים והמאמנים של המועדון, שזכה בגביע המדינה ב-1952, שחקן העבר והאוהד (ואחיו של גדי שישתתף בטורניר), אמנון בן דרור ז"ל, המעסה המיתולוגי דויד חביב ז"ל, היו"ר לשעבר אריה זייף ז"ל ואוהד הקבוצה, משה פריינטה ז"ל, שנפטר מדום לב במהלך משחק הקבוצה.

משפחת מנדל והועד למען מכבי פ"ת תרמו כספים לטובת הצלחת האירוע, שיהיה מושקע במיוחד השנה ויכלול, בין השאר, מדים אחידים של חברת "לוטו".

את הטורניר מארגנים כמה מאוהדיה הנלהבים ביותר של הקבוצה – מושיקו הרלינג, שיר הלל, אלעד בן דרור, רותם צלאל, אלמוג אופיר ועידן סטרוביציק.

פרטים נוספים ניתן למצוא בדף הפייסבוק ארגון אוהדים - מכבי "אבשלום" פתח-תקווה.

הגרלת משחקי הטורניר