עו"ד יצחק יונגר, מפרק הקבוצה

בהפועל פ"ת קיוו כי אחרי הפתיחה המושלמת של העונה, שאפשרה לקבוצה לקזז שש נקודות מתוך מינוס 11 שנגזר עליה, תקבל הקבוצה היום (רביעי) שתי נקודות נוספות מבית הדיון העליון של ההתאחדות לכדורגל.

הקבוצה הגישה באמצות המפרק הזמני, עו"ד יצחק יונגר, בקשה לפיה עונש הפחתת שתי הנקודות שהוטל עליה עוד קודם לפירוק, בגין אי תשלום משכורות לעובדי המועדון בעונה שעברה, יחפוף להפחתת תשע הנקודות שנגזרו על הקבוצה בשל הפירוק, מתוך הבנה שמדובר בענישה על אותה התנהלות קלוקלת של ההנהלה הקודמת של הקבוצה בראשות דורון גלנט. בבקשה נכתב כי אותם עובדי מועדון שעל הלנת שכרם נעשנה הקבוצה בהפחתת שתי הנקודות, הם אלה שהגישו את הבקשה לפירוק ועל מדובר באותו אירוע והעונש צריך להיות בהתאם.

היום פרסם בית הדין והיושב בראשו אמנון סטרשנוב את ההחלטה שלא להיעתר לבקשה. "לא מצאנו בפסיקה או בתקנון כל אסמכתא לכך שניתן להטיל הורדת נקודות באופן חופף", נכתב בהחלטה, "על פי המצב המשפטי דכאן, חפיפת עונשים היא אך ורק במקרים של עונשי מאסר או שמדובר על כך ספציפית בדברי חקיקה אחרים...כך לדוגמא, לא ניתן להטיל קנסות בחופף ולא מצאנו כל אסמכתא חוקית לכך שניתן להטיל את הסנקציה של הורדת נקודות באופן חופף".

עוד נכתב בהחלטה כי: "עם כל הכבוד לטענות המבקשים (הפועל - א.ק.), מדובר בשני אירועים שונים בתכלית...הקבוצה ובעליה נתנו את הדין על כך שלא הגישו את הדוחות הכספיים כנדרש, לא שעו להתראות שנשלחו אליהם, נמנעו מלעמוד בהתחייבותיהם הן כלפי המועדון והן כלפי עובדיו וכיוצא באלה. לפיכך, אין מדובר בזהות מקרים".

עוד ציינו הדיינים בהחלטתם כי הפחתת שתי הנקודות היא על עבירות שנעשו בעונה שעברה, בה הפרה הקבוצה תדירות את הוראות הבקרה התקציבית ואילו הבקשה לפירוק מתייחסת לעונה הנוכחית. "מי שהגיש את התביעה היו העובדים, אולם הקבוצה לא התנגדה לכך כשהוא זה ולמעשה "הצילה" את עצמה, הלכה למעשה, מירידה לליגה נמוכה יותר, כפי שהורתה הבקרה התקציבית קודם לכן", דבר ההחלטה.

לסיום קיבל הדיין את גירסת ההתאחדות לכדורגל (שהובאה, אגב, על ידי עמית פינס, מהמפרקים הקודמים של הקבוצה), כי הדין המשמעתי מהווה ענישה, אולם הורדת נקודות במקביל למתן צו פירוק אינו אמצעי ענישה, אלא מנגנון לאיזון היתרון הספורטיבי של הקבוצה שהתפרקה על פני קבוצות אחרות וכדי לא לעודד הליכים שכאלה".

הפועל נותרה במקום האחרון בטבלה ובמאזנה מינוס חמש נקודות.

ביום רביעי הבא (12/5) תחזור הקבוצה לשחק ותנסה לצמצם עוד יותר את המינוס במפגש בין שתי הקבוצות היחידות בלאומית שניצחו בשני המחזורים הראשונים - הפועל קטמון ופ"ת. המשחק, שיתקיים באיצטדיון "טדי", אמור היה להיפתח בשעה 19:00, אולם היום פרסמה מנהלת הליגות כי פתיחת המחזור כולו נדחתה לשעה 20:30.

המנהלת פרסמה את כל מועדי משחקי הלאומית עד המחזור התשיעי. אחרי המחזור הרביעי ישובו הקבוצות לשחק בימי שישי.

משחקיה של הפועל:

מחזור 3 - הפועל קטמון (חוץ) - 12/9, 20:30

מחזור 4 - הפועל רמה"ש (בית) - 17/9 (יום ב'), 19:00.

מחזור 5 - הפועל אשקלון (חוץ) - 21/9 (יום ו'), 16:00.

מחזור 6 - הפועל איכסל (בית) - 28/9 (יום ו'), 16:00.

מחזור 7 - הפועל נצרת עילית (חוץ), 5/10 (יום ו'), 16:00.

מחזור 8 - בית"ר ת"א/רמלה (בית), 12/10 (יום ו'), 16:00.

מחזור 9 - הפועל ראשל"צ (חוץ), 22/10 (יום ב'), 19:00.