גביע העולם ברוסיה. גם אנחנו היינו שם!

עוד מימי קדם, חכמיה של יוון העתיקה ישבו שעות וימים, עד שהגיעו למסקנה, או אם תרצו – נבואה, שמרכז העולם, המקום ממנו יצא האור אל כל כנפות תבל, יהיה כמה מאות מטרים מערבה מכיכר המייסדים בפתח-תקוה.

השנים חלפו, העולם הלך והתפתח, בבוקר לח בשנת תרל"ח נוסדה פתח-תקוה, מדינת ישראל הוקמה ותפסה את מקומה במשפחת העמים. אם המושבות הפכה למושא לבדיחות, הלצות ואף קיומה הוטל בספק והנבואה כמו נשכחה.

יוון העתיקה. הראשונים לזהות. צילום: מתוך מאגר גטי אימג'ס ישראל

או אז הגיע השבוע הבא עלינו לטובה ועימו פרסום נתוני הסטטיסטיקה המלאים ממשחקי הגביע העולמי שנערכו בחודש שעבר ברוסיה.

בין נתונים מרתקים על יותר מ-3,200,000 כוסות בירה, 1,767,478 מוצרי קוקה קולה שונים, 576,024 נקניקיות, נתונים על ממוצעי שערים (2.64), על מספר החלטות ה-VAR (שיפוט וידאו), 13 פינויים מוסקים לבתי חולים, ו-1223 עגלות תינוק שאופסנו באיצטדיונים, הופיע גם הנתון ששם את פתח-תקוה בשורה אחת עם ערים כמו ניו יורק, פריז, דובאי, לונדון ולימה. הנתון שהוכיח כי כולם טעו וחכמי יוון, רק הם ידעו ראשונים.

קבוצות הכדורגל של העיר שלנו לא מספקות בשנים האחרונות הישגים מרקיעי שחקים והסיכוי שמתישהו בעתיד הקרוב, שמה של פתח-תקוה ייכתב באנגלית, בפונט חגיגי, על גבי פתק שיישלף באחת מהגרלות גביעי אירופה השונים – קלוש ביותר. נאמר בעדינות שיש יותר סיכוי שהסיפור שבדינו על נבואת חכמי יוון יתגלה כאמת צרופה.

ובכל זאת, בהודעה הרשמית שהוציאה פיפ"א השבוע נכתב שמה של העיר באותיות שחורות, גדולות ויפות, במקום העשירי ברשימת הערים בהן הונפקו הכי הרבה תגי זיהוי לאוהדים. כן, כן.

מיד אחרי לונדון, לימה, בואנוס איירס, סאו פאולו, בייג'ינג, דובאי, סטוקהולם, פריז וניו יורק, ניצבת פתח-תקוה עם 5538 תעודות האוהד (שבלעדיהן לא ניתן להיכנס למשחקי המונדיאל, גם אם יש בידך כרטיס וזאת כדי למנוע ספסרות) שהוקצו לה. העיר ששואפת ל-300 אלף תושבים בכפיפה אחת עם הערים הגדולות ביותר בעולם, שרובן גדולות פי כמה ממדינת ישראל כולה.

כיכר המייסדים. מרכז העולם ושאף אחד לא יספר לכם אחרת. צילום: אייל עצמון

איך זה קרה? כנראה שההסבר לפלא הגדול קשורה לעובדה דווקא מאוד ארצית – סוכנות הנסיעות הישראלית שמכרה הכי הרבה כרטיסים נמצאת בעירנו ועל כן לשם נשלחו מרבית תעודות האוהדים.

אבל עזבו אותנו מעובדות. פתח-תקוה היא פלא שמיני של העולם וכך נמשיך לטעון.

הנתונים שאין להתווכח עימם - מתוך אתר הגביע העולמי

התגובות לנתון המרשים, היו כצפוי נסערות ומסעירות. היו שהתגאו והכריזו "אנחנו על המפה!", אחרים העדיפו לדבוק במיתוס וטענו "לא ייתכן שעיר שלא קיימת הגיעה לטופ 10". תגובות נוספות דיברו על כך ששרתיה של חברת "בזק" יושבים בפ"ת והציעו הסבר טכנולוגי מסובך. סביר להניח שמדובר בתושבים קנאים של ערים סמוכות ששלחו כמה מאות בודדות של אוהדים.

ובינתיים, במסדרונות העירייה, כבר החלו לחשושים – אם כל כך הרבה תושבים מפ"ת יצאו לרוסיה, למה לא לפעול בזריזות ולהעביר את גביע העולם 2022 מקטאר החמה לפתח-תקוה הלוהטת? אנחנו בעד. גם חכמי יוון.

(הטור נולד במוחו הנרגש והגאה של הכותב, ייתכן וכל הנוגע לחכמי יוון הינו עורבא פרח)

בגמר המונדיאל הוא כבר יהיה יותר מלא. האיצטדיון העירוני. צילום: אורן אהרוני