רועי בקל במדי מכבי פ"ת. צילום: אלי אלגרט

הקשר רועי בקל הודיע הערב (רביעי) על פרישה מכדורגל בגיל 31. בקל, שהחל את דרכו במכבי פ"ת ושיחק בשנים האחרונות במ.ס. אשדוד הודיע על פרישתו דווקא ביום בו נפגשו שתי הקבוצות למשחק במסגרת גביע הטוטו.

"למען האמת דמיינתי קצת אחרת את הרגע הזה שבו אני תולה את הנעליים ומפסיק לשחק כדורגל, חשבתי וקיוויתי שאוכל להנות מהמשחק עוד כמה שנים טובות, אבל הגוף מסמן לי אחרת", כתב בקל בהודעת הפרישה, "לצערי, עברתי פציעה לא קלה במהלך העונה החולפת. הייתי בטוח שאתגבר עליה כמו שהתגברתי על פציעות לא פשוטות במהלך הקריירה, אך לאחר טיפולים ונסיונות לחזור לשחק הבנתי שהפציעה לא תאפשר לי להתאמן ולהתחרות ברמות הגבוהות שאליהן אני רגיל".

עוד כתב בקל, שיעבור לעסוק בעסקי הנדל"ן: "אז ככה יצא, שקצת לפני גיל 31 ואחרי ששיחקתי במכבי פ"ת, עירוני רמה"ש, אלקי לרנקה (קפריסין) וכמובן מ.ס אשדוד, אני פשוט נפרד מהכדורגל. הדבר שהגדיר אותי כל חיי. כל ספורטאי יודע שהיום הזה יגיע במוקדם או במאוחר. גם שלי הגיע.

רועי בקל החל את דרכו במחלקת הנוער של מכבי פ"ת ובעונת 2006/7' עלה לקבוצה הבוגרת. הוא רשם ארבע עונות עד סוף עונת 2010/11, כשבתווך הוא מושאל לעונה אחת ברמת השרון ששיחקה אז בלאומית. ב-42 הופעות בקבוצת האם כבש שני שערים.

בקיץ 2011 חתם בלרנקה הקפריסאית ורשם שתי עונות, כשהשנייה הייתה מוצלחת יותר, בהן כבש 4 שערים ב-36 הופעות.

ב-2013 חזר לארץ וחתם במ.ס. אשדוד בה שיחק עד סוף הקריירה. אחרי פציעה קשה שספג לפני כארבע שנים והשביתה אותו כמעט לעונה שלמה, הוא ספג העונה פציעה קשה נוספת שהביאה אותו, כאמור, להחלטה על פרישה.

"אני נפרד בראש מורם, עם תחושת גאווה וסיפוק על כל השנים שהייתי חלק מהדבר הקסום הזה וחוויתי דברים שלא כל אחד זוכה לחוות", סיכם,  "אני מרגיש בר מזל שהצלחתי להגשים חלומות ילדות שלי. תמיד דחפתי בכל הכח, נתתי את כל כולי וניסיתי לעשות את העבודה על הצד הטוב ביותר. חוויתי נצחונות והפסדים, הצלחות, אכזבות, פציעות, משברים והרבה רגעים משמחים ומרגשים- את כל אלה אקח איתי כל חיי.

תודה ענקית להורים היקרים שלי, אבא ואמא, תודה שתמכתם בלי סוף מהרגע הראשון ועד לצעדים האחרונים במגרשים. אתם חלק בלתי נפרד מכל מה שעברתי. ותמיד תהיו- מכל מה שיזמן העתיד.

ועכשיו נשארו עוד חלומות להגשים, נתראה".