היום (חמישי) בערב אמור היה לפקוע הדד-ליין שקיבלה הפועל פ"ת להעמדת תקציב שיאפשר לה לפתוח את העונה בליגה הלאומית.

אולם לפני זמן קצר, אישר בית הדין של ההתאחדות לכדורגל כי הקבוצה תוכל לעשות זאת עד יום שני הקרוב בשעה 18:00.

כמו מים מהשמיים ביום שרב. הפועל קיבלה ארכה, שחקני הפועל מתרעננים

בהחלטת בית הדין נכתב כי מפרק הקבוצה, עו"ד יצחק יונגר, ביקש אתמול הארכה בת שבוע, מאחר שלאחר מתן צו הפירוק, קיים סיכום גבוה שהקבוצה תעמיד את התקציב הדרוש. בהתאחדות לכדורגל אישרו כי לאחר בדיקה עם הבקרה, אכן נראה שהקבוצה תוכל לעשות זאת. 

בסופו של דבר, אושרה ארכה בת ארבעה ימים ולא של שבוע, בשל העובדה שביום חמישי הבא (2/8) יוצאים לדרך משחקי גביע הטוטו והעונה נפתחת בצורה רשמית.

במקביל, נקבע דיון ראשון בצו הפירוק ל-19/11 בשעה 9:00 בבית המשפט המחוזי בלוד.

אתמול נפגש המפרק עם ראש העירייה, איציק ברוורמן וביקש את סיועו בהעמדת תקציב לקבוצה. בין השאר, דובר באפשרות שמועד מתן ההקצבות לקבוצה יוקדם.

בינתיים, מספר גורמים כבר החלו להביע עניין ברכישת הקבוצה ובהם גם עמותת "הכחולה", שממשיכה לגייס חברים ולחדש את חברותם של אחרים. קצב ההצטרפות והחידושים הולך וגובר בכל יום וצוות המו"מ פועל לכניסה מיידית למגעים על הרכישה, אולם המפרק, מן הסתם, עוסק כרגע בעיקר במאמצים להשאיר את הקבוצה בלאומית.

אגב, היום יערכו מסאי דגו ושחקניו (שרובם נבחנים) ניסוי כלים ראשון, כשיפגשו בשעה 17:30 את בני לוד למשחק אימון שייערך בלוד. במהלך היום צפוי דגו להיפגש בפעם הראשונה עם המפרק ולדון בעתידו ועתיד הקבוצה.

משחק ומפגש ראשון עם המפרק. מסאי דגו

מכבי הרצליה, שירדה לליגה א' ודורשת להישאר בלאומית על חשבונה של הפועל, הגישה היום בקשה דחופה להפוך לצד בתיק הפירוק של הפועל. לטענת הקבוצה, כפי שמופיעה בבקשה, הפועל לא עמדה בתאריך הראשון שהוצב להגשת תקציב (1/7) ולא עשתה זאת גם אחרי שניתנה לה ארכה עד ה-18/7. במקביל, קיבלה הרצליה הודעה לפי היא עשויה להחליף את הפועל פ"ת, שקיבלה ארכה נוספת, שפגה אמש. בעקבות זאת, טוענת הרצליה בבקשה, היא החלה בהכנות קדחתניות להופעה בליגה הלאומית. "היום נודע להרצליה, כי המפרק הגיש בקשה להארכת המועד להקשת תקציב, דבר שעלול לגרום לפגיעה קשה ובלתי הוגנת במכבי הרצליה...העובדה שהפועל פ"ת קרסה ומונה לה בעל תפקיד (מפרק-א.ק.), לא אמורה להקנות לה פריבלגיות כלשהן על פני תאגיד אחר, שעלול להיפגע מכך באופן ישיר.

"המשמעות היא שההחלטות בעניין הפועל פ"ת הינן בעלות השפעה רבה ומיידית על מכבי הרצליה, אשר גם לה קיימת זכות לוודאות ובוודאי שאין להפלותה לרעה ביחס להפועל פ"ת (שממילא זכתה ליתרון ספורטיבי בלתי הוגן לנוכח העובדה שנהנתה מתקציב שלא קוים והתחייבויות שלא כובדו, להבדיל ממכבי הרצליה", לשון הבקשה.

בעניין אחר, בית הדין של ההתאחדות פרסם הבוקר גם את החלטתו בעניין הערעור על הפחתת שתי הנקודות שנגזרו על הקבוצה בשל העובדה שהקבוצה לא שילמה את שלוש המשכורות האחרונות לעובדי המועדון.

כצפוי, החליט בית הדין העליון לדחות את הערעור, ובהחלטה נכתב כי מדובר במעשים חמורים ולא במעידה חד פעמית. אגב, בהתאחדות ביקשו אף להחמיר את העונש, אך בית הדין הסתפק בהשארתו על כנו.