סוף עידן בהפועל פ"ת: שופטת בית המשפט המחוזי, עידית וינברג-נוטקביץ', אישרה היום (שלישי) את בקשת הפירוק שהגישו אתמול עובדי מחלקת הנוער של המועדון. המשמעות: הקבוצה נכנסת כעת להליך של פירוק שסופו אינו ידוע.

דורון גלנט. סוף עידן. צילום: יאיר שגיא

לאחר שהמבקשים הציעו כי עו"ד נדב לב ימונה לתפקיד המפרק ולאחר שכמה מהנושים הציעו את עו"ד שלי נחום, פנתה השופטת לכונס הנכסים שיציע מועמדים לתפקיד וזה המליץ כי ימונה מי שלא הוצע על ידי אחד מבעלי העניין בתיק והעלה את שמותיהם של שלושה - עו"ד יצחק יונגר, עו"ד עמי פולמן ועו"ד מרדכי שלו.

בסופו של דבר, הודיעה השופטת כי בחרה בעו"ד יונגר לתפקיד והוא המפרק הזמני של הפועל פ"ת. על עו"ד יונגר להגיש דו"ח ראשון תוך 7 ימים.

עו"ד יצחק יונגר (50) משמש כעו"ד למעלה מ-20 שנים והיה מעורב, בין השאר, בפירוק של מספר מועדוני ספורט ובהם הפועל חיפה בכדורגל והפועל גליל עליו בכדורסל.

מוקדם יותר היום, העביר דורון גלנט את התייחסותו לבקשת הפירוק והודיע כי בגלל סירובה של ההתאחדות לכדורגל לאשר את עיסקת העברת הבעלות על המועדון לדמיטרי סליוק, המועדון לא יוכל לעמוד בהתחייבותיו. גלנט הביע התנגדות למינויו של עו"ד לב לתפקיד, בשל קרבתו, לדבריו, לאנשי הבקרה התקציבית המתנכלים לו.

כעת, על המפרק החדש לנסות ולהציל את הקבוצה מירידה לליגה א', כשהדד ליין להעמדת תקציב הוא מחר בשעה 18:00.

בכל מקרה, בכל ליגה בה תהיה הקבוצה, היא תפתח את העונה במינוס 11 נקודות - תשע בעבור הפירוק ושתיים על העונש שהוטל על הקבוצה בעקבות עבירות על תקנות הבקרה התקציבית.

רמי גרינברג, המועמד לראשות העיריה פ"ת וחבר המועצה, התייחס לפירוק הקבוצה והירידה האפשרית לליגה א': 
"עצוב וחבל לראות מוסד ספורט כמו הפועל פתח-תקווה מתרסק ומתפרק עקב ניהול תקציבי כושל ובעיות ארגוניות מבית ומחוץ. פעלתי במהלך הקדנציה האחרונה להגדלת תקציב הספורט ובתוכו גם קבוצת הכדורגל הפועל פ"ת, אך כל פעם שהגשתי בקשות להגדלת תקציב הספורט נעניתי בשלילה. אני מקווה שהשחקנים, ההנהלה ובעיקר האוהדים יתאוששו מהמכה, יפגינו ספורטיביות ויעלו במעלה הליגות חזרה למקומם בליגת העל. בישיבת המועצה הקרובה אדרוש להגדיל את התמיכות לספורט ולהוזיל את התקציבים שהעירייה דורשת מהקבוצות בעבור שימוש במתקני הספורט העירוניים. בעתיד כראש עיר אגדיל את התקציבים לספורט בפ"ת ולחינוך לספורט ואקים מתקני ספורט לרווחת כל הציבור".