אמש (ראשון) נערכה בלשכת ראש עיריית פ"ת, איציק ברוורמן, פגישה מכרעת שעסקה בגורלה של הפועל פ"ת. ראש העיר אירח את דורון גלנט, בעלי הפועל פ"ת ונציגיו, את נציגי עמותת הכחולה ומספר אנשי עסקים הסובבים את המועדון, בניסיון למצוא פיתרון שיאפשר את העברת הבעלות על המועדון לידי עמותת האוהדים, שהסכימה, כזכור, לכסות חלק נכבד מהחובות, אך דרשה כי גלנט או כל אדם אחר יהיו ערבים לשאר החובות.

במהלך הימים האחרונים העביר גלנט מספר משמעותי של מסמכים ונתונים אודות המועדון ובעמותה קיבלו תמונה מוחשית יותר של מצבה הפיננסי של הקבוצה.

דורון גלנט. צילום: יאיר שגיא

בפגישה, השתתפו, בין השאר, מקורבו של גלנט, סתיו שחם, בעלי הפועל כפ"ס לשעבר וליאור שחר, שרק לפני כשבועיים מונה למחזיק זכויות הניהול במועדון במקומו של גלנט המורחק והתפטר בחלוף קצת יותר מיממה.

בפגישה, כאמור, לא הושגו הבנות ונראה כי כל הצדדים מבינים כי סיכוייו של המועדון להינצל מפירוק קלושים ביותר. הראשונים לתבוע את המועדון צפויים להיות אנשי מחלקת הנוער, שבפגישה עם גלנט לפני כשבועיים, נתנו לו ארכה להסדיר את תשלום שכרם עד סוף השבוע שעבר. בעקבות הידיעות על מגעים עם הכחולה, דחו את הפנייה לבית המשפט עד הפגישה, אולם משנכשלה, ייתכן ויפנו כבר במהלך יום שני לערכאות משפטיות מה שיחל למעשה את הליך הפירוק של המועדון, שיהפוך לראשון בכדורגל הישראל שעובר אותו פעמיים. במקרה כזה, יופחתו ממאזנה של הקבוצה תשע נקודות, שיתווספו לשתיים שכבר הופחתו בעקבות החלטת בית הדין של ההתאחדות.

הקבוצה קיבלה ארכה עד יום ד' להסדיר ענייניה מול הבקרה התקציבית, אחרי שביום חמישי הודיעה ההתאחדות כי הקבוצה תורד לליגה א'. כעת, נראה שהסיכויים לכך קלושים, אלא אם יימצא מי שיממן את תשלום שכר עובדי המועדון משלושת ורבע החודשים האחרונים של העונה החולפת, סכום המוערך בכמיליון שקלים. יחד עם זאת, הליכה לפירוק מוחקת את חובות המועדון, כך שמינוי מפרק מהר ככל האפשר, שינסה לבנות תקציב שישאיר את הקבוצה בלאומית, הוא אינטרס משמעותי של הקבוצה.

בכל מקרה, נראה כי תקופת ההמתנה וחוסר הוודאות קרובה לקיצה, אולם התשובה שיקבלו אוהדי הקבוצה צפויה להיות קשה במיוחד.

בהודעת העמותה נכתב: "בפגישה שנערכה עד שעת לילה מאוחרת, העירייה ואנשי העסקים לא הצליחו להגיע למתווה שבו ינתנו ערבויות נוספות מעל ההצעה שהכחולה נתנה. וזאת למרות שהכחולה העלתה את הצעתה מעל מה שהציעה לפני כשבועיים.

מכיוון שאנחנו בדקה ה-120 של ההארכה, העמותה לא רואה נתיב שיאפשר העברת בעלות על המועדון והבראתו במבוי הסתום בו אנחנו נמצאים".