שחקני ומאמן הפועל פ"ת באימון הפתיחה. ישחקו בליגה א'?

הכתובת הייתה על הקיר מהרגע שהסתיימה עונת 2017/18' ואולי אף קודם לכן ובשבוע האחרון גם האופטימיים שבאנשי הפועל פ"ת הפנימו זאת, אבל היום הונחתה החותמת הרשמית - הבקרה התקציבית של ההתאחדות לכדורגל הודיעה כי הפועל לא עמדה בתנאיה ועל כן היא יורדת לליגה א'.

בהפועל, כאמור, הבינו כי זה המצב ואתמול אמר הבעלים דורון גלנט כי הקבוצה תערער על ההחלטה אם וכאשר תגייס את הסכומים שיאפשרו לה לכסות את חובותיה, או לפחות תגיע להסדר לגבי תשלומם.

אולם גורם בסביבת המועדון העריך כקלושים את הסיכויים של הקבוצה לעמוד בדרישות הבקרה: "בקבוצה ניסו כמעט הכל ולא הצליחו לגייס את מיליון השקל הדרושים. עכשיו זה רגע האמת של המועדון. אין יותר לאן לברוח וזמן למשוך. מי שיכול, כולל עמותת "הכחולה", שיילך לבקרה, יפקיד מיליון שקל והם יכולים להיות בטוחים שבמצב כזה הקבוצה תישאר בליגה וגלנט יעזוב".

המכתב ששלח את הפועל פ"ת לליגה א'

לפני שנתיים פחות שבועיים, קיבלה הקבוצה הודעה דומה, אולם אז היה זה אחרי שלא העמידה את תקציב המינימום. הפועל ערערה, קיבלה ארכה והסדירה את הנושא ימים אחדים לפני פתיחת עונת 2016/17'. הפעם קיבלה הקבוצה שבוע בלבד וכעת נראה האם היום השני בתוך שלוש שנים לירידה ראשונה לליגה השלישית אכן יתממש, או שהקבוצה תצליח שוב להינצל בעור שיניה.

בכל מקרה, מדובר בעוד רגע של שפל בהידרדרות של מועדון הפאר לשעבר, שסיים בעונה האחרונה במקום הנמוך ביותר בתולדותיו ונכון לעכשיו ישחק בפעם הראשונה מאז הוקם בליגה השלישית.

סגן ראש העיר, איתי שונשיין, שמעורב בניסיונות להציל את המועדון הקורס, הגיב להודעה על ירידתה של הקבוצה ליגה ואמר: "אני קורא לדורון גלנט למהר ולהיפגש עם הכחולה, בכדי לגשר על הפערים וביחד ליצור הסכים ולבנות אמון עם חשיפת מסמכים ויחד לנסות להציל את הקבוצה מירידת ליגה.
כך נוכל בשלב הראשון לעבור את הבקרה ובשלב שני - כולי תקווה שראש העירייה והמועצה יאשרו את ההצעה שלי להקמת קרן ההלוואה לטובת קבוצות הספורט ובכך להציל את המועדון. לצורך כך, אני מוכן להצטרף לפגישה עוד היום ולשבת עם הצדדים כמה שיידרש, עד למציאת פיתרון מושכל".