יממה סוערת נוספת עוברת על הפועל פ"ת ובמרכזה העימות המתמשך בין אנשי עמותת האוהדים, "הכחולה" לבין הבעלים דורון גלנט.

כזכור, אתמול זימן ראש העירייה, איציק ברוורמן, את נציגי העמותה ואת גלנט ומקורביו, לפגישה לילית בלשכתו, שבוטלה ברגע האחרון על ידי העמותה אחרי שדבר קיומה דלף לתקשורת. הביטול גרר סערה גדולה בקרוב חברי העמותה ובועד המנהל הודו כי טעו בהחלטתם ובמהלך היום נעשה ניסיון נוסף לקבוע פגישה בשעות הערב.

דורון גלנט. צילום: יאיר שגיאאלא שהפגישה, בסופו של דבר, לא נקבעה, אחרי שגלנט לא אישר את הגעתו. "שמעתי שהיו דיבורים בנושא, אבל אני עוסק כרגע בגיוס כספים לטובת הקבוצה, כדי שאוכל לשלם משכורות לאנשים ולהעביר את הפועל פ"ת בבקרה", טען גלנט, "לא אישרתי קיומה של אף פגישה ואני לא אחראי על הפירסומים בנושא. אחרי שאתמול הגעתי ללשכת ראש העיר והפגישה בוטלה עשר דקות לפני מועדה, מי יכול לבוא אליי בטענות? סדר היום שלי מוכתב על ידי ולא על ידי אחרים".

אבל אם נשים את האגו בצד, הייתה הזדמנות להיעזר בגורם משמעותי כמו ראש העירייה. לא חבל להחמיצה?

"אתמול הייתה אפשרות להיעזר בראש העיר, הגעתי בראש פתוח ונקי, הבאתי את חברי הטוב סתיו שחם, שבקיא מאוד בתחום,  אבל מישהו העדיף לברוח, אולי מפחד לקבל החלטות. באתי, ניסיתי ואני מרגיש נקי. כנראה שיש כאלה שמבינים שעשו טעויות ומנסים להפיל אותן עליי".

האם מדובר בסוף פסוק מבחינת המגעים עם העמותה?

"אני לא פוסל את האפשרות שנשוב וניפגש, אבל נכון להיום בערב, אני עסוק בפגישות שיעזרו לי לשחרר את העיקול ולשלם את המשכורות שאני חייב לאנשים. אני רוצה לגייס סכום כסף מסוים עד מחר ועוד הערב יש לי שתי פגישות בנושא. אני אשקול היטב את כל צעדיי. מחד, אני מורחק, אבל עדיין המון נופל עליי וסדר היום שלי מאוד אינטיסיבי. יש לצידי את שמעון בן שושן, שעושה עבודה מדהימה, אבל אין צוות שלם שעובד איתי. אני מודע לעובדה שעשיתי טעויות וגם היום אני עדיין לומד".

אם היומיים האחרונים היו סוערים, מחר לא צפויה רגיעה בגיזרה. במהלך היום וייתכן שכבר בשעות הבוקר צפויה הבקרה התקציבית להודיע כי הקבוצה לא עמדה בהתחייבויותיה והיא יורדת לליגה א'. גם גלנט מבין כי זהו תסריט בלתי נמנע, אך משוכנע שכפי שהקבוצה ניצלה בשנים קודמות, היא תערער לבית הדין העליון ותדע להינצל מירידה בהמשך.

בשעה 15:30 ייערך הדיון בבית הדין העליון של ההתאחדות לכדורגל בעירעור שהגיש גלנט על הפחתת שתי הנקודות ממאזנה של הקבוצה לעונה הבאה והרחקתו לשנה בשל עבירות על תקנון הבקרה.