לא שהיינו זקוקים לה, אבל עדות נוספת למתח בו שרויה הפועל פ"ת, אנשיה ואוהדיה ולמשבר האמון בין עמותת הכחולה לדורון גלנט וסביבתו קיבלנו אמש. 
בשעת לילה מאוחרת היו אמורים להיפגש בלשכת ראש העירייה, איציק ברוורמן, נציגי העמותה עם גלנט ואנשיו (ובהם גם סתיו שחם, בעלי הפועל כפ"ס לשעבר ומקורבו של גלנט). לדברי גורמים בסביבת המועדון, ראש העירייה, איציק ברוורמן, הפך בשבועות האחרונים למעורב מאוד בניסיונות לסייע למועדון ולהצילו מהמצב הקשה. כחלק מאותה מעורבות, ביקש ראש העיר לכנס את הפגישה.
דקות אחדות לפני השעה 23:00, המועד שנקבע לפתיחת הפגישה, עלתה ידיעה באחד האתרים, לפיה במהלך הפגישה תיסגר העיסקה. בעמותה זעמו על הפירסום והחליטו לבטלו במיידי, כשראש העיר וכמה מהשמתתפים כבר יושבים בלשכתו וממתינים.
בהודעת העמותה נטען כי אנשיה לא רצו בפגישה ונאותו להשתתף רק לבקשת ראש העיר, אולם משראו כי דלפו לפרטים לא נכונים כהגדרתם, החליטו לבטלה. "נראה כי קיימים גורמים שלא בוחלים בשום אמצעי כדי לרכב על גב האוהדים ולזלזל בכספם תוך יצירת מצגי שווא", נכתב בהודעה.
ראש העירייה איציק ברוורמן. צילום: ריאן
הביטול יצר סערה ואוהדים רבים, כולל חברי עמותה, זעמו על ההחלטה שלא להגיע לפגישה וזמן קצר לאחר הודעה הביטול, הודו ראשי הועד המנהל של העמותה כי שגו בהחלטתם והחלו מגעים לקיום פגישה נוספת, כבר במהלך היום.
כל זאת מגיע שלושה ימים אחרי שבערב שבת עלתה ידיעה באותו אתר לפיו סוכמה עיסקת העברת המועדון לידי הכחולה, שמיהרה לפרסם הודעה המפריכה את הידיעה והזהירה בל יישנה השימוש בשמה של העמותה לצורך מה שהם מגדירים "השגת מטרות שונות מול תאגידים ומוסדות, נושים, שחקנים ומאמנים" והוסיפו כי שימוש כזה כמוהו כהונאה.
מעיריית פ"ת נמסר: "ראש העיר עושה מאמצים גדולים כדי  לסייע לקבוצת הפועל פתח תקוה לצאת מהמבוך שנכנסה אליו ולחזור לימיה המפוארים. לא פחות חשוב מכך, מר ברוורמן סבור שיש לעשות הכל כדי להציל את מחלקת הנוער של המועדון שמחנך 700 נערים וילדים. מאחר ומדובר בסוגיה מורכבת ורגישה, ראש העיר מקפיד לנהל את המגעים רחוק מאור הזרקורים, על מנת לנסות לגשר בין הפערים ולחבר את המוטיבציה שיש לכל הצדדים כדי להחזיר את הפועל פתח תקוה למסלול הנכון. יש מהמורות בדרך וראש העיר מתכוון להמשיך ולעשות כל מה שביכולתו כדי להוביל את הצדדים להגיע להבנות הרצויות ולסייע לקבוצה שמהווה סמל ספורט חשוב לעיר פתח תקוה. בהזדמנות זו מר ברוורמן קורא לכל הצדדים להתעלות מעל לכל שיקול זר ולאחד כוחות למען הקבוצה ועשרות אלפי האוהדים שמצפים לפתרון מיידי".
גורם המעורה בפרטים סיפר: "הרבה מאוד אנשים מנסים לתווך וזה יוצר בלאגן. ראש העירייה זה סיפור אחר. מי שהדליף את דבר הפגישה ידע שהוא עלול לטרפד אותה ונשאלת השאלה למי יש אינטרס לעשות כן. בכל מקרה, שני הצדדים לא ששו להשתתף בפגישה ואלמלא היה מדובר בברוורמן, ספק אם הייתה נקבעת. הרבה מאוד תלוי עכשיו בראש העיר. הוא יכול להיות מי שיגרום לדבר הזה לקרות ולהציל את הפועל".

הדחיפות לקידום המהלך הופכת גדולה משמעותית לאור העובדה שחרב הירידה לליגה א' ו/או הפירוק יושב על צווארה של הקבוצה. מחר בבוקר צפויה הקבוצה לקבל הודעה שהורדה לליגה השלישית, אחרי שלא הסדירה את חובותיה לשחקני ועובדי המועדון. בכל מקרה, בהנחה שהודעה כזו אכן תגיע, בקבוצה צפויים לערער ולנסות להמשיך ולנסות להסדיר את עניניה, כך שנראה שרק בסוף החודש נדע בוודאות באיזו ליגה תשחק הקבוצה בעונה הבאה. יצויין כי יחד עם הפועל נמצאות מספר קבוצות נוספות בליגה תחת איום דומה.

יש לזכור כי גם לפני שנתיים, בתחילת חודש אוגוסט קיבלה הקבוצה הודעה כי היא יורדת לליגה א' לאחר שלא הסדירה את ענייניה מול הבקרה, אחרי שכבר שיחקה משחק אחד בגביע הטוטו מבלי שעברה בבקרה. הקבוצה ערערה ולאחר שהסדירה את ענייניה קיבלה אישור לשחק בלאומית ימים ספורים לפני פתיחת הליגה.

בעונת 2011/12' נגזר על הקבוצה לרדת ללאומית, אחרי שלא העמידה תקציב מינימום והפועל כפ"ס כבר קיבלה הודעה שתעלה לליגת העל במקומה. אולם מפרקי הקבוצה הגישו ערעור ובית הדין של ההתאחדות השאיר את הקבוצה בליגת העל. האם גם הפעם תצליח הקבוצה להינצל? רק הזמן יגלה.