בגדי הדגו החדשים. מסאיי דגו באימון הבכורה

בשעה 9:00, בה זומנו משתתפי אימון הפתיחה של הפועל פ"ת למגרש האימונים בסירקין, להקת עורבים התיישבה על מגרש מס' 1, ניקרה בדשא בשיעמום ולא נראתה כמי שמתכוונות לפנות את השטח בקרוב. גם בעלי הכנף ודאי תהו מדוע עמוק בתוך חודש יולי לא נראו שחקני הפועל פ"ת במתחם האימונים שלהם.

תדרוך ראשון לעונה. דגו מכיר את שחקניו החדשים

כמה דקות מאוחר יותר נראו סימני חיים ואימון הבכורה החל ללבוש צורה ופנים. מסאי דגו, המאמן החדש, שחתם אמש (מוצ"ש) על חוזהו לעונה הקרובה, עטה על עצמו בפעם הראשונה את החולצה הכחולה עם הסמל (אך ללא ראשי התיבות שהפכו לסימן ההיכר של חולצת המאמן), ג'ריקני המים החלו להתמלא ושקי הכדורים אחריהם. מי שבדרך כלל נושא בתפקיד נושא הכלים הם הצעירים שבחבורה, אבל בחבורה שכולם בה צעירים, נראה שהתפקיד התחלק באופן אקראי.

הבעלים דורון גלנט הגיע למקום ונכנס מיד לשיחה עם השחקנים, כמו גם מחזיק זכויות הניהול החדש, שמעון בן שושן, שמונה בסופ"ש אחרי הפיאסקו עם ליאור שחר. בן שושן סיפר בקצרה כי הוזעק לתפקיד על ידי גלנט וכי הוא מקווה שלא יפגע בעבודתו הפרטית.

דגו חותם על חוזהו. לצידו: סוכנו אדם קידן (מימין) ומחזיק זכויות הניהול, שמעון בן שושן

לקראת השעה 10:00 יצאו השחקנים לאימון. הדרך הרגילה למגרש מס' 3 נחסמה, כך שכדי להגיע למחוז חפצם עברו השחקנים בחורשת האקליפטוסים הסמוכה. דגו ומי שהעביר לצידו את האימון, מאמן השוערים גליל בן שנן (שעדיין נמצא במו"מ עם הקבוצה), סיפרו בחיוך כי זאת הדרך הכי פסטורלית שהם עשו לאימון.

פחות פסטורלית הייתה העובדה שלצד הטבע המוריק וריח המלוח על המים (שכנראה זורמים או עומדים בקרבת מקום), גם יתושים ושאר מרעין בישין מלבלבים באזור ויעידו על כך רגליו העקוצות של כותב שורות אלה, שנראה כמעט כמוכה שחין. הערה לעצמי: להבא להגיע למקום עם נעליים סגורות ומכנסיים ארוכים.

חג המים של הפועל פ"ת

אגב, אולי כתחליף למחנה אימונים במדינה אירופית סגרירית, נפתחו לפתע הממטרות והשחקנים, כמו גם המאמן החדש, זכו למקלחת מרעננת ורטובה במיוחד. גם אם הרטיבה את מחברתו של דגו, הוא לא חדל מלכתוב בה לאורך רוב דקות האימון, עד אשר הדיו בעט שלו אזל והוא נאלץ לתור אחר עט חדשה.

את מקומם של עשרות ומאות אוהדים נרגשים, חמושים בתפאורה מרשימה ובפירוטכניקה, שמשבשים את פעילות האימון הראשון בשמחה וששון, מילאו הפעם שלושה עיתונאים, סוכן שחקנים ושלושה אוהדים (לא כולל להקת העורבים), בהם יעקב נחום הוותיק והמסור, שעוד לא נולד אימון הפתיחה שהחמיץ.

מתחילים להזיע. ההקפה הראשונה של המגרש

כנראה שאין הוכחה טובה יותר למצבה העגום והמדאיג של הקבוצה מאשר אימון פתיחה שקט כל כך. עד כמה שקט? אפשר היה לשמוע את השחקנים קוראים לזה לזה "גבר, תמסור", כשלא זיהו את פניו של האלמוני ממנו הם מבקשים את הכדור. והיו לא מעט אלמונים באימון. מהסגל הבוגר של העונה שעברה התאמנו החלוץ רוי רונן, הקשר דניאל שוורצבוים, הבלם רם לוי והשוער עומר חנין. אליהם הצטרפו בוגרי קבוצת הנוער ובהם טל קידרון, שובל כובני, עומר מזרחי, איתי לוי ואופק אושר. עוד בפנים המוכרות, מספר שחקנים שגדלו במועדון ויצאו לנדודים – נוי דעבול, קפטן קבוצת הנוער שעלתה לליגת העל לפני מספר שנים, ששיחק לאחר מכן בהפועל מחנה יהודה ובעונה האחרונה במכללה בארה"ב. דעבול שב לארץ ונבחן בהפועל. אליו הצטרפו החלוצים בר מזרחי ומשה דבורה (אשתקד בהפועל בית שאן), המגנים גיא שמיר ונתי בנימין ועוד. ואהיב חביבאללה, החתום בקבוצה, לא הגיע לאימון, ככל הנראה מאחר והוא מתגורר בכפר עין מאהל שבצפון ולא ברור כיצד יגיע בהמשך לאימונים.

"רוצה שחקנים עם מחויבות", מסאיי דגו מכין את אימון הבכורה

בסיום האימון, בדרך חזרה לציוויליזציה, בצילם של עצי האקליפטוס, סיפר דגו על תחושותיו לפתוח במקום חדש ועמוס בעיות. "מרגש להתחיל עונה", סיפר, "גם בעונה שעברה, כשאימנתי את הפועל כפ"ס, התחלנו ככה ובנינו סגל טלאי על טלאי שהביא הצלחות יפות. ברור שאנחנו צריכים לבנות סגל טוב ואני מחפש קודם כל את החבר'ה המחויבים שיבינו באיזה מועדון הם נמצאים.

"מאוד רציתי להגיע להפועל פ"ת, כבר בעונה שעברה, אחרי שפוטרתי מכפ"ס. אני יודע שאנחנו בפיגור של שבועיים משאר הקבוצות, אבל אני לא בלחץ מהנושא המקצועי. כולי תקווה שהכל יסתדר גם עם הבקרה התקציבית וגם עם אוהדי הקבוצה. אני יודע שדורון גלנט והאנשים במועדון עובדים קשה כדי שזה יקרה".

בנושא אחר, בערב שבת האחרונה, בשעת לילה מאוחרת, סערו הרשתות החברתיות ואוהדי הפועל פ"ת (שאינם שומרים שבת) זנחו את בילויהם ושאר עיסוקים ועסקו בדבר אחד – הידיעה שפורסמה באחד האתרים לפיה הושג הסכם בין עמותת "הכחולה" לדורון גלנט על העברת הבעלות במועדון לידי עמותת האוהדים.

בעמותה מיהרו להוציא הכחשה בדף הפייסבוק ולפני זמן קצר פירסמה הבהרה:

"לאור הפרסומים האחרונים ברשתות החברתיות ובתקשורת שלחו חברי הועד המנהל של עמותת הכחולה מכתב תקיף והבהירו: הסכם לא נחתם ואף לא קרוב לכך. בעמותת האוהדים הבהירו שלא הוצגו להם כל אסמכתאות או נתונים לגבי גובה ונושאי החוב במועדון, לפי רשימה מפורטת שהועברה כבר לפני זמן רב, ולא סוכמו כל הבנות. גלנט כלל לא מתנהל בעצמו מול העמותה, לא משתף פעולה ולא מראה שום נכונות לסגירת עסקה כלשהי, ההפך הוא הנכון.

אנו מבקשים להבהיר כי כל שימוש בשם העמותה לצורך יצירת מצג שווא אל מול הרשויות הסטטוטוריות או גופים ואנשים פרטיים הינו כוזב ולא נכון. הרשאים היחידים להשתמש בשם העמותה ככלל,  ובפרט בהקשרי כניסה לבעלות מועדון כדורגל, הנם חברי הועד המנהל."

עוד הבהירו בעמותה כי "השימוש בשם העמותה ע"י דורון גלנט, באי כוחו ו/או כל מי שאינו נמנה על הועד המנהל של העמותה, למען השגת מטרות שונות מול תאגידים ומוסדות, כמו מול נושים, מאמנים ושחקנים הינו בגדר ,הונאה" , וחברי הועד מנהל מבקשים להתייחס להצעות אילו שהוגשו כאל הבטחות שהינן על קרן הצבי והכחולה לא תהיה אחראית על כל מצג שווא שבו שורבב שם העמותה".