בראשית השבוע חודשו המגעים בין עמותת "הכחולה" ואנשיו של דורון גלנט, על העברת הבעלות על הפועל פ"ת או אחוזים ניכרים ממנה לעמותה.

מספר פגישות התקיימו, אחת מהן בנוכחותו של גלנט, התקיימו ולפחות בקבוצה שידרו אופטימיות לקראת הצלחת המהלך. על פי המתווה הראשוני, 80 אחוז מהבעלות אמורים היו לעבור לעמותה, במודל דומה לזה שבו דמיטרי סליוק אמור היה לקחת אותה, כש-20 אחוז יוותרו בידיו של גלנט לתקופה מוקצבת.

מחאת הכחולה. צילום: באדיבות העמותה

אולם בעמותה לא מיהרו להצטרף להתלהבות וסיפרו על דרישות חדשות שהציב דורון גלנט, לפיהן הוא ישאיר 20 אחוז בידיו, יקבל חבר בדירקטוריון בן חמישה חברים מבלי שיתחייב להעביר כספים.

בעמותה הבטיחו כי ידונו בהצעה וישיבו תגובתם.

הבוקר (שישי) נודע כי העמותה דוחה את המתווה של גלנט ומציעה מתווה חדש ומפתיע.

על פי גורם בכחולה, העמותה השיבה לגלנט עם עקרונות למתווה חדש אותו היא מציעה, מתווה שהוגדרה כ"הצעה אחרונה". "אנחנו מקווים שגלנט ייקח אותה, על מנת למנוע פירוק וירידה של המועדון לליגה א'", אמרו בעמותה.

על פי המתווה של "הכחולה", העמותה תשלם את כלל משכורות עובדי המועדון, הנאמדות בסכום של עד מיליון שקלים, כך לפחות לפי דבריו של גלנט. כל חוב מעבר למיליון שקלים יהיה באחריותו הבלעדית של גלנט או מי מטעמו.

העמותה תתחייב גם לשלם עד 50% מהחובות האחרים, הנאמדים בכ-3 מיליון שקלים, לדברי גלנט בשיחות בעל-פה. לטענת העמותה, במועדון הצהירו שביכולתם לשלם את כל החובות בפריסה מכספים שאמורים להיכנס למועדון, שההצעה מיטיבה עם המועדון. בנוסף, הכחולה תקבל בתמורה בעלות של 100 אחוז מהבעלות, "לא פחות מכך", הצהיר הגורם.

ב"כחולה" אישרו את הדברים ומסרו בתגובה:

"לאחר ימים של חשיבה מאומצת הכחולה מוכנה להפשיל שרוולים. הגשנו הבוקר מתווה טוב שאנחנו מקווים שילקח ברצינות כדי למנוע מהמועדון פירוק והורדת ליגה וסופסוף ישולמו המשכורות. מבדיקות שערכנו החובות גבוהים ממה שסופר לנו בעל פה. הזמן דוחק, אם גלנט מעוניין בהסכם שישלח את כלל החומר שאותו דרשנו ומופיע בסעיף 6 לטיוטה שנשלחה אליו לא פעם. אי מענה וסחיבת זמן יפגעו רק במועדון".

במקביל, בהנהלת הקבוצה מנסים להתחיל בהכנות לעונה הקרובה ומספרים כי מבחינת סגל השחקנים, ניתן לפתוח באימונים, כשלצד שחקני הבית רם לוי, איתי לוי וואהיב חביבאללה יצטרפו שחקני חיזוק בסכומים נמוכים ששיחקו בלאומית ובליגה א' ושחקנים, ישראלים, כמו גם שני זרים מרוסיה, שהוחתמו במצוות סליוק וכעת, כנראה שהעיסקה להעברת הקבוצה לאוקראיני לא תצא לפועל, לא ברור אם יצטרפו למועדון.