בלוח השנה של קבוצת כדורגל מקצוענית ממוצעת בישראל, בשבוע הראשון של חודש יולי (ואצל החרוצות שבהן, בשבוע שסוגר את יוני), מסומן בכוכבית גדולה תאריך משמעותי מאוד – מועד אימון הפתיחה. אצל רבות מהקבוצות מדובר באירוע חגיגי של ממש, מלא בצבע, שירה, אוהדים שפורצים למגרש ולעיתים אף משליכים אמצעי פירוטכניקה לא חוקיים. בקיצור, משביעים מעט את תיאבונם לכדורגל, שלא ראו מאז חודש מאי.

תקווה חדשה או אכזבה נוספת? ימים יגידו. אוהדי הפועל פ"ת. צילום: אורן אהרוני

אלא שכיוון שאנחנו עוסקים בהפועל פ"ת, קבוצה שאמנם אימוני הפתיחה שלה הם לרוב מתכון לכתבות צבע קלילות ונחמדות, המילה "ממוצעת" או כל דבר שגרתי נמחק מהלקסיקון. בזמן שכל קבוצות הליגה הלאומית ערכו השבוע את אימון הפתיחה שלהן, כשקבוצות ליגת העל כבר מזיעות כהוגן ושחקניהן מפנטזים על הג'קוזי במחנה האימונים במדינה האירופית, בהפועל פ"ת עסקו גם השבוע בהרבה מאוד דברים. הרבה דברים שהם לא כדורגל.

אחרי שהבעלים דורון גלנט הורחק לשנה מפעילות במסגרת ההתאחדות לכדורגל ולקבוצה הופחתו 2 נקודות לעונה הבאה, עיקר הפעילות כרגע היא סביב הרצון בכלל לפתוח את העונה הבאה בכלל ובליגה הלאומית בפרט.

כחלק מאותו המאמץ גובשה בהנהלת הקבוצה ובסביבתה ההחלטה לשוב לשולחן המו"מ עם עמותת "הכחולה" ובמהלך השבוע נערכו פגישות ראשונות מזה תקופה ארוכה בנושא, הראשונה בנוכחות הספונסרים גל חצור ויוגב איטח ולשנייה הצטרף גם גלנט.

לעמותה הוצע תחילתה מתווה דומה לזה שהוצע לדמיטרי סליוק, סוכן השחקנים האוקראיני שסיכם על רכישת הקבוצה, אך המהלך לא אושר בהתאחדות לכדורגל. הווה אומר – 80 אחוז מהבעלות יועברו לעמותה ו-20 יוותרו בידיו של גלנט עד חודש פברואר וזאת כדי שבמידה ולפתע "יוולדו" חובות חדשים לקבוצה, גלנט יהיה עדיין אחראי לכיסוים.

בקבוצה הביעו אופטימיות בנוגע להשלמת המהלך והבטיחו כי "הכחולה תקבל כל מסמך שקיבל סליוק, כולל את החוזה עצמו, כדי שיווכחו שלא מנסים לעבוד עליהם.

"ברגע שהכחולה תיקח את הפועל והקבוצה תהפוך לקבוצת אוהדים, ייפתח משהו חדש ואפשר יהיה לעשות דבר חדש ונקי שיכול לסחוף אחריו גם 2000 אוהדים", אמר גורם בקבוצה.

דורון גלנט. צילום: אורן אהרוני

בעמותה עצמה לא מיהרו להיסחף אחר ההתלהבות וסיפרו כי גלנט הציע מתווה חדש ושונה.

בהודעת העמותה נכתב:

"ביומיים האחרונים התקיימו שתי פגישות על מנת לנסות להתניע שוב את תהליך העברת המועדון לאוהדים ולמנוע הגעה לפירוק.

ביום ראשון נפגשו חברי הועד המנהל עם גל חצור, יוגב איטח ודני משיח. הפגישה הסתיימה בכך שהציעו לנו את מתווה סליוק ועל כן דרשנו לקבל את ההסכם עם סליוק והמסמכים הנלווים אליו.

אתמול (יום שני) התקיימה הפגישה בנוכחות גלנט שסירב להעביר את ההסכם עם סליוק וביקש לדון על מתווה חדש לחלוטין.

עיקרי המתווה החדש שהוצע על ידי גלנט הינו: 80% לעמותה כאשר הוא יישאר עם 20% ויהיה נציג בדירקטוריון של חמישה אנשים ללא התחייבות להעברת כספים להפועל. הכחולה מנגד תשלם את החוב לכל מקבלי השכר ותפרוס את החובות האחרים. כמובן, כדי שעסקה כלשהי תצא לפועל חייב לראות הוכחות לגובה החובות.

בימים הקרובים הכחולה תגבש מתווה משלה והתניות שבמידה ויתקיימו נוכל להגיד שאכן ישנה התקדמות".

במקביל, מקווים במועדון כי אופציית סליוק עדיין לא ירדה מהפרק. האוקראיני יעביר מכתב להתאחדות ובו הוא מפרט את המסמכים אותם הוא מוכן להעביר, בתקווה כי אלה יספקו את הוועדה לזכויות ניהול. ואם שתי האפשרויות לא תצאנה אל הפועל? בהפועל משוכנעים כי הקבוצה תוכל להמשיך ולפעול כשגלנט ימנה נציג שיהיה הדמות הרשמית שתעמוד בראש המערכת, בדומה לאלי אוחנה בבית"ר ירושלים. ייתכן ויוגב איטח ימלא את התפקיד בהפועל. במקרה כזה, ינסו להגיע עם השחקנים הממתינים לשכרם להסדר על פריסת החוב.

לצד זאת, יש לזכור כי בבקרה התקציבית ובהתאחדות שואפים למנות נאמן שינהל את הקבוצה במקומו של גלנט.

בכל מקרה, אותו גורם נשמע אופטימי והבטיח שכבר בקרוב יצאו האימונים לדרך עם מספר שחקנים סביר שכבר חתמו או נמצאים במגעים מתקדמים עם הקבוצה. לכך, מבטיחים במועדון, יתווספו שני זרים רוסים, שנבחרו על ידי סליוק ואנשי. נחיה ונראה.