אריה זייף, אחת הדמויות הבולטות בספורט הישראלי בעשרות השנים האחרונות, ומהדמויות הבולטות במכבי פ"ת לאורך השנים, נפטר הבוקר (ראשון) בגיל 72. הלוויתו תיערך מחר בשעה 18:00 בבית הקברות החדש בהרצליה.

אריה זייף ז"ל. מקצוען בכל רמ"ח איבריו. צילום: אורן אהרוני

זייף שימש בעבר כיו"ר מחלקת הכדורגל של מכבי פ"ת ובהמשך כיו"ר האגודה כולה, כשהחליף את נחמן מנדל ז"ל, שהלך לעולמו לפני כחצי שנה. זייף נחשב למורו ורבו של אבי לוזון, שהחליף אותו בראש מחלקת הכדורגל, כשזייף יצא לתפקידים ציבוריים. גם אח"כ נשאר זייף אוהד הקבוצה והרבה לפקוד את משחקיה.

לאורך השנים עסק זייף רבות בתחומים שונים של ניהול הספורט – הוא היה יו"ר מועצת ההימורים בספורט (טוטו), חבר הנהלת הועד האולימפי וגזבר הכבוד שלו, חבר במרכז מכבי, חבר הנהלת ההתאחדות לכדורגל ויו"ר ועדת הכספים שלה, יושב ראש איגוד השופטים בהתאחדות לכדורגל ועוד. זאת במקביל לתפקידים משמעותיים גם בסקטור העסקי דוגמת מנהל רשות המיסים, סגן נשיא לשכות המסחר, סמנכ"ל במשרד החקלאות עוזרם האישי של שרי האוצר יצחק מודעי ושמחה ארליך ועוד שלל תפקידי דירקטור בחברות ציבוריות.

זייף עם האחים אבי ועמוס לוזון ויו"ר ההתאחדות לשעבר, איצ'ה מנחם ז"ל. צילום: טל שחר

בשנים האחרונות נאבק במחלה קשה והבוקר, כאמור, הלך לעולמו.

ההתאחדות לכדורגל פרסמה הודעת אבל: "ההתאחדות לכדורגל מרכינה ראש עם היוודע דבר פטירתו של חבר ההנהלה אריה זייף. זייף עשה לילות כימים לטובת קידום הכדורגל ותרם כמיטב יכולתו בשורת תפקידים, אותם מילא על הצד הטוב ביותר ובנאמנות יוצאת דופן. על אף מצבו הרפואי, המשיך זייף לפעול ככל יכולתו  למען הכדורגל, ההתאחדות והספורט".

אריה זייף ז"ל מקבל פרס מפעל חיים מהועד האולימפי הבינ"ל. צילום: באדיבות הועד האולימפי

יו"ר ההתאחדות, עופר עיני, מסר: "״הייתה לי הזכות להכיר את אריה עשרות שנים בתפקידים שונים וזהו יום עצוב. אריה היה מקצוען בכל רמ״ח אבריו ותמיד השתדל, ואף הצליח, לעשות את הטוב ביותר. התרומה שלו להתאחדות לכדורגל, בתפקידיו השונים, הייתה מלאה ברצון טוב, אהבה לענף, מסירות ומקצוענות. זאת אבדה גדולה עבורנו ועבור משפחתו וחבריו. אשרינו שזכינו להכיר אותו ולשתף עמו פעולה. יהי זכרו ברוך״.

אריה זייף ז"ל עם המתעמלת מפ"ת נטע ריבקין ועם הגולשת ורד בוסקילה. צילום: באדיבות הועד האולימפי

גם הועד האולימפי נפרד מזייף: "הוועד האולימפי בישראל ומשפחת הספורט האולימפי מרכינים ראשם עם פטירתו של אריה זייף, גזבר הכבוד הנאמן שלו וחבר ההנהלה במשך שנים רבות. זייף, בן 72 במותו, סבל בשנים האחרונות ממחלה קשה. אריה זייף היה במקביל לתפקידיו בוועד האולימפי בישראל, חבר הנהלת ההתאחדות לכדורגל וחבר הנהלת מרכזי מכבי.  בעבר, כיהן כיו"ר המועצה להסדר ההימורים בספורט.

"אריה זייף קיבל לפני למעלה משנתיים, בערב הכתרת ספורטאי השנה של הוועד האולימפי בישראל לשנת 2016, מהוועד האולימפי הבינלאומי את הפרס היוקרתי על מפעל חיים, כהבעת תודה והערכה על פעילות במשך עשרות שנים לקידום הספורט בישראל. כולנו משתתפים באבלה הכבד של המשפחה ומחזקים אותה. יהי זכרו ברוך".