מכבי פ"ת החלה אמש (שלישי) את הכנותיה לעונה הקרובה כשערכה את אימון הפתיחה שלה. את המשרוקית נטל בפעם הראשונה המאמן הלאומי לשעבר, אלישע לוי.

קודם לאימון הוצג לוי כמאמן הקבוצה במסיבת עיתונאים ולבש בפעם הראשונה את חולצתה.

אלישע לוי ואבי לוזון מחויכים. צילום: יריב כץ

"אני מרגיש שאני מגיע למשפחה", סיפר לוי, ששב לקבוצה בה שיחק שמונה עונות. "אנחנו רוצים לבנות קבוצה צעירה וטובה בשילוב עם הוותיקים. זה לא סוד שהעונה שעברה הייתה פחות טובה עבר הקבוצה, אבל יש שלד של שחקנים שהוא יהיה הבסיס ואנחנו נמתין לשחקנים שישדרגו אותנו. אני יודע שזה לא יהיה פשוט, אבל אנחנו נחכה להם כדי לעמוד בציפיות. נעשה הכל על מנת להפוך למרענן הרשמי של הליגה".

לוי התייחס לעובדה ששב לעבוד עם יוסי בניון ואמר: "יוסי הוא נכס, אני מכיר אותו מהנבחרת. עצם העובדה שיוסי עדיין משחק בגיל הזה, מלמד על האופי שלו ולא רק על הכישרון. הערך שלו גדול יותר, בחניכה ובדוגמא לצעירים”.

לוי, לוזון ועומר גולן במסיבת העיתונאים. כמו שחקן שחוזר לביתו. צילום: יריב כץ

שחקן מסקרן נוסף בסגל הקבוצה הוא הקשר הצעיר מנור סולומון, עליו אמר לוי: “מנור שחקן שלנו ויש לו הרבה מה לתרום לקבוצה. אני מקווה שהוא יישאר, אבל אם תהיה הצעה טובה המועדון ימכור אותו”.

על הבחירה במכבי פ"ת כקבוצה הראשונה שיאמן אחרי הנבחרת אמר לוי: “כדורגל זה אחד המקצועות היחידים שאתה לא יכול לחיות על העבר, אלא חייב להסתכל קדימה. הנבחרת זה הטוב והיו לי כמה הצעות לפני שהגעתי לפה, אבל בחרתי במכבי פ"ת כדי להנות. באתי למקום שהכי דיבר אליי.

"כשישבתי עם אבי לוזון אהבתי את התשוקה שלו. הגעתי מחויב ב-100 אחוז ואני מקווה שנצליח. המטרה שלי היא להנות ואם יש חיבור טוב עם כל המערכת, אז בסופו של דבר זה נותן לך סיפוק”.

היו"ר אבי לוזון בירך את לוי על כניסתו לתפקיד ואמר: "בשבילנו זה כמו שחקן בית שחוזר הביתה. את המקצועיות שלו כולם מכירים. אנחנו מכוונים תמיד לחלק העליון של הטבלה ורוצים ליהנות מכדורגל".

לוזון סיפר על הלקחים שהפיקה הקבוצה מהעונה שעברה ועל כך שתיאלץ להתמודד ללא תמיכתו של שינו זוארץ. “התקציב יעלה על 20 מיליון שקל", אמר לוזון,  "הסכומים ששינו זוארץ הזרים לקבוצה היו אחוזים בודדים מהתקציב ונצליח להסתדר בלעדיו. אני מודה לשינו על התרומה האדירה שלו למועדון, לא רק בכסף, אלא גם על התקופה שלו בתור יו”ר המועדון.

 “שילמנו בעונה שעברה סכומי עתק במושגים של המועדון ונפלנו עם שחקנים. השנה חזרנו לסכומים הרגילים מבחינת מכבי פ”ת. נוכיח שאפשר לבנות קבוצה יותר טובה עם תקציב קטן יותר”.