כ-450 שחקניות ושחקניות נטלו בשבוע שעבר חלק בטורניר כדורסל, ה"סטריט-בול" (3 על 3) שנערך בפארק הגדול בעיר. רבות מהקבוצות הזוכות ב-12 הקטגוריות השונות לבנים ובנות הגיעו מקרב שחקני ושחקניות מקבוצות העיר.

הילה אלנקרי-אגמון ז"ל. קריירה עטורת הישגים שנגדעה באיבה

האירוע כולו הוקדש לזכרה של הילה אלנקרי-אגמון ז"ל, ילידת העיר, ששיחקה שנים רבות במכבי והפועל פ"ת והלכה לעולמה לפני כשנה וחצי, זמן קצר אחרי שילדה את בתה הבכורה ליה. במהלך האירוע נערך טקס לזכרה של הילה ומשחק ראווה בו שיחקו מי שבילו איתה שעות ארוכות על הפרקט, כשבני משפחתה מעניקים את הפרס לקבוצה שזכתה באליפות הטורניר לבנות. את הפרס החליטו הזוכות לתרום לבתה של הילה. הכדורסל, מספרות אחותה הבכורה קרן והדס בר, ששיחקה עימה שנים ארוכות והפכה לקרובה שבחברותיה, היא הדרך הראויה ביותר להנציח את זכרה.

משפחתה של הילה וחברותיה ששיחקו במשחק הראווה. צילום: עמית שיסל

"כבר בגיל צעיר מאוד רכשה הילה את האהבה למשחקי כדור בכלל ולכדורסל בפרט", מספרות הדס וקרן" משפחת הכדורסל שמשה לה בית שני. בזכותו היא פגשה אחיות לדרך, להתבגרות ולצמיחה לתפארת. מסגרת הכדורסל, כלומר האנשים שליוו וגידלו את הילה שימשו לא פעם רשת הצלה".

ליה, בתה של הילה, בחולצת הטורניר לזכר אימה. צילום: פרטי

הילה שיחקה בכמה מנבחרות ישראל, הצעירות והבוגרת וכשהייתה בכיתה י"א הובילה את קבוצת הנערות של הפועל לאחד ההישגים הגדולים בתולדות הכדורסל הנשי בעיר – זכייה בגביע המדינה לנערות. בהמשך, הייתה שותפה להעפלתה של הקבוצה הבוגרת לליגת העל ולזכייה בגביע האיגוד.

הזוכות בטורניר הבוגרות, שתרמו את זכייתן לביתה של הילה. צילום: עמית שיסל

ב-2009 עברה לשחק בבני יהודה, עימה זכתה בגביע ובהמשך שיחקה גם ברמה"ש ותל כביר, בטרם פרשה מכדורסל. במקביל, עבדה מספר שנים באיגוד הכדורסל ובעיריית גבעתיים, בשניהם לצידו של שחקן העבר עמוס פרישמן, שמשפחתה וחבריה הגדירו כ"אב רוחני להילה, עוגן ליציבות".

הראל (במרכז), אחיינה של הילה, ששיחק בטורניר לזכרה. צילום: פרטי

"במשפחת הכדורסל למדה הילה מהי רעות, ערבות הדדית, הקשבה ונתינה", מוסיפות האחות והחברה, "הילה הייתה תמיד הקפטנית, חוליה מקשרת בין הבנות בקבוצה להנהלה, מארגנת, מפיקה, דואגת לכולן וכל זאת עם חיוך מאוזן לאוזן".

את משחק הראווה והאירוע לזכר הילה ארגנה ד"ר רונה כהן, שהייתה מורה ומאמנת של הילה וליוותה אותה מגיל חמש ועד שהלכה לעולמה.

במשפחתה של הילה מקווים כי טורניר הסטריט-בול יהפוך לאירוע הנצחה שנתי לזכרה. "לפני שנה וחצי הילה הלכה לעולמה בטרם עת ויגון קודר נפל על בני משפחתה וחבריה", אומרות קרן והדס בכאב, "לצד הכאב האינסופי והסיפור קורע הלב לצד המוות, הילה השאירה פעוטה קטנה, שהביאה יחד עם קובי בעלה האהוב, כך שהשאירה אחריה חיים שהילה כל כך אהבה לקיים. הילה חסרה לנו מאוד ואנחנו חווים את האובדן בכל יום מחדש והוא רק הופך ונהיה קשה יותר. בטורניר ה"סטריט-בול הצליחו להנציח את הילה באווירה שנוצרה בהשקעה גדולה. התרגשנו והתמלאנו גאווה, חשבנו זכות גדולה להיות שייכים לקבוצה של אנשים יקרים, מהבכירים ועד לאוהדים. אנחנו מודים לעיריית פ"ת ולאגף הספורט, שדאגו לכל פרט ביום הזה ולכל מי שהשקיע משאבים ודחף שהטורניר ייצא לפועל. אנחנו מקווים כי הוא יהפוך למסורת שנתית לזכרה של הילה שלנו".

הילה אלנקרי-אגמון. גופיה מספר 8. צילום: פרטי