הפועל "רוני" פתח-תקוה (להלן: הפועל פ"ת), סיימה לפני כחודשיים את העונה הטובה ביותר שלה בליגת העל בכדורסל נשים מזה 14 שנים. הקבוצה העפילה, כזכור, לבית העליון וסיימה את העונה במקום השישי וזאת אחרי רצופות בהן הקבוצה דורגה במקום האחרון ונשרה ללאומית, אך נשארה עקב מחסור בקבוצות.

שואף להמשכיות. המאמן, גיל סלע. צילום: מגד גוזאני,מנהלת ליגת העל לנשים בכדורסל

בעקבות ההצלחה, סימנו בקבוצה כיעד עיקרי לקיץ הקרוב את השמירה על מרבית הסגל הקיים וחיזוקו במקומות הנדרשים. בעבר, התקשתה הקבוצה בדיוק בנקודה זו ופעמים רבות עבר הסגל מהפכה של ממש בכל קיץ.

היום (שלישי) אפשר לומר כי הקבוצה עשתה דרך משמעותית בדרך להגשמת יעדי הקיץ, כשהודיעה על החתמתן של שלוש משחקניות העונה שעברה גם לעונה הבאה – שהד עבוד, ארון צימרמן והאמריקאית אלכסיס פיטרסון.

ממשיכה בכחול (או תכול). שהד עבוד. צילום: ארז גבאי

פיטרסון (1.70), שתחגוג בחודש הבא יום הולדת 23, שיחקה בעונה שעברה בסיאטל "סטורם" מליגת ה-WNBA. בימים אלה היא נבחנת באינדיאנה ואמש קלעה 17 נק' במשחק קדם עונה מול שיקגו. את העונה שעברה סיימה הרכבת עם ממוצעים של 15.5 נק', 3.5 ריב' ו 3.9 אס' למשחק (מקום 13 בליגה) וכמעט שתי חטיפות למשחק. מאז חזרה לליגת העל, רק זרה אחת, סטפאני מאדן, המשיכה עם הקבוצה לעונה שנייה, כשקיילי מק'לארן, שיחקה בקבוצה בשתי עונות נפרדות, אך לא ברצף.

חוזרת לאם המושבות. אלכסיס פיטרסון. צילום: ארז גבאי

שהד עבוד (23,1.74), הגיעה להפועל אחרי ארבע עונות בליגת המכללות בארה"ב ואחרי ששיחקה במחלקת הנערות של עמק יזרעאל. את עונת הבכורה שלה בליגת העל סיימה עם 5.9 נק' למשחק ו-2.3 ריב', כשהיא הופכת לשחקנית קבועה בחמישיית הקבוצה.

המתאזרחת ארון צימרמן (25,1.82) הגיעה לישראל לפני מספר שנים והעבירה שלוש שנים ברמת השרון ואס"א ירושלים מבלי שזכתה לדקות משחק משמעותיות. בעונה שעברה חתמה בפ"ת ואחרי פתיחה הססנית למדי, הפכה לשחקנית משמעותית ברוטציה של הקבוצה וקבעה את הממוצעים הגבוהים ביותר מאז הגיעה לישראל – 5.4 נק' ו-3.6 ריב' למשחק, כולל משחק שיא של 25 נק' ו-7/8 ל-3 מול רמת חן במסגרת משחקי הבית העליון.

תמשיך את ההתקדמות? ארון צימרמן (בכחול). צילום: מגד גוזאני, מנהלת ליגת העל בכדורסל נשים

בקבוצה ממשיכים לעמול על השלמת הסגל ובקרוב יצורפו שתי שחקניות זרות נוספות, כשבמקביל מנסה הקבוצה להשאיר את צליל וטורי, שחקנית נבחרת העתודה, שבעונה שעברה, הראשונה בה קיבלה הזדמנות אמיתית בליגת העל, נבחרה לתגלית העונה על ידי מאמני הליגה.

בקבוצה מקווים שתישאר. תגלית העונה, צליל וטורי. צילום:עודד קרני, מנהלת ליגת העל בכדורסל נשים

המאמן, גיל סלע, סיכם בסיפוק את המהלכים הראשונים של הקיץ: "היתה לנו עונה מוצלחת ואנחנו שואפים להגיע להישגים גם בעונה הבאה. לשם כך, עשינו מאמץ להשאיר מספר שחקניות וליצור המשכיות. כולי תקווה שגם צליל וטורי תישאר בסופו של דבר, כדי שנוכל להמשיך את ההתקדמות המשותפת. הפועל פתח תקוה הוא מועדון שמאפשר במה לשחקניות צעירות. אנו ממשיכים כעת בבניית הסגל במטרה לאתר כישרונות נוספים שנמצאים מתחת לרדאר ולהעלותם לבמה המרכזית של ליגת העל".