שכונה שלמה הייתה במתח עצום במשך שבועות ארוכים, עד שהערב כל המתח התפרק ואפשר היה להירגע – הפועל מחנה יהודה ניצחה במשחקי ההישרדות את הפועל אור יהודה 1:3 והבטיחה עונה נוספת בליגה א'. "אני גר בשכונה ובכל התקופה האחרונה כולם עסקו במשחק ודיברו רק על הקבוצה", סיפר המנהל המקצועי, צורי עטר, "בימי שישי ושבת בבית הכנסת שאלו אותי על המשחק והמתח ניכר בכולם. השכונה להטה לקראת המשחק הזה. הרגשנו שגורל של שכונה שלמה מונח על כתפינו".

אוהדי מחנה יהודה דרוכים ומתוחים במשחק הערב

זה התחיל חלק, כשמאות אוהדי מחנה שליוו אותה לאיצטדיון רמת גן ראו את אדיר כליפה כובש שער נהדר ומעלה אותה ל-0:1 ואת בר מזרחי מכפיל בדקה ה-34. "התכנית הייתה להראות לאור יהודה שהשד נוראי, שלא יחשבו שזה אפשרי, שיבהלו מאיתנו", סיפר המנהל המקצועי, צורי עטר, "היה הרבה מתח ואמוציות במשחק הזה. לכן, גם כשירדנו עם 0:2 למחצית, ידעתי שאנחנו צריכים את השלישי. במקום זאת, ספגנו שער מצמק מחצי מצב והלחץ גבר".

שחקני הפועל מחנה פורקים מתח בחדר ההלבשה אחרי הניצחון וההישרדות. צילום: באדיבות הקבוצה

אור יהודה צימקה, שוער מחנה, ג'רמי חאובל שמר על היתרון הקטן והגשם שהחל השוטף שהחל לרדת במפתיע באיצטדיון הלאומי לא הוסיף לשקט של אנשי מחנה. רגע לפני הבאזר, היה זה שרון לוי שסגר עניין ונתן את האות לתחילת החגיגות שהחלו ברמת גן והסתיימו במגרש מחנה יהודה. "לאורך כל השבוע אמרתי לשחקנים שנפתח עם השחקנים שייראו הכי רעבים ולשמחתי כולם נתנו את הכל, עבדו קשה ויחד עם הקהל הנהדר שלנו הורדנו אבן מאוד גדולה מהלב", סיכם עטר, "עברנו עונה קשה מאוד, בלי מגרש ביתי והצלחנו להשאיר את הבוגרים בליגה א' ואת הנוער בלאומית. הקהל שבא לרמת גן הוכיח שאם היינו משחקים במגרש שלנו, היו איתנו הרבה אוהדים בכל משחק".

עטר (מימין) את לוי. צמד מנצח. צילום: באדיבות הקבוצה

בימים הקרובים, מבטיח עטר, יחלו כבר בהכנות לעונה הבאה, עם הלקחים מזאת שהסתיימה. עטר, המשמש כמנהל המקצועי של מחלקת הנוער, ימשיך בתפקידו לצד המאמן טל לוי ("עשה עבודה נהדרת ויש לו חלק עצום בהישרדות") והסגל, הוא מספר, יעבור חריש עמוק. "יהיו יותר מ 4-5 שינויים", הבטיח עטר, "כמה שחקני נוער יצטרפו לסגל הבוגרים וסביבם נבנה קבוצה אטרקטיבית ומאוזנת, שלא תסתבך שוב בתחתית. יהיה פה סגל בריא, בתקציב שפוי".

לוי ועטר (משמאל) עם מנהל הקבוצה שלומי דוד והיו"ר ירון גראיה. צילום: באדיבות הקבוצה

העבודות במגרשה של הקבוצה צפויים להסתיים בחודש הקרוב ועטר משוכנע כי את ההכנות לעונה הבאה תפתח קבוצתו במגרשה. "אנחנו רוצים כבר לחזור הביתה", אמר.