הפועל פתח תקוה הסירה מעליה אחה"צ באופן סופי את האיום שרבץ עליה לאורך רוב מחזורי העונה – ירידה לליגה א', לפחות דרך משחקי המבחן.

הפועל יצאה לרמה"ש וחזרה עם ניצחון חלק בתוצאה 0:2, שמשלים רצף של ארבעה ניצחונות. הפעם האחרונה בה ניצחה הקבוצה ביותר משלושה משחקים ברציפות הייתה בראשית 2005, רצף שהחל במשחקו האחרון של פרדי דוד כמאמן והמשיך בארבעת המשחקים הראשונים של דרור קשטן בתפקיד – סה"כ חמישה ניצחונות רצופים.

השחקנים חוגגים עם הקהל

הפועל הגיעה למשחק אחרי עוד שבוע סוער, במהלכו אף השביתו השחקנים את אימוני יום שני, במחאה על העיכוב בתשלום שכרם.

שתי הקבוצות הגיעו למשחק בידיעה שניצחון וכנראה שגם תיקו מותיר אותן בליגה, בלי קשר לתוצאות של הפועל כפ"ס. תבוסתה של האחרונה למרמורק (0:4) קבע כי שתיהן תישארנה בליגה בכל מקרה, אולם בהפועל לא לקחו צ'אנס.

החום הכבד שיחק תפקיד משמעותי במשחק, כשהביא לשלוש הפסקות שתייה ולפדיון גדול במיוחד לבעל הקיוסק באצטדיון "גרונדמן", שפעם אחר פעם נאלץ לחדש את המלאי במקום, כשכל כוס מים או ארטיק בכל טעם שהוא, נחטפו במהירות.

במשחק עצמו הפועל הייתה עדיפה על יריבתה, בעיקר במחצית הראשונה, בה הרבתה להחזיק בכדור ולהגיע לרחבת יריבתה בקלות למדי, אך מיעטה לאיים על השער.

תומר קשטן (בכחול) מודה לאוהדי הקבוצה

בדקה ה-25 הגביה דניאל שוורצבוים כדור חופשי מצוין למרכז הרחבה וחיים איצרין, ששוב תיפקד כבלם, זינק ונגח שער שני בשלושה משחקים – 0:1 להפועל במחצית.

רוי רונן וחבריו חוגגים את השער השני והראשון של רונן בבוגרים

במחצית השנייה התנהל המשחק על מי מנוחות, עם יתרון קל למקומיים, שהחזיקו בכדור, אך לא פרצו את מרכז ההגנה, במשחק טוב בראשותו של הקפטן ירין חסן, בעוד הפועל ניסתה לעקוץ במתפרצות. אחרי החמצה גדולה של ברנקו מיכאלוביץ' לקראת הסיום, עמוק בתוך תוספת הזמן קיבל רוי רונן המחליף כדור, פרץ לרחבה, היתל בבלם מקומי וירה לחיבורים. שער בכורה בבוגרים לחלוץ שהגיע בינואר מהפועל ת"א. השופט דניאל בר נתן לא חידש את המשחק ונתן את האות לחגיגות ההישארות של הפועל, אליהן הצטרף אפילו המאמן חמור הסבר בד"כ, תומר קשטן, שקפץ ורקד עם שחקניו, ולא שכח להודות לקהל.

צפו בקשטן, השחקנים והאוהדים חוגגים הישארות בסיום המשחק:

העונה הנוראית שעברה על המועדון לא הסתיימה בקטסטרופה מקצועית והקבוצה הצליחה להינצל מירידה, בזכות סיום מוצלח מאז מונה קשטן למאמן (21 נקודות מתוך 33 אפשריות), אולם אין דרך אחרת לתאר את העונה הזאת מלבד כישלון טוטאלי מוחלט של כל מרכיבי הקבוצה ובראשם הבעלים דורון גלנט.

כעת, יתפנו במועדון לקיץ הקשה שצפוי לעבור על המועדון. ברור לכל כי במצבו הנוכחי, המועדון יתקשה וייתכן שאף לא יוכל לפתוח את העונה, בטח לא בלאומית.

במחזור הבא, שייערך ביום שני (בעוד 10 ימים) תארח הפועל את מכבי הרצליה, שירדה היום באופן סופי לליגה א'.