שמונה דקות לסיום המשחק הראשון בסדרת גמר הפלייאוף של הליגה הארצית בכדורסל (דרום), הוליכה מכבי פ"ת באשקלון 44:57 ונראתה בדרך לגנוב את יתרון הביתיות ולהביא עצמה למרחק ניצחון אחד מהליגה הלאומית.

אולם אחרי שלושה משחקים בשבוע, אחד מהם עם שתי הארכות, כנראה שהאוויר אזל בריאותיהם של שחקני מכבי פ"ת. אשקלון התעוררה וטסה ל- 4:30! עד לסיום המשחק וניצחה 61:74, שמעלה אותה ל-0:1 בסדרה. ביום ראשון היא תגיע לפ"ת ואם תנצח, תוכל לגזור רשתות.

יהיה חייב להרים את שחקניו עד יום ראשון. מאמן מכבי פ"ת, אבי קצנברג. צילום: גיל לרנר

המשחק אמש התפתח בצורה מוזרה למדי, כשבכל רבע קבוצה אחרת נוטלת את היוזמה והיתרון לצידה.

הרבע הראשון היה חלש למדי, אבל בשליטתם של האורחים מאם המושבות, שסיימו אותו ביתרון קל – 11:15. הרבע השני היה כולו אשקלון, שניצחו בו 11:20 ובהפסקה יתרון מקומי 26:31.

הרבע השלישי היה אחד הטובים שהציגה מכבי העונה.

ב-10 דקות הצליחה מכבי כמעט להכפיל את מספר נקודותיה מכל המחצית הראשונה (25), להדק את ההגנה שוב ולנצח את הרבע 13:26 ובעלייה לעשר הדקות האחרונות עומד היתרון האורח על שבע נקודות – 44:51.

בפתיחת הרבע האחרון, קברו רון גוטמן ותומר רבינוביץ' שתי שלשות רצופות ומכבי טסה ל- 44:57, יתרון השיא שלה הערב. את שקרה בשמונת הדקות האחרונות אפשר לכנות רק במילה אחת – התפרקות. אשקלון טסה וניצחה.

קלעו למכבי פ"ת: דן שפי 15, אור זינדרמן 9, רון גוטמן וצאלי נוימן 8 כ"א, תומר רבינוביץ' 7, מתן כהן 6, נדב נאור ורז אלבז 4 כ"א.

לאשקלון -  אבי פוגל (3 שלשות) 21, יוני דרעי 13, אחיעד בוקרא וסטנלי ברנדי 10 כ"א, אסף אוחנה, יונתן שטרקמן 6, דוד בן ישי, תומר פיסצקי וארתור ציפלוביץ' 2 כ"א.

ביום ראשון (20:00) תגיע הסדרה ל"עולמות" בפתח-תקוה. ניצחון אשקלוני והיא תחגוג עלייה ללאומית. ניצחון מקומי והסדרה תחזור למשחק שלישי ומכריע באשקלון.

תודה למאיר פרלייכמן על הסיוע בהכנת הידיעה